Colectia de toamna-iarna 2005 (207)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Roxi, horror ce furnicar de copii! Dar ma mir ca ai reusit totusi sa ti-o primeasca, avand in vedere ca inca nu face 3 ani pana cand incepe gradinita!
Sunt taaare curioasa cum o sa fie la voi!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

am si io o zi, dde abia astept sa se termine. De luni incoace numai casa vad, bucatarie, mancare, curatenie, spalat rufe. Mi s-a cam urat. E soccra-mea la mine, ii plasez copiii sa-i plimbe, dar tare-as face schimb

Io am o mie de intrebari legate de lambliile astea, cum naiba sa dezinfectez casa, jucariile si tot ce-i atins de Maria, daca sa facem si noi sau nu tratament, ca bag mana in foc ca toti suntem "populati". cand am sunat la pediatra, asistenta si dr erau asa de relaxate in privinta bolii, abia de ne-au dat ceva tratament la insistentele mele.Asta fiindca Maria nu prezenta niciun simptom
Aseara am stat doua ore pe net sa citesc din experientele celorlalti, vad ca lumea e destul de relaxata, dar io tot ma stresez.


maria iar nu asculta de cand e venita bunica-sa, cred ca nu o mai chem curand la noi, chit ca ma voi tarai in patru labe

Roxi si mie mi-a spus directoare ca sunt multi copii in grupa, ma astept si eu la vreo 40, Dumnezeu cu mila. Selectia naturala va fi la ea acasa!

Meems, si pe mine m-au impresionat pozele cu intampinarea festiva. sa va bucurati unii de altii cat mai mult!

Lavi, faine pozele din Grecia! sa va fie de bine concediile de anul asta!

Ripley io ii las demult impreuna, mai ales cand fac mancare. am o plapuma intinsa pe jos la Stef in camera si se harjonesc acolo. Cand il las pe Stef in premergator, de obicei se lasa cu scandal. Maria il zgandareste intotdeauna.

pupu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

helou, helou.

uffff...deja am uitat ce am citit pe ultimele pagini. Sunt mai rau decat varza .

RIPLEY eu nu am decat 2 camere si deci chiar de as vrea sa stea fiecare in camera lui nu am cum.
Dar nici prin cap nu mi-a trecut sa-i izolez cumva. NU AM CUM. unde sunt eu, sunt si ei: baie, bucatarie, hol, dormitor...amandoi sunt cu mine. La noi sunt rare momentele cand stau ei intr-o parte si eu in alta parte. Si cand se intampla asta, ma strezez un pic mai ales cand nu-i aud.
Intr-o zi, strangeam rufele in dormitor, Vlad statea lipit de mine (la propriu) si mi-am dat seama ca usa de la dormitor este inchisa. Bineinteles ca Vlad a fost faptasul. Ii fac eu teorie ca nu stam cu usile inchise bla bla bla ca trebuie sa-l vad/aus si pe Alex si ies sa vad ce face maimutica mica. Era super cuminte, in sufragerie se uita la TV. Cand s-a intors cu fata la mine, am ramas muta. Era plin pe maini si fata de CEVA alb. M-am speriat ca am crezut ca a vomitat si nu stiam de ce isi linge degetele, dadea cu mana pe fata si lingea de ziceai ca este cea mai buna mancare de pe lume! Cand colo, era branza fagaras. M-am gandit de unde naiba o fi luat-o ca doar nu a ajuns in frigider! HA HA, da de unde...o gasise cupilu' in galeata de gunoi. Ca acolo o aruncasem dupa ce dumnealui nici nu a vrut sa o miroasa, vreo 2 zile i-am fluturat-o pe sub nas si nimic, dar din gunoi era extraordinar de buna.
Pe Alex l-am gasit atarnat de chiuveta din baie. Se ridica pe varfuri, se agata cu manutele si apoi ridica picioarele si se da huta-huta. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca-i scapa manutele de acolo.
Acum vad ca Vlad incepe sa vorbeasca cu Alexutu'. Ii spune diverse chestii, cateodata tipa la el sa m alase in pace, sau sa mearga intr-o anumita directie...si Alex este lesinat dupa el. In concluzie, nu am cum sa-i despart nici daca as vrea.


TANIA vai de tine cu firma. Mie una, recunosc ca mi s-a luat de tara lui Papura Voda din Loboda! Mi-e lehamite!
Si la faza cu masina...no comment! Mai rau este ca v-ati speriat. Anna mai ales. Ce face Che???



