Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE - (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana nu trebuie sa-mi raspunzi nimic.Vezi ce faci sa te ridici.Si nu esti slaba...cred ca toate suntem mai fortoase aici,dar mde nu esti de piatra.Ai sa vezi ca dupa ce iti vei lua doza de lacrimute si depresii ai sa revii la cea pe care o stii tu.Nu pot decat sa iti urez sa se intample treaba asta cat mai repede si intelepciune sa nu iei decizii pripite in funcite de starile mai putin fericite de acum!
Aerlilian....hahahahahahaha mai vezi ca nemultumitului i se ia darul...ce tot invidiezi tu acolo cand la una cand la alta?Zi drept:ai orbul gainilor si nu reusesti sa te vezi sau dai numai peste oglinzi stricate?Esti frumoasa esti finuta esti smecheroasa si ghidusa si esti siluetoasa.Pai ce Doamne iarta-ma mai vrei mai femeie?Cat despre burta mea...crezi ca am fost fraiera sa o expui la publicul larg...nici eu nu o suport vedea...dar acum chiar sunt multumita.In sfarsit ma recunosc dupa ceva ani,nu putini!Pana acum o luna/doua eram o straina pt mine,normal ca mi s-a schimbat starea de spirit si mi-a mai venit si mie apa la moara
Magdi si tu esti o dulce blondina.Si ce semanati intre voi ca surori!Si ce copanele ne arata zia Magdi in super rochia de la nunta!...nu mai zic sa nu credeti ca m-am dilit si pus pe invers
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lucic tare zapacita mai esti... De-aia ne lipsesti atat de mult cand iei pauze de forum .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Magdita ,vezi ca am avut dreptate si a vazut si Lucia,nu doar eu!Numai ca ea le zice copanele,ca e delicata,eu le-am zis craci!
Lucia ,nu ma convingi!Stiu eu bine care e treaba cu mine.Dar esti draguta si te pup si-ti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Daca nici faptul ca l-am pus pe al meu sa te vizioneze cand cu chestia anuntata pe pm...si care a spus:ca esti frumi si finuta nu te convinge...apai esti dusaaaaaaa si n-am leac!

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ioana... nu mai insist mult,Lucishor ti-a zis cu varf si indesat cu multa dragoste. E normal sa te simti asa, nu esti de fier si nici una dintre noi nu e asa, trebuie sa plangi cat simti tu ca e nevoie, iti face bine sa te descarci, dar te rog lasa portita deschisa sa patrundem la tine, singura nu poti sa reusesti sa treci peste tot,e povara prea mare... lasa-ne sa te ajutam, e foarte greu sa treci de una singura prin toata incercarea asta, suntem aici sa te ajutam, sa ne ajutam. Si eu am tendinta de a ma retrage in carapace cand sunt cazuta rau de tot,dispar cateva zile, dar starea aia depresiva nu-mi face bine si vin la fete sa ma vindece.
Roaga-te mult si linistea rugaciunii nu va inceta sa dea roade, cateodata suntem prea slabi si pentru rugaciuni, dar Sf Fecioara si Bunul Dumnezeu ne trimit o raza de soare, chiar atunci cand lumea se naruie in jurul nostru, intocmai pentru a merge mai departe, bucurate de minunile marunte, da-i timp sufletului sa se vindece.
Trebuie sa o iei incet cu pasi mici, ai rabdare cu tine, ai asteptat atata timp ce mai conteaza cateva luni, stiu ca nu e usor dar acorda-ti prioritate, DD le aseaza pe toate, ai un sot minunat care te iubeste,niste prietene de suflet care sunt langa tine zi si nopate, chiar daca numai virtual, facem mult mai mult decat cele reale .
Hai deci sa plangem impreuna, lacrimile se usuca mult mai repede cand suntem o echipa.
DD vrea sa botezam mai intai finutii/finutele apoi sa fim mame , El are grija de noi, numai sa-L lasam sa-si faca treaba.
Toti pupicii din lume , incet, incet reusim noi, ai incredere

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"In inima ta exista un loc special pe care numai Dumnezeu il poate umple.Deci, daca simti in sufletul tau un gol, invita-L sa intre "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lushica.. cat ai slabit, mama vreu si io baga un pm si la fata cu pastilele minune, poate ma incant su io.
Frumoase poze,sunteti doi dulcei , frumoasa vacanta, pe unde ti-au umblat piciorushele? ca nu recunosc locurile

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"In inima ta exista un loc special pe care numai Dumnezeu il poate umple.Deci, daca simti in sufletul tau un gol, invita-L sa intre "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Am intrat sa va salut cat am un pic de timp.
Vad ca Ioana nu e in cea mai buna forma.. Stiu ca vestile de la analize nu au fost deloc bune, dar totusi iti mai spun o data, poate e doar o reactie la tratamentele facute si o sa-ti revii. Trebuie neaparat vazut ce spune un doctor, ca noi asa putem sa ne dam cu parerea pana la anul.. Eu iti tin pumnii sa stii si sunt alaturi de tine, chiar daca nu mai am asa mult timp sa scriu acum sau sa vorbim.

Lucia IUHUUUUU arati super bine !!!! Se vede ca ai slabit si ca ti s-a mai ridicat moralul pe tema asta. Ca in rest stiu ca incerci sa il tii ridicat mereu.

Noi suntem bine, de vreo 2 zile parca ne-au mai lasat si colicii in pace. dar e secret inca .. sa nu ne auda !!! si sa revina in forta.
Eu ma simt foarte bine, inca mai scad in greutate si sunt incantata. Mai am 4 kg ca sa ajung de unde am plecat in sarcina. De le-as da si pe astea jos la fel de repede ce bine ar fi .. Ca pe urma incepe lupta cu restul. De abia astept sa pot sa incep sa fac masaj si ceva miscare.

Liliana ai disparut ??

V-am pupat pe toate tare !!!! Si va mai scriu cand mai apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

pentru voi, pentru ca sunteti minunate! Va multumesc tuturor pt cuvintele frumoase, pumnii stransi si galeria facuta .
Ioana eu am o vorba "ce nu te omoara te intareste" si cu ea in minte inghit multeeee, si ma ridic din ce in ce mai repede. Pup fata iubita!

Hai sa va povestesc ziua mea de astazi ca sa primiti si voi din fericirea mea. A fost o zi plina de emotii extraordinar de puternice. Am ajuns la clinica cu mult inainte de ET ca sa ma intalnesc cu o fata de pe forum, dar spre surpriza mea am intalnit si alte fete de la noi de pe [DC] intamplator. La intrarea in clinica am dat nas in nas cu Doctorul meu care a lipsit 2 minute si cand s-a intors m-a chemat imediat la el in birou. Cand a zis "a aparut un semn de intrebare" am zis ca acolo mor.... M-am gandit imediat la cei doi embrioni ai mei, singurii care se dezvoltasera din 4 ovocite (De fapt se mai dezvoltase si un al treilea dar avea un defect asa ca nu era bun de transfer si un ou era nefecundat). Si Doc a continuat: "Spre surprinderea noastra, si dupa doua zile in care nu a dat nici un semn de fecundare, al treilea embrion a aparut , are 5 celule si este de cea mai buna calitate". Am crezut ca explodez de fericire in momentul ala. Asa ca am 3 embrioni de cea mai buna calitate, endometrul foarte bun si a zis doctorul sa incep sa caut nume pentru ca el e sigur ca voi fi mamica de gemeni. Deci eu de atunci sunt exact asa si nimic nu-mi poate sterge ranjetul de pe fatza.

V pup pe toate si sper ca zambiti si voi cu mine !



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lucia,cu asta m-ai dat gata.Acum chiar m-ai convins!Adica am fani?Am devenit o mica vedeta?.Cui nu-i pica bine o vorba frumoasa?Mi-ai inveselit ziua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

O Crisis ce vesti minunate!Ma bucur din suflet pt voi!Sa fie Dumnezeu cu voi mereu pe acest drum al berzei!Si mie mi-ai transmis ranjetul!SUCCEEEEEEEEEEEEES!!!
Boo am preluat stirea secreta.Ma bucur si zici ca la slabit esti champioana deja?Ti-am spus eu ca la tine si la Ralu nici nu-mi faceam probleme.Si zici ca arataz bine? mai ma bucur ca ma vedeti,ca pozele mai pun ceva kg.
Madule era la croati 2 la mare si alea cu cascade si ape colorate special in parcul national de la Plitvice.Ai fost si tu la ei?
O dat Dumnezeu sa se linisteasca si doamna Aerlilian!Stii ce cantec imi tiue in urechi?...aleluia!...normal ca ai fani!

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput