Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor

eu am luat masa de seara putin schimbata decat am zis...am facut pui la gratar dar am facut salata de ardei copti....si nu mi-au fost de ajuns....ca nu am avut rabdare sa fac f multi.....hmmmmm....inca salivez dupa ei.......

vreau sa va zic ca toata dupa amiaza am simtit in burtica miscari....nu f pronuntate dar cred ca e bebe care azi o fi avut ora de sport....

jasmi martea viitoare aflu ce este bebe,....daca sta cum trebuie....

pupici
16+


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

vreau si eu salata de ardei copti..e greu de facut? inca nu am incercat. miroase casa tare dupa aia?

Criss 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Seara buna, seara buna!
Danotino, LA MULTI ANI si muuuulte bucurii... si tot ce iti doresti!

Vin si eu de la medic (via banca, fir-ar sa fie de servici). Toate-s bune si frumoase, tensiune normala, greutate (la bebe, ca io cantarul il ocolesc cu grija) normala, inimioara la bebe normala, abdomen normal, analize normale ... inclusiv "mood-urile" si oboselile mele sunt normale. Deci... nici o sansa sa-mi zica cineva "stai fata acasa si te odihneste, lasa serviciul ala macar asa o saptamana-doua". Dar... mai bine asa Am primit si "tidula" care trebuie sa ajunga la HR pentru maternity, maine il anunt si pe manager cand am de gand sa termin cu serviciul.

Sambata...adica peste 2 zile si jumatate... vom afla ce e bebe. Abia astept. Am primit cateva cataloage si deja am ochit cateva lucrusoare de comandat.

Vreau si eu ardei copti!!!!!!!!!!!!

Naty, sunt sigura ca o sa gasiti voi o solutie.
Andreea, felicitari pentru fetita!

A, chestie draguta, citeam intr-o revista in sala de asteptare la clinica... astia recomanda ca, atunci cand ne facem "bagajul" pentru spital, sa nu uitam sa ii pregatim "bagajul" si partenerului...mai ales daca e vorba sa stea si el cu noi in sala de nastere. Nu de alta, dar nu care cumva sa aiba nevoie de reviste... sandvisuri...suc... tricou curat... maruntis... bani de la bancomat etc exact cand e nevoie de el.

Seara faina va urez



Dark Bendis

22+

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Dark Bendis mai ai rabdare pana sambata?

Eu mi-am facut un obicei din a ma duce la piscina in fiecare seara, cam o ora. Bag seama ca lui Aidan ii place cum se zbenguie mama-sa in apa si inoata si el prin burtica. E din ce in ce mai puternic, cateodata ma loveste destul de tare. Aseara nu m-a lasat sa dorm, a inceput programul pe 11 si nu s-a mai oprit pana la 1.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Vai ce frumos, si la mine e destul de activ seara...dar asa imi place
si eu vreau la piscina, cred ca o sa ma inscriu la Ymca, desi balena de mine, abia mai incap in costumul de baie vechi, cred ca va trebui sa-mi iau unul cu burta mare si sani uriasi. Pana una alta am niste videouri cu exercitii ptr gravide, dar nu e chiar asa de interesant sa le faci singura, mi-ar placea in grup, doar ca acolo se plateste...

Criss 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Nu stiu cine tot pomennea de varza la fetele din romania, dar fapt e ca m-am dus in pauza la chinatown( ca e la 10 minute de serviciu) si mi-am luat varza si banane...dar mi-e lene sa gatesc!!!!!! si am gasit si prune din alea bune ca in romania, mici si pline de viermi hihi

Criss 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Salutare tutur burticilor!!!

Am citit tot din urma, se scrie cu o viteza... Bravo voua!!

In primul rand, felicitari pentru buburuzele miscatoare!! Felicitari pentru fetite cu fundite si baietei frumusei!

Am simtit si eu buburuza sambata trecuta cand eram linistita in pat si citeam. A fost atat de usor... incat pana aseara nu eram sigura ca era bebica. Aseara a fost o idee mai apasat, si din nou, acum dimineata cand ma distram cu locotenentul Colombo.
Despre vizitele mele la dr... sunt atat de dezamagita... incat nici acum nu-mi trece supararea. Dupa ce ca stau si astept o multime pe salile alea la spital, cand in sfarsit intru in cabinet ma tine pt 3 min... si gata. Data trecuta am fost si cu soacra-mea si cu Luka, am crezut ca poate o fi un pic mai cu inima sa ii arate ceva si lui Luka... dar prea putin... Uite imina, uite o mana ca a miscat... capul... si gata!! Sayonara... Il intreb daca nu asculta inimioara lui bebe, si-mi zice ca pe vremuri asculta, dar acum nu mai asculta ca nu e timp... Ce raspuns e asta??? Io platesc bani muuulti pt astea 3 min... Si asa m-am hotarat sa-mi schimb spitalul pe o clinica particulara... care e cu mult mai scumpa, dar, poate, o fi altfel... Acolo ma duc sapt viitoare.
Scuze ca va fac voua capul mare... dar de vreo ceva timp nu ma pot gandi la altceva... Am 16 sapt+ si eu nu am ascultat niciodata inimioara lui bebe... d-apai sa mai stiu si ce e... ca nici macar nu s-a uitat vreo data... Haaaaaaa... M-am mai racorit!! Cu ce viteza am scris mesajul asta...

Pup la toate burticile!!

Adina & Luka& bobita din burtica
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Yashy,felicitari pt bb miscaret! in legatura cu docturl ala,foparte bine ca il schimbi,eu i-as face si reclama negativa...pana cand??? pana cand sa mai trecem cu vederea???
ai sa vezi ca la o clinica mai buna ai sa te linisteti si totul va fi mai bine!
felicitari inca o data!

19S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspoliss

vreau si eu salata de ardei copti..e greu de facut? inca nu am incercat. miroase casa tare dupa aia?Criss 19+
Miroase ceva, dar sunt f usor de facut si sunt super. Mai greu e sa-i coci si sa-i cureti, dar nu foarte greu. Apoi pui sare , ulei si otet, dupa gust. Cei mai buni sunt ardeii kapia copti.15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor
StelaPopescu....pai ce sa faca prietena ta - poate eventual da in judecata laboratorul pentru rezultatul initial gresit dar...altceva nu imi vine in minte.
Jasmi dar tu ai vreun feeling ceva? de ce sa schimbi culoarea? cum sa se supere cineva daca te bagi in listuta.... relax.
Miericico se bloca webshotsu' la poza ta misto... ca nu o mai vad . ce ma oftichez!
Raluca aoleuuu ca faza urata cu bona!! cum dumnezeu sa te lase in balta asa cu aviz scurt? . imi pare tare tare rau. este primul an de gradi al Ioanei?
Daiopri, pe 24 sept ma duc la control si tot zilele acelea si la eco morfo de trim II. hahaha poate ii creste ceva intre timp ce urata faza cu iritatia, imi pare rau. poate trece mai curand decat la nastere.
Vero hahahahaa si tu cu surprizele? bine ca bb e ok.... s-o vedea pana la final cu siguranta ce e totusi! las acolo caruciorul... mai stii?
Yashy bine ai revenit! ne dadusi ceva emotii. imi pare rau ca te expediaza asa repede la spital... poate e buna solutia cu o clinica particulara - macar o data la 2 luni.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput