Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

LA MULTI ANI SEBI!!!(pt. ieri)

LA MULTI ANI IOANA!!!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi! Ca tot vorbea Lilina de croissante.
Am reusit sa vad pozicile anuntate.
Ramo, superbe peisaje, mi-am clatit ochii. Ati avut un concediu super. Patri o scumpica, tu la fel.
Princess, sunteti o familie frumoasa, felicitari! Sa va fie de bine concediul.
Andreea, faine pozele, mi-a placut reactia lui Sebicu la vederea tortului. Si tortul a fost foarte dragut, cred ca si tare bun.
Tare simpatic Vladone, cu serviciul.
Monica, azi fac cumva si rezolv ce ti-am promis.


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Roxana - Victor doarme pe o perna mare dar subtire si e calare pe ea .

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

La multi ani, Ioana!
Sa cresti mare, iti dorim multa sanatate si fericire!


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

RAMO haioasa Patry. Si Cosmi mai bananaie noaptea prin casa. Ne trezim cu ea in pat.

Fetelor ce mai faceti de mancare pt copiica eu nu mai stiu.Sunt in pana de idei. Xandrutza...vrednicuta noastra da-mi o idee.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

APROPO' DE PERNE !!!
Vlad NU doarme fara perna, o strange in brate, se urca pe ea, o tot aseaza si o arunca prin pat de colo colo, ce sa mai...e partenera lui de nani, nu poate fara ea....si evidenta ca doarme si cu cea sub cap, noroc ca am perne de saraci, subtiri/plate

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Monique, din fericire pt.mine, eu nu mai gatesc pt.Vladone, ca mananca la bunice, dar i-am mai facut in weekend
-musaca de cartofi sau de paste cu carne de vita (tocata in casa)
-mamaliguta cu branzica si uneori si cu ou
-tocanita de vita cu sos si orez de legume
-supa cu galusti
-pulpa de pui la grata cu piure
-cartofi copti cu branza si ou la cuptor
daca imi mai aduc aminte, scriu

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Monica, Narcisa mananca foarte bine cartofi copti, cu unt si putina sare. Adica, nu i-a refuzat niciodata si nu a lasat ceva in farfurie.
Alte mancaruri care au mare succes la ea ar fi pastele cu tot felul de adaosuri, supele/ciorbele, ficatul inabusit, cu diverse garnituri, ardeii umpluti, branza de vaci (cu smantana sau cu fructe), budinca aceea cu pui si broccoli, de la Andra; ii mai plac mult si placintele coapte in casa, cu un pic de iaurt alaturi merg tare bine. Nu-mi mai vine in cap altceva, acum.


Alexandrina 37+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilina

APROPO' DE PERNE !!!
Vlad NU doarme fara perna, o strange in brate, se urca pe ea, o tot aseaza si o arunca prin pat de colo colo, ce sa mai...e partenera lui de nani, nu poate fara ea....si evidenta ca doarme si cu cea sub cap, noroc ca am perne de saraci, subtiri/plate

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul



"perne pentru saraci" nu am mai auzit. Eu numai pe perna subtire dorm pt ca ma enerveaza alea mari.

Cat despre meniu...sa sti ca am facut cam tot ce ai spus tu supica de vitel cu galusti, ciorbica de vitel, ciorbica de pui, piure de spanac, budinca cu macaroane la cuptor, mincarica de cartofi cu pui, spaghete sau orez cu muschiulet de vitel....offfff nu mai stiu ce sa fac. Cam asta am facut in ultimul timp.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Insfarsit am terminat si eu curatenia,am refacut camera lui M,mobila noua,ceva pereti decojiti si zugraviti ,a iesit frumoasa plina de culoare,am desfintat patutul si l-am inlocuit cu o canapea extensibila cu salteaua la foarte mica distanta de pamant.Am puricat toata casa,am intor-so cu fundu-n sus si pusa la loc.Am bagat ca migul de sambata incoace.

Marti a fost prima zi de cresa a puiucului,a plecat fara probleme de la mine din brate,dar a plans dupa aia destul,oricum ne-a fost de mare ajutor Rares,a si dormit acolo,eu ma dusesem sa-l iau dar el deja dormea,am facut 3 drumuri in ziua aia,a dormit vreo ora jumate dupa care ma sunat educatoarea sa ma duc sa-l iau ca plange,cand am ajuns statea lipit de ea si-l potolise,ieri m-am dus iar sa-l iau si imi spusesera ca amnacat si felul 1 si 2 (m-am inchinat ca asa ceva nu se intampla) si era deja in pat linistit,ca nu a mai plans foarte mult,ma pregateam sa plec si m-a simtit,a inceput sa planga deci l-am luat,azi l-am dus a plans doar cand mi l-a luat doamna si deja cand strangeam lucrusoarele nu mai plangea,mi-a zis doamna sa-l las sa doarma sa nu ma mai duc inainte de somn ci eventual sa vin mai devreme sa-l iau,asa ca o sa ma conformez.

Eu sunt racita moarta ,am baut rece si am facut-o de oaie asa ca suport consecintele.

Alaltaieri mi-am regasit fratele de care nu mai stiam nimic de 20 de ani.Foarte bucuroasa am fost,traieste in Anglia si vine sambata sa ne vedem (frate din partea tatalui dupa ce s-a recasatorit)

La multi ani cu intarziere tuturor celor ce sau sarbatorit,pe cine am prins pe mess am felicitat.

Itzy cu toate ca am vb pe mess cand am citit mesajul tau am bocit ca o prostanaca,mi-e tare dor de conferintele noastre interminabile.Felicitari inca o data!

Mexxa si noi am vb pe mes dar zic si aici felicitari si numai bucurii ,multa sanatate lui SEbicu.

Am vazut toate pozele anuntate.

Sunt la zi cu totul,sper sa nu mai esuiez,mai am doar vreo 5 zile de calcat cred si pe urma sunt a voastra ,imi intru in normal.

Mergi la inceput