Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

....numele copilui l-a ales deja...in mintea ei se va numi francesco(pe ea o cheama francesca...hehee..ce curios)...si atat!fara nume romanesc ..pt ca dea..io sunt numai purtator...pt copilul meu..ea decide...stie deja si cat impozit va plati..ea are in garaj si un patut primit de la o vecina...de ce sa mai dau bani pe altul nou???imi place, nu imi place...asta e patutul...hainute...ooo..pai ea are tot in garaj o valiza plina cu hainute pastrate de la nu stiu ce nepot...le spala si mi le aduce, sa nu cumpar nimic nou...in sfarsit am inteles de ce??? cealalta nora i-a inchis usa in nas si nu i permite never ever sa i calce pragul!s-a saturat si femeia aia de asa soacra....come on...

Cherie 24+ Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

de ajuns babyzapi?...le-am zis pe alea mai finute...ca de ma apucam serios de barfa ...ooo...ca la circ!sa vezi si sa nu crezi!da se supara fetele ca, normal...nu e aci locul ..pt asa ceva...las...vine mama mea cand o sa nasc...cand i trage un mujdei pe la nas...si 2 picioare in c...r....se abtine draga soacra de la comentarii fara gust...

si cum spune iubitul...zi ca ei si facem ca noi...asta conteaza..sa fim noi 3 ok si happy...

Cherie 24+ Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

anes draguta...tensiunea 140 e mare??am aparat si mi-o masor singura..nu merge mai jos de 140 cu 100...hmmm..io ma simt super ok...n-am treaba...car valize...dau cu var...chiar ma simt foaaarte normala ,deloc gravida!o sa ma interesz maine , merg si io la doctor

Cherie 24+ Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Buna dimineatza ...... sa aveti o zi cat se poate de racoroasa.
Sa aveti grija de bebei.... si... sain forma...

cherieactivai grija cu tensiunea.... este mare...nu prea este admisibil pe perioada sarcinii. Ia-o mai usor.... cu caratul......iti tinem pumnii la doctor....

Citat:
citat din mesajul lui cherieactiv

anes draguta...tensiunea 140 e mare??am aparat si mi-o masor singura..nu merge mai jos de 140 cu 100...hmmm..io ma simt super ok...n-am treaba...car valize...dau cu var...chiar ma simt foaaarte normala ,deloc gravida!o sa ma interesz maine , merg si io la doctor

Cherie 24+ Alessandro


http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 24+
AMR 16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

neata, burtici! cum se procedeaza sa-mi schimb si eu semnatura?

o zi frumoasa tuturor!

babyzapi mi-a placut la echo la dr. steriu. o sa mai merg si la 32s. poate ne vedem...

20s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Neatza fluturasha23
Si eu am facut la dr. steriu eco 4D... Este o femeie extraordinara..iti spune totul.... despre bebe... poti pune orice intrebare..... Tot la ea vreau sa ma duc si eu data viitoare...



http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 24+
AMR 16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Neatza, ladies!

Cherie, am citit despre soacra ta minunata, ar fi tare amuzant daca nu ar fi atat de rau...frate, eu nu inteleg cum se baga asa oamenii fara sa fie intrebati, invitati, chiar daca e mama minunatului de care ti-ai legat viata...cand citesc ce scrieti voi despre soacre, m-apuca pe mine nervii ...si sa-i spui ca poti manca usturoi, ca e sanatos si scade tensiunea, nu-ngrasa...da' cum adica sa nu mananci pielea de peste???? n-am mai auzit asta, nici daca e un peste ceva mai gras, nu de alta dar grasimea de peste nu e ca aia de porc, are vitamina A, D, acizii grasi Omega 3 si Omega 6, adica sanatate curata...a mea pare blanda, dar incep sa cred ca cea mai importanta calitate a ei este ca traieste de 20 de ani in America si ne suna o data pe luna...

Leeloo, sa fii sanatoasa si tu, si bebe!

Va doresc o zi usoara si racoroasa, revin diseara cu detalii de la curs!

Diana

29+ Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

cine poate sa ma ajute si pe mine...cum se procedeaza daca vrei sa dai comanda pe laredoute? am vazut ca ati fost multumite de produse...

20s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Leeloo,LA MULTI ANI minunati,sa fii fericita,iubita,implinita si mai presus de toate sanatoasa si sa te bucuri de bebele tau!

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

BraveGirl, am sa mai sap pe site, ca eu le-am vazut majoritatea cu 75% cotton. Erau f dragutze dar le-as vrea 100% bumbac. Astept pozele tale. Off, ce pofta mi-ai facut cu ciorba de perisoare...
LeeLoo, La Multi Ani!!!

Mirela 24+

Mergi la inceput