Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Xandrutza, help! Zi-mi si mie te rog cum pot face un tort in forma de pisica? Pls, ca pe aici nu gasesc sa comand in forma pe care o vreau eu! Stiu ca si Mirabela mai facea torturi in diferite forme, dar ea e mai ocupata si nu stiu daca are timp de mine, asa ca te intreb pe tine, mai ales ca stiu ca tu esti gospodina grupului! Saru-mana anticipat!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

seara buna la mine ziua buna la voi

va multumesc...sunteti toate foarte dragute, dar stiati asta deja nu-i asa? Nu am apucat sa citesc din urma dar o voi face si voi viziona si pozele restante.

Azi le-am vazut pe cele al Roxanei....foarte frumoase...aseara din greseala am scris ca ziua Dariei fusese"ieri" dar ma referisem la alaltaieri- pe 6 desigur...ai inteles tu...eram f obosita ..oricum ma gandesc zilnic la voi

Mexxa inca o data felicitari pt jobul mult dorit. bafta multa si acomodare usoara si tie si lui Sebi la gradi.

Alexutza ma bucur ca esti bine si tu si bebelina, la fel si Tanima

Xandrinne intr-adevar tu poti sa faci si 10 copii in stilul in care iti pastrezi silueta si pregatesti atatea bunatati

Lilico azi iar te striga fii-mea printr-un magazin...cand o auuuud...eram la genti cred ca stia ca ai vrea sa fii acolo cu mine. Si de fiecare data cand iesim afara spune ca pleaca la Dudu...inevitabil. Dar vreau sa-ti spun ca mai are petitori...tot romanasi. Fratiorul fetitei de-o seama cu ea are vreo 5 ani si mereu vine la Ana ...se apleaca la ea si ii zice:
-Iti place de mine? (pustiul este un frumos si un finut)
-Nu
-Bine ma duc sa-ti aduc o masinuta
-Da!spune ea incantata.
Vine pustiulica cu 2 masinute si o pune sa aleaga pe care o vrea...si atunci se instaleaza un zambet larg pe fata papusicii mele. Si pe el a inceput sa-l strige prin casa






---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Ramo bine ai revenit din vacanta ...i-a placut mogaldetei in Grecia?. astept poze si impresii. cred ca v-ati simtiti f bine.

Gabitica pai cred ca si tu ar tb sa ne scrii mai des. Ai inceput serviciul sau inca nu?

Festina, intr-adevar este o experienta inedita...e cu totul altfel decat in Europa...desi este un oras cosmopolit si vezi la tot pasul straini.







---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

La multi ani cu multe impliniri in viata pentru cei trei flacai nascuti astazi : Stefan, Lukas si Dorian. Mie nu imi vine sa cred ca au trecut 2 ani de cand avem copilasii astia frumosi...si aproape 3 de cand ne stim...

Princess te-am visat intr-o noapte...eu sunt cu visele stit voi...Nu mai stiu cum insa dimineata mi-am amintit numele tau. Ce mai faci? rares cum mai este?

Sephora cum a fost prima zi la cresa pt Matteo? Lui ca lui...dar tie fara el?

Mephala dragutzo o sa fac o poza pe zidul chinezesc cu mainile in aer...zau!dedicatie pt tine desigur...tu cand incepi serviciul?

Pufy dar tie cum iti este las noul job? Nicholas s-a adaptat bine?

Sandra si mie imi pare rau ca nu am mai apucat atunci sa ne intalnim...Gargrita ta e ok?

Lexi ...maria cum mai este ? Doarme mai bine ?...Cat despre cumparaturi...ce sa zic...nu vrei sa stii...am luat-o razna deja, nu eram asa...sper sa ma mai opresc

Scriu la foc rapid ca ma asalteaza lumea si pe mess in acelasi timp...

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna seara!

In multitudinea de vesti bune, vin si eu cu o veste proasta: Maria a facut rosu in gat, cu febra incepand de azi noapte, cu mers la dr. si prescris antibiotic, unul lejer.

Deci, pauza de cresa pana vineri inclusiv.

Mexxa, felicitari si bafta multa la noul loc de munca. Sa mai intri pe mess, zilele astea, ca sa-mi scrii si mie mai amanuntit despre cum a decurs interviul. As face si eu un astfel de pas.

Itzy, bine ai revenit!

Xandrutza, vazut burticuta!

Tanima, sa iasa bine rezultatul la amniocenteza, daca-ti recomanda.

Alexutza, sarcina linistita in continuare!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI!

Stefan-Andrei

Lukas-Daniel

Dorian-Constantin



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani ! sarbatoritilor Stefan Andrei, Lukas si Dorian Constantin!

de Sf. Ana.

Itzy, , astept dedicatia, zau c-o pun in rama!
Am reinceput serviciul, de pe 1 septembrie.

Mexxa, felicitari pentru job!

Roxana, ai doi copii minunati, sa-ti traiasca sanatosi! Si tu arati bine, bine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2" target="_blank">TEO in concursul Danonino - me2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Sa cresti sanatos si in armonie, puisor! Cei doi ani par sa fi trecut in mare graba. Parca ieri era o mogaldeata care ma facut sa lacrimez de bucurie. Si, cand ma gandesc cate a invatat copilul meu in acest timp, ma cuprinde mandria si sunt fericita. La multi ani puisor!!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Nu pot sa dorm....ma incearca toate emotiile posibile....imi vine sa cand privesc in urma.A fost un an greu....atat pentru Sebastian, cat si pentru noi. Dar sunt fericita ca am mai urcat o scara, suntem sanatosi si mergem inainte!!

Si ca sa vedeti ce frumos a crescut puiul meu va invit sa priviti putin www.dropshots.com/mexxa#date/2007-06-05/02:00:17" target="_blank">aici

Si daca tot e ziua lui S. va invit la o , un ceai....


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neata si de la noi...la mine e 10 dimineata
Credeam ca va dau eu trezirea imbiindu-va cu un ceai verde autentic, dar vad ca Mexxa mi-a luat-o inainte.

La multi ani Sebi, puternicul lu' mami. Sa fii sanatos de acum inainte si fericit pe toate planurile.

Cred ca restul dormiti, va intoarceti pe partea cealalata ...
Va astept la un ceai

Gety multa sanatate Mariei, offf...asa e in colectivitate ...este inevitabil

pupici si o zi buna


PS - Eu nu am putut vedea pozele cu Sebi in Dropshots, si nici cele de pe Webshots vad ca nu mi se deschid...nush de ce...

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput