Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Danotino, La multi ani!

Sunt disperata Dupa ce ca Ioana face tambalaul pe care il face ca nu vrea la gradinita, bona noastra pleaca de luni ... lunea asta . I-a spus mamei in dupa masa asta si eu tocmai am aflat. CE MA FAC? Cine sa mi-o ia mie pe fata de la gradinita unde urla non-stop? O bona noua, pe care nu a vazut-o niciodata si nu va vrea sa stea cu ea? Pe care bona noua o voi gasi probabil in cel putin o luna. Si pana atunci?
Offf, scuze ca va bat pe voi la cap cu problemele astea dar sunt realmente disperata. Imi vine sa plang, sa urlu, nu ma pot gandi la nimic.
De cand am aflat bebe mic se agita intr-una cred ca simte starea mea ...


Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 20+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Of, Naty imi pare rau! Mama ta nu poate sa te ajute? Sa o ia pe Ioana de la gradinita si sa stea cu ea cateva ore?

Sper sa rezolvi problema cat mai repede si Ioanei ii doresc acomodare usoara.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Andreea,felicitari pt fetita!
Naty,lasa mama ca gasesti tu o solutie,nu te mai streesa ca agiti piticania din burtica!
eu am fost azi prin magazine,ma uit cu mare drag la hainute pt copii si am observat ca ma opresc pe strada sa vorbesc cu copiii! cred ca incepe instictul matern sa functioneze.
mie frica sa cumpar haine,am mai pierdut o sarcina in trecut,anul trecut la 8-9 saptamani si acum imi e tare frica. mai am si rh negativ,bine ,stiu ca medicina a evoluat mult,dar tot stau cu frica in san. vreau sa ajung pana la 28 de sapt si dupa ai pot sa fac cumparaturi linistita!
am inceput sa imi simt fata si stand in picioare,pana acum o simteam doar in pozitia culcat,dar acum o simt si cand stau in picioare. eram la o terasa azi si o simteam cum ma loveste sa o pap nu alta!!!
in legatura cu inaltimea, si eu sunt inalta,al meu sot e cat mine la inaltime deci tocurile pica,oricum nu le purtam eu,dar na. din lliceu mi-am urat inaltimea,trebuie sa imi aleg prietenii si patisem destul de des sa fiu intr-un local,sa ne filam asa frumos si cand se ridica el sa vina la mine imi aplecam capul ca vedem, ca era piticanie!
dar m-am obisnuit cu ideea si acum cu al meu sunt cea mai fericita, macar pot sa ii folosesc panatlonii de trenning fara sa imi fie foarte lungi

19S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Andre-ea felicitari pt fetita. Si baiatul prietenei mele a avut un chist din acesta si s-a resorbit. O sa vezi ca o sa fie bine. TREBUIE.
Danotino la multi ani si tot ce iti doresti.
Am uitat sa zic si eu ieri ca am si eu niste bubite din astea rosii care nu mai trec pe fata. Am intrebat dr si zicea ca nu prea am cu ce da ca sa treaca si sa astept dupa nastere:((
Chestia e ca nu am schimbat cosmeticele.
Miere, nu ma uit la poze ca is la sv si nu vreau sa capat ecranul rosu:))
Roxana tu cand afli ce surpriza ai?
Naty, imi pare tare rau. Cel mai important e sa incerci sa o lamuresti pe Ioana sa ii placa cat de cat acolo. Al meu nu prea mi-a facut nazuri niciodata, cat ca asa e firea lui, cat ca oricum nu am fi avut nici o alta solutie. Din cate mai citisem (desi fata ta pare serioasa in problema) in general se mai adapteaza si ne facem noi mai multe probleme. Succes.
Ingrid, si eu am auzit cate in luna si in stele la tineretea mea, da acuma e bine. Chiar nu ma mai vad inalta si cel putin aici nu am intalnit nici un …. (nu zic cum) care sa scoata cine stie ce perle. Chiar ma gandeam la cum reactioneaza copii din ziua de azi la bully ca se sinucid sau mai stiu eu ce. Eu slava domnului am fost destul de tare, zic eu. Desi nu as putea spune ca nu am ceva complexe. Sotul meu e putin mai mic decat mine, dar mereu m-a incurajat sa port tocuri. Nu prea port pt ca sunt ca o rata, habar nu am sa merg pe ele, dar mai am cu talpa din aceea inalta. Si eu am mai luat din hainele lui acum:))), numai ca mie imi sunt scurti pantalonii lui ca are talie mai joasa. Referitor la ceilalti prieteni, cunostiinte, nici nu vaz ca sunt mai mici.
Aseara am urmarit noua serie a lui 90210, si vreau sa zic ca ma gandesc sa apelez la homeschooling:) Frate cum s-au schimbat vremurile astea…. Nici nu pot sa ma gandesc ca o sa intre si copii mei in din astea.

Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Inca nu am apucat sa va citesc din urma, dar vroiam sa-i zic lui Selene ca am vazut ca a racit ca e bine sa ia multe fluide la infectiile astea la ovare, cu vitamina C(care mai degraba o iei din lamai si portocale, si ardeii grasi au o cantitate mare- ca aciditatea distruge bacteriile din urina)si ceai de branca ursului sau se mai numeste strugurii ursului( uva ursii pe latina)-dar asta ptr ca e diuretic puternic se recomanda sa bei o cana la 12 ore.Dar cel mai bun e sucul neindulcit de cranberry- Vaccinium vitisidaea sau merisoare-asa cred ca le zice pe romaneste, si asta se bea in canitati industriale( il dai in blender cu apa si il filtrezi- fara zahar,e super acru dar curata infectia). Asta pana sa iti dea doctorul medicamente, ca trebuie mers la doctor in orice caz.

Criss 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Salut din nou fetelor
Am venit de la dr. bb e f bine, misca intruna si si-a dus si degetelul in gurita, inimiora bate ok, masuratorile sunt in ordine, placenta ok, doar o mica schimbare...cica s-ar putea sa fie fetita da tot nu e sigur...offf ca ma tine dr asta pe jar...a spus ca abia la 22 sapt cand facem eco morfo sa aflu exact ce e.
Va dati seama ca stau iar ca pe jar...poate totusi e fetita.
Lasati totusi caruciorul albastru deocamdata sau scotetil de tot, cum vreti.
Naty = imi pare rau ca te lasa bona sper sa gasesti o solutie cat mai repede
Miere - mi-au placut pozele, burtik frumoasa, mamik sexy, si imi pot doar imagina atmosfera de pe stadion - pare super-
Cris30 - te asteptam cu vesti

http://bd.lilypie.com/cfMjp2.png
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=veronica&year=2009&month=2&day=2&babycount=1">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

eu sunt pitica, adica 1,60 si al meu e cu un cap mai inalt, la fel toti din familia mea..nu stiu cum de n-am crescut, ca si frate-meu e cu doua capete mai mare, desi e mai mic la ani...si mereu am vrut sa fiu mai inalta, dar nu a mers cu tocurile ca ma impiedicam tot timpul.
Nici mie nu-mi vine sa-mi cresc copiii in societatea asta, am fost profesoara si eu si sotul, aici in state, pana ne-am stricat de cap-sa-i vezi pe astia de la middle school, cei mai rai dintre toti. La intrare au detectoare din alea de metale, mizerie, politisti..ca numai scoala nu se cheama...

Criss 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Fetele,

Va pup repede, e ziua mea libera dar nu am avut timp sa va scriu.
Andreea, felicitari pentru fetita!
Miere, esti frumoasa!

Edinutza si eu te pup inapoi.

Fug ca trebuie sa spalam dintisori de Francesca.

Maine dimineata merg la gine, sa imi tineti pumnii.

aveti grija de voi, Naty nu dispera, se rezolva toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Danotino, sa traiesti, sa infloresti! Sa ai sarcina usoara in continuare si bebe frumos si sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Iris, si eu merg maine la doctor...de-abia astept. Stiti ceva cu carucioarele astea? pun pariu ca pana la sfarsit vor fi mai multe roz decat albastre, am eu asa un presentiment

Criss 19+

Mergi la inceput