NOKI as vrea sa dau timpul pe derulare inainte sa treaca repede repede cele 2-3 saptamani horror si apoi sa poti fi mai linistita-relaxata.
roscatica care intradevar seamana cu mama ta, dar si cu Adila f mult.


ROXI si cum ti-a primit-o pe Alexia la gradi???? Cum ati reusit mai fetelor? serios, va invidiez.
Sa inteleg ca s-a mai cumintit Alexia? Matei mai vrea numai in brate?


CRISTINAN felicitari pt noua locuinta. Sa fiti sanatosi ca faceti voi lista aia lunga...... mica, mica, mica.


LAVI welcome back.
Imi place taaare mult de voi ca familie. Sunteti perfecti.


MEEMS tare postarea ta cu datul buzna. Si cred ca sunteti SUPER FERICITI acum cu Rianna acasa.


XANDRA vreau detalii. Chiar asa horror a fost?


MIRI ai gasit dr? Sper sa nu ai decat o gastrita si atat. Da-i musai sa mergi la dr sa-ti dea ceva tratament de urmat ca nu doar cu un rennie trece.
Mi-am adus aminte ca m-ai intrebat odata unde-i sala de fitness. Pe linia lui 102, s[re Aparatorii Patriei, cum treci de intersectia cu Racovita, pe partea dreapta este o cladire showroom Ford (parca) si in aceeasi curte este si INDRAGYM. Mai au si pe Racovita, cum mergi dinspre intersectia unde-i Fantana Florilor, pe partea stanga, dupa Cimitir....


ALINUS frumoasa Missa in poze...cum s-a acomodat? este ok?


Gata, nu ma mai duce neuronul, nu-mi aduc aminte ce am mai citit.
Sa va zis....copiii sunt la tara de azi. De fapt de aseara, dar noi ne-am intors azi dimineata.
Mi-am facut de cap, am merg cu nasa prin Unirea, mi-am luat niscaiva pantofi/sandale - am gasit unele misto la Leonardo si am luat la oferta platesti una primesti doua.
Ma oftic ca pt copii nu am gasit NIMIC. erau destule chestii dragute, dar nici pt Alex nici pt Vlad nu am gasit numerele lor.

Vlad se pare ca are o mica raceala. Nu stiu cum sa-i zic, am fost la IDR cu ei, este negativ, dar fiindca el face febra cam de 2 saptamani 37.3-37.6 i-a facut si "poza".
Iar dr mi-a zic ca se vade ceva pa plamanul stang, nu-i grav dar este de la raceala. el alte semne nu are, decat febra si tusea. Acum este pe antibiotic si sper sa fie ok.

fug sa fac ceva de papa ca mi-e FOAMEEEEEEEEEEEE!!!!










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Joy fusei la dr de ieri, nu mai era de stat, ma cocosa senzatia.am reflux-gastro....sunt sub tratament.
la indragym am facut ceva abonamente, unele epuizate, altele doar expirate...
abia astept sa-i treaca soacra-mii cheful de munca sa-l mai trimit pe zuz.saraca cred ca ar vrea 3 de DAVID IN LOCUL LA CE FACE, DAR A PROMIS SI TRE SA STEA PANA APROAPE DE SF LUNII.nu mai sterg ce am scris.

in rest citesc cu sufletul la gura povesti despre gradi.
nu vi se pare ca tipa din reclama cu celulele stem seamana cu Mada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

eu am ajuns azi-noapte la urgenta cu o masea, ma seca durerea , am rugat o prietena sa vina sa stea cu Bia ca era 3 noaptea si nu puteam trezi copilul sa o luam cu noi.
Azi am fost sa scot maseaua, prima extractie din viata mea...a durut cand a facut anestezia si apoi nimic...doar ca nu se mai oprea sangerarea dupa asa ca am ajuns iar la dtomatologie acum sunt ok, mai simt acolo o jena, dar nu mare

Delia , ma bucur mult ca ai mai scris, dar imi pare rau ca aveti probleme multa sanatate Anei cu problema ta nu stiu ce sfat sa-ti dau

Miri , multa sanatate!

Noki , cum a fost azi la gradi cand te-ai dus dupa Sarah?

Roxana , la ce gradi ai dat-o pe Alexia?

Lavi , nu stiu daca am scris dar mi-au placut mult pozele din Grecia, mai ales plaja aia salbatica



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

joy, n-a fost deloc horror, as exagera, dar a fost prima data cand a plans la plecarea noastra.

seara cand l-a luat adi era super ok, i-a zis si lui si mie super-entuziasmat (din nou ) ca merge si maine la gra-di-ni-taaa! ca asa ii place sa se alinte.

nici nu stiu ce sa mai cred. vad maine de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna seara!

In primul rand vreau sa urez sanatate maxima Anei, puit de Delia si lui Vladutz de Joy! Va asteptam cu vesti bune despre pui! Deasemenea sper ca si Saralina sa fie ok, starea proasta de ieri sera sa fi fost doar ceva trecator!

Feli, te inteleg ca iti este greu cu bunicii, si eu ma confrunt cu aceleasi probleme! Trebuie sa avem rabdare cu bunicii si sa nu ne enervam !

Cata, bine ca ai scapat repede de masea!

Miri, sanatate maxima si tie!

Ioana, tinem pumnii sa scapati de lamblii fara complicatii! Nu stiu ce sfat sa-ti dau...

Am si eu o "belea" cu Daria - din cand-in-cand se vaita ca o doare burtica. In seara asta a zis ca ii vine sa vomite si ca ii este frica... Dupa asta a inceput sa se joace bine-merci! Nu stiu ce sa ma cred. I-am dat timp de aproape 2 saptamani Debridat, la recomandarea doctoritei, dupa indigestia de atunci (tot asa s-a vaitat ca o doare burtica si dupa amiaza s-a trezit din somn vomand). Sa-i fac un copro-parazitologic? Ce alte analize ar mai trebui, ca nu e ok sa mi se vaite asa des de burtica?! Zic si eu ... Oare o ecografie o fi de ajutor? Oricum nu i-am facut nicio ecografie si o aveam in plan.
Aaaa, scaunele sunt ok, adica nu sunt apoase sau cu mucus.
Sper din tot sufletul sa fie ok in noapte asta; oricum nu-i voi da lapte si o vom urmari!

Tinem pumnii in continuare micilor gradinitei!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Rrrrrapido, cous-cous-ul pt Roxi:
Iei o ceasca de ceai potrivita (intre cana mica de cafea si cea mare de ceai). O umpli cu cous-cous si il pui intr-un castronel. Peste el torni un pic de ulei de masline. (cat o lingura).
Apoi aceeasi cana o umpli cu apa, pui apa la fiert si o sarezi. Cand clocoteste o torni peste cous-cous si acoperi castronul. (Nu lasi sa fiarba mai mult ca scade si adio proportie)
Dupa 5 minute (nu mai mult!) adaugi unt "cat o nuca" zic ei si amesteci cu furculita sa se separe grauntele de cous-cous. Daca amani momentul iese batucit. Il mai poti repara dar nu e la fel.

Langa el faci o mancare cu sos (carne, legume, si-si). Eu fac un fel de tocanita, Nati o mananca cu pofta. Eu as manca cu si mai mare pofta daca as avea o reteta mai exotica dar n-am (nici n-am cautat)

Daca e cous-cous-ul mai mare, "moyenne" (cum e cel Divella de ex), pui cous-cous cu un deget mai putin decat apa.
Cel Carefour firma proprie, e mic si se face 1:1 (apa : cous-cous)
Mai este un cous-cous romanesc, si mai mare. Mie una mi se pare cam nashpel, nu mi-a iesit ca lumea si mi-aduce aminte de cous-cous-ul de pe vremea lui Ceasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Asa ca daca are cineva o reteta mai interesanta pt mancare sa acompanieze cous-cous-ul (de ex cu sos de soia cred ca merge) sa mi-o dea si mie. Daca e incercata, cu atat mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza colectie draga!

Cum a fot inceputul asta de zi la gradi??

Bineinteles ca Daria mi-a vomat aseara! Nu rau, dar ea se sperie tare cand vomita si plange ... fi-r-ar sa fie de traba!
Am citit acum pe net despre simptome date de paraziti intestinali si s-ar cam incadra la lambliaza, mai putin scaunele diareice. Febra nu a facut, doar durerile de burtica, greata, varsaturi. O sa-i fac copro-parazitologicul sa vedem ce ne iese. Doamne ajuta! Macar sa stiu ce are, ca ma doare capul !



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput