fiv la cluj

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

mara72 eu am avut 2 sarcini exrauterine, in urma carora am ramas cu un singur ovar si o singura trompa (si aceea legata dupa a doua extrauterina) pe parti opuse (ovar pe dreapta, trompa pe stanga) si doctorii pe la care am fost au spus ca nu am ce sa incerc altceva, singura solutie este fiv.

Eni 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Felicitari Ennni, ma bucur sa aud vesti bune.Stiam eu c o sa auzim si de mai multe reusite la Cluj, eu incep la sfarsitul anului al 2 lea fiv. primul s a incheiat cu o extrauterina, speram sa reusim si noi. dupa ET ai stat la pat? ce medicamente ai luat pentru mentinere? ai grija de burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

cati ani ai Ennni? Am inteles ca dupa 30 de ani procentajul de reusita e mai mic , dar eu cred ca depinde de fiecare organism si de noroc in principiu.esti o norocoasa cu 2 bobici.Si eu am avut valoarea BHCG ului pt 2, dar din pacate n a fost sa fie. sant convinsa ca vine si randul nostru.asa i mara72? sa ai o sarcina frumoasa si fara pb.adria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna, tuturor!nici o aspiranta ardeleanca ? sau ardelencele sunt norocoase au reusit fara aceasta metoda.sper asa sa fie...va astept aici, pentru mai multe informatii, celor care au trecut pe la centrul de fiv din cluj. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

De curand am implinit 34 de ani, la data fiv-ului aveam 33. Dupa ET mi-am luat concediu si am stat aproape tot timpul in pat pana la test. Mergeam doar la baie, putin la bucatarie sa-mi pun de mancare si cam atat. In rest odihna, odihna, odihna, intinsa in pat. Dupa care au mai urmat vreo doua saptamani de stat la pat pentru ca am facut o hiperstimulare ovariana destul de urata, cred ca aproape de severa, care iar a necesitat multa odihna. Dar toate au trecut si a meritat. Pentru mentinere am luat thromboass si utrogestan 6/zi. Utrogestan inca mai iau dar am redus doza, pana saptamana viitoare trebuie sa intrerup de tot. Thromboass am intrerupt la 12 saptamani.

Eni13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

ms ennni ,asa am sa fac si eu la urmatoru fiv , eu nu am stat deloc in pat , ma invinuiesc .. poate daca stateam reuseam sa am o sarcina normala nu extrauterina. eu am 32 impliniti cand o sa incep fiv ul nu o sa fiu departe de 33 sper sa fie cu noroc.deocamdata mai am de asteptat 3 luni, mi s a recomandat pauza 6 luni intre cele 2 fiv uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrelita spune:

Enni, felicitari, succesul tau m-a impresionat.
Sunt si eu interesata de Cluj, apropo, care sunt preturile pe acolo?
Multumesc si multa fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

estrelita , sa stii ca cunosc personal multe succese la cluj. pe mine m a costat fiv ul 1500euro tratamentul cu diphereline si puregon , pregnilul pt declansarea ovulatiei. 800 de euro embriotransferul.am inteles ca la cluj e mai acceptabil ca in alte parti.si mie imi era mai aproape. succes si tie ,trebuie sa reusim .eu sunt convinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrelita spune:

brunadria,
Ma bucura raspunsul tau, imi pare bine de cunostinta.
Am inteles dintr-o postare initiala ca la Cluj FIV-ul ar fi 600 Euro, ceea ce mi se pare foarte ieftin (adica mi-as permite sa fac 2 incercari fata de alte clinici).
Sunt dispusa sa fac FIV in luna mai, dar trebuie sa ma hotarasc din timp unde sa ma adresez si sunt in ceata totala.
Sotul meu insista pentru Giulesti.
Nu stiu...am nevoie de argumente...cine ma poate ajuta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

estrelita pe mine toata treaba (tratament, dr. + anestezist + asistenta + biolog la punctie) m-a costat 2000 Euro.

brunadria ai facut operatie cu extrauterina?

Apropo si eu stiu multe reusite fiv la Cluj asa ca fiti optimiste. Conteaza foarte mult. Eu din start am avut foarte mare incredere in dr. si am fost foarte optimista ca voi reusi. Si uite ca asa a fost. Ganditi pozitiv, credeti-ma ajuta.

Eni 13+

Mergi la inceput