Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

sephora, insanatosire grabnica....wow, ce chestie cu fratele din partea tatalui, asta da regasire, frumos, ffff frumos

monique, nici eu nu mai am imaginatie in ceea ce priveste meniul lui Vlad si nici chiar si pt.noi
as vrea sa-i fac niste dovlecei si ardei umpluti, un spanac ceva ca nu i-am mai facut de mult
da, perne pt.saraci, ca sunt mici si dreptunghiulare, d-astea pe stil nou, eu una nu pot sa dorm pe perne d-alea clasice, mari patrate si tari/umflate la maxim, imi rup gatu' in ele

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Sephora, multa sanatate! Reintalnire frumoasa cu fratele tau!
Pupici scolarului, sper sa nu mai planga la cresa.
Lilina, mi-a placut faza cu pernele de saraci
Monica, fa o rulada (aluat din ala de-l pui pe prosopul umed) cu diverse umpluturi, poate fi cu branza de vaci si niste ardei prin ea, sau cu sunca si cascaval, am eu ceva retete, daca vrei. Eu cand am facut a papat si Narcisa, cu placere.
Lexi, ma mobilizez sa-ti trimit un PM.

Am uitat sa va spun, m-am intalnit ieri cu Lili, am stat putin, era fara scolarel. Va transmite salutari.


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lexi, am trimis PM. In sfarsit.
Saaandraa Capitolas nou...


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Sephora chiar "wow" vorba lilinei... intalnire dupa 20 de ani cu fratele...dar cum de nu ati stiut chiar nimic de el de atata timp.De fapt nu ma mai mira nimic. Eu daca va povestesc ca mama mea are un frate de 12 ani nu va vine sa credeti. Asteptam pozici cu noua camera a lui Matty. Imi pare rau de raceala. Sper sa te faci bine repejor.......si felicitari pe primele zile la cresa.

xan orice idee e bine venita.

Lili in cazul asta si eu dorm tot pe o perna pt saraci

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

xandrutza

Monica, mancare de dovlecel: tai un dovlecel cubulete (dupa ce l-ai curatat de coaja si meiz),calesti un pic de ceapa, adaugi dovleacul, apoi apa sa il acopere, sare si frunze de marar. Il lasi sa firaba si apoi adaugi o lingura de faina amestecata cu putin iaurt si 1-2 linguri de smantana, lasi sa mai dea intr-un clocot si gata. I-l servesc cu pui (de obicei fiert separat, dar poti sa adugi bucatele de pui si in dovleac de la inceput)
-spanac
-peste cu mamliga (in care adaug o lingurita de smantana, cu unt nu-i place) sau cu piure de cartofi
-cartofi copti
-ciorba "a la grec", ciorba de perisoare si ciorba taraneasca (cu vita)
-supa de salata verde (pana mai gasesc la piata) si tot felul de supe, la noi se face si supa de dovleac cu iaurt, supa de cartofi, etc
-spaghete bolognese (cu sunculita de pui)

Budinci si rulade nu prea serveste.

sephora insantosire grabnica si acomodare usoara pt Matteo la cresa! Foarte frumos ca ti-ai regasit fratele!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Xandrutza, saru-mana pentru PM, fug imediat sa-l citesc.
Sephora, insanatosire grabnica si succes lui Matti la gradi, sa se obisnuiasca repede!
M-ati omorat cu ce mananca copiii vostri, eu imi dau demisia. Maria daca nu are in farfurie copanel cu piure sau orez, poti sa-i dai orice, ca nu mananca. Aaa, si mai mananca cremvursti, dar nu prea mult si oricum nu-i dau prea des. Zilele trecute am facut supa de pui cu taitei si abia s-a atins de ea. Asa ca fii-mea mananca invariabil copanel cu piure sau orez. Oare chiar nu s-o plictisi sa manance mereu la fel?
Mexxa, foarte frumoase pozele voastre!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi, Eric si Ioana! Sa aveti o copilarie si o viata minunata, sa fiti sanatosi si norocosi!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Am pus niste poze noi

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

CAPITOL NOU

Crisnemes, super pozele, ce mult a crescut Victor!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monique_new

Cat despre meniu...sa sti ca am facut cam tot ce ai spus tu supica de vitel cu galusti, ciorbica de vitel, ciorbica de pui, piure de spanac, budinca cu macaroane la cuptor, mincarica de cartofi cu pui, spaghete sau orez cu muschiulet de vitel....offfff nu mai stiu ce sa fac. Cam asta am facut in ultimul timp.



Raducu mananca cu mare placere ciupercute ... la cuptor cu putin cascaval deasupra sau mancarica de ciuperci cu un sos alb cu patrunjel ...

La multi ani sarbatoritilor Eric si Ioana!

O zi buna va doresc

Mergi la inceput