M-am hotarat.........adoptie - cap.50

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Gata. Sunt MAMA! Yuuuupiiiiiiii

Totul a decurs extrem de repede: am fost citata la ora 9 si la 9.30 eram gata. Am avut parte de-o judecatoare draguta care mi-a zambit si si-a dat rapid ok-ul pt adoptie. Din pacate, insa, intru sub incidenta legii nemodificate, asa ca biologica va primi datele mele.

felicitari Tzuni!!
Insa eu am vorbit azi cu avocatul si mi-a zis ca se schimba legea sa nu mai cunoasca naturala dosarul parintilor adoptatori.

Alexandru, tati de copil perfect
_
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Multumesc, Alex!

So, cine vine maine la 10 in Parcul Tinerelului?


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna,

acum am reusit sa intru...
Tzuni- eu voi fi prezenta, si cred ca Sabineta deasemenea.
Hai cine mai vine?

pupici,


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Daria?
Alexa Ioana? Schimbi carol pe tineretului?
Fetele mai noi? Ce daca nu aveti inca puiutii acasa... hai sa-i vedeti pe ai nostri si garantez ca veti avea apoi mai multa energie pentru a lupta cu sistemul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Io vin cu Meri. Ca sa ma recunoasteti, imi puteti vedea pozele la semnatura. Si Meri e creatza Uitati-va voi dupa mine ca io-s ochelarista...fara ochelari!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

sabineta - asa este! Cand m-am vazut cu tine...tu il aveai pe Rares si mi-ai transmis mult optimism, si iata-ma acum cu Matei.



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

tzuni- credeti voi ca o sa sa scapati neobservate, asa fete frumoase! Ma uit adesea la pozele voastre

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

No, ca ne vazuram! Mamici - grozave, copii - pe masura mamicilor!
Nu stiu cum se face, da' semanam copii cu mame ceva de groaza!

Tind deja sa cred ca pe Meri io am facut-o da' nu-mi mai amintesc, va jur!

miha, sabineta, mi-a parut bine de cunostinta! Ne-am simtit tare bine cu voi !

Va pupam
Tzuni si Meri


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salviae spune:

Tzuni,felicitari

Nico-ro,astfel de inatalniri pentru copii adoptati si parinti adoptivi se organizeaza in toata tara,sau doar la Brasov.Eu un lucru benefic!Sper sa am si eu parte cat de repede posibil de astfel de intalniri!

Fetelor,cum a decurs intalnirea in Pracul Tineretului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecia spune:


INTAMPLARE SAU DESTIN

Nu pot sa nu va povestesc si voua ce mi s-a intamplat astazi.De ceva vreme o prietena ma roaga sa o insotesc la un preot,cunoscut ca ar avea har si astazi am insotit-o la biserica.Mi-a spus sa merg si eu sa vorbesc cu preotul si sa-i spun ca vreau sa adopt un copil si sa vad ce-mi spune...Am zis ca nu strica asa ca am asteptat frumusel la rand si dupa 2 ore am ajuns fata in fata cu preotul.I-am spus dorinta mea cea mare, a zambit si mi-a spus: uita-te in spatele tau la fetita care vine...Venea intr-adevar o fetita, s-a oprit si l-a intrebat pe preot:tati cand vii acasa?Mi-a povestit mai apoi ca fetita era adoptata de el,ca mai are 3 copii naturali si din 9 copii pe care i-a vazut in urma cu 6 ani a ales-o pe Maria(asa o cheama) pentru ca noaptea a visat-o cum il striga "tati ia-ma acasa".Mi-a spus preotul ca avea varsta mea cand a adoptat fetita.Ce parere aveti???Coincidenta este asa de mare,copilasul ala putea sa vina cu 5 minute mai devreme sau mai tarziu, dar a intrat exact cand eu vorbeam cu tatal ei.Oare sa fie un semn de la DD?

Mergi la inceput