Colectia de toamna-iarna 2005 (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , imi pare rau ca sunt probleme cu Sarah la gradi, chiar nu ma asteptam ca ea a stat fara tine pana acum, fac galerie sa fie bine azi

Alina , ce ai facut la interviuri, nu ne-ai scris nimic, mica scolaritza

Tania , eu mor pe tzatzele astea care sunt vinovate si tot ele sunt cu gura mare bine ca nu a-ti patit nimic nici tu nici Anna





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello again!

alinus, si eu ma gandisem initial sa-l las pe vlad progresiv, si dupa indelungi consfatuiri, inclusiv cu cuscra, m-am gandit ca e mai bine din start asa. cred ca la vlad e mai bine asa, dar asta e posibil sa depinda la fiecare plod.

azi de dimi, vlad a fost la fel de incantat sa mearga la gradi, mai putin cand m-a vazut plecand. a venit in dreptul portii (se juca in curticica) si a marait usor. cred ca i-a fost rusine sa planga. l-a luat o doamna inauntru, cica sa-l schimbe, si-am plecat pe furis. am asteptat pe strada si l-am auzit iesind din gradi si murmurand mami-mami-mami. nu prea jalnic, fara sa planga, dar tot mi s-a rupt inima.

nu stiu ce-as face daca o fi vreodata jale, daca am pipota la gura din atata lucru.

offfff

mama strumfului www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Multumesc mult de incurajari! Sa dea Domnul sa-si faca efectul!

Alinush- tare scumpa missa in prima zi. dar de ce ii zici scoala? Nu e gradi???? Nici nu stii ce fericita esti ca nu ai problemele mele. Si asta ca deja era obisnuita de la cresa. Nu-mi amintesc...la inceput a plans la cresa?

Faza cu lasatul pe termen scurt sau progresiv eu una nu o iau in calcul. In aara de partea logistica in care nu imi permit sa tin si bona si gradinita, nici nu sunt de acord cu ea. Adica ea nu plange tot timpul. Tragedia e la lasat si respectiv ieri a fost cand s-a sculat si credea ca trebuie sa vin - ca asa i-am zis - si eu nu am aparut. Sa vedem azi ce surprize ne mai asteapta.

Tania- mie-mi zici de firme si partea administativa a lor? Cunoooastem, mama lor de formalitati. Cat despre soferitele tari in gura...ehehe...sa va povesteasca Tanti Mitza faza cu parcatul masinii de catre o femeie si copiii nostri.
Nu mai stiu, te intreb si pe tine ca si pe Alinus... ca parca-mi amintesc ca Che a plans. Cat a durat acomodarea? ca sa stiu ce doza de Distonocalm imi cumpar de la farmacie.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ia zi Vecina, cum a fost azi? ai sunat sa vezi ce face pitica?
Eu sunt rupta, am avut o zi teribil de ocupata si stresanta, vroiam sa va povestesc faza cu masina parcata aiurea, evocata de Noki dar nu prea mai am umorul necesar ca sa va povestesc, asa ca o las pe maine, ca sa ne amuzam in conditii mult mai propice decat azi.
Incerc sa ma tarasc spre casa.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mitzo, amu ma duc dupa ea. daca nu m-au sunat inseamna ca nu a mai facut caca spart. Sper, cel putin.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ok suna cand sunteti gata.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Nokiutz, eu ziceam de lasat progresiv doar 4 zile, adica prima saptamana. Nici eu nu eram de acord la inceput, ma gandeam ca sunt fitze olandeze astea dar se pare totusi ca e studiata treaba.
Missa nu a plans la inceput la cresa, insa prima saptamana de full program ( deci dupa saptamana de progresiv) era tristuneatza si avea o privire de caine parasit dar o gaseam dupa amiaza tare preocupata de tot ce tine de "inventarierea" jucariilor. Si in plus aveam posibilitatea sa o studiez pe fereastra ca avea clasa la parter.

Noi ii zicem scoala pt ca e scoala ( se numeste Ecole maternelle, petite section). E intr-adevar ca o gradi doar ca e program obligatoriu, vacantele sunt cele scolare, educatoarea se numeste invatatoare, iar pe langa coltul cu jucarii au mese si tabla de scris cu creta. Au sala de sport, biblioteca, copiii sunt acceptati doar daca nu mai au pampers si se cer la baie. Amalia e printre cei mai mici, in general colegii sunt de 3 ani impliniti - pana in 4 ani. In plus au ghiozdanel, si la scoala i-am dus o gramada de rechizite: caiete, creioane, lipici .

Catutza cum esti tu atenta la toate La interviuri a fost ok, au fost clasice, cu intrebarile de rigoare - bine ca le-am pregatit de acasa - din pacate nu am prea fost multumita de ce am facut la proba scrisa unde am avut de elaborat niste strategii de m-au lasat fara idei. In fine, nu prea am feelingul ca am fost ok.... insa cred ca fiecare are sanse. Raspunsul peste vreo cateva saptamani.
Oricum nu mai sunt atat de convinsa ca vreau un program de 8 ore, as vrea sa fiu mai aproape de miss, si deci o sa ma apuc de cautat un part time.

Tania, of ce zile negre pe tine.... asa ai descris situatia ca m-au trecut fiorii! Doamne bine ca nu ati patit nimik in accident!

Xandra hai fii tare, din experienta mea cu cresa, nu ai ce face, senzatia asta de ingrijorare permanenta pt pui o sa dureze cam 1-2 sapt pana o sa il simti tu ca e integrat si obisnuit.

Azi am scris mai mult, se vede ca nu-i sefu' aici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Hello!
Hai sa mai bag si eu o postare, ca de zile intregi tin sa scriu cateva:

- Vazut poze de vacanta, superbe!
Noki nu-mi vine sa cred ce locuri frumoase ati gasit in Bulgaria, ma bucur ca ati avut parte de o vacanta reusita.
Sarah in schimb seamana tot mai mult cu mama ta, are mimica ei, gesturile ei (cat le stiu eu seama din poze), trasaturile nu mai zic. Leita bunica!
Sanatate, diareea sa nu prevesteasca nicio belea!

Lavi sa inteleg eu ca nu ai fost pe deplin satisfacuta de Grecia? Ca parca asa reiesea din postare. Am citit ce ai scris de excursie si "dincolo", am vazut ca ati colindat, nu gluma.

BB-alinus dar chiar ca parca merg la scoala copilasii din poza, par mult mai mari, de 7-8 ani.

Ioana si Cristinanegara felicitari ptr mutat in casa noua!

Tania tupeista cucoana dar e la moda, probabil voia sa te intimideze



Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Despre noi - ce mai zicem:
- am tuns-o la Ciufolici, ca acasa era dezastru se lasa cu urlete rau de tot. Si surpriza, i-a placut, chiar s-a amuzat, a fost un succes total. A costat dar a meritat. Nu am tuns-o prea mult, doar i-a dat o forma,
- a stat 2 saptamani la tara, a fost ok, doar ca in a doua saptamana plangea cand ma auzea la telefon. Asta in conditiile in care weekendul statea cu noi. Si s-a cam plictisit cu toate ca toata lumea incerca sa-i faca poftele. Sau poate de aceea nu i-o fi convenit
- bunicii deja nu ne mai "asculta" s-au cam suparat ca le dam prea multe sfaturi, cica sa ne gasim bona daca nu ne convine cum o cresc Nu inteleg ca a trecut mult timp de cand au fost parinti, ca ei s-au mai schimbat, si iau sfaturile noastre ca pe niste reprosuri. Drept pentru care voi incerca dupa ce face 3 ani sa-i caut gradi. Oricum e timpul...

Apropo, multa bafta si sanatate "gradinaciosilor", dati-ne si noua curaj!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

..... continuare la jurnalul de gradi

sper ca dupa ce trece prima saptamana sa nu va mai tin la curent chiar asa, pas cu pas

se pare ca de dimineata cand a avut o usoara retinere sa ramana la gradi a fost un caz izolat, dupa-masa era foaaarte vesel, a strigat cand toata seara si inainte de nani: maine la gra-di-ni-taaaa!!!

plus ca-s tare happy ca papa tot. educatoarea a facut un tabel in care scrie la fiecare copilas cat % a mancat din fiecare masa. daca in prima zi vlad se invartea undeva pe la 50-70%, azi a avut 100% la toate mesele, la toate felurile de mancare. asta in situatia in care totusi este si real ce scrie acolo... dar atata vreme cat acasa nu mai mananca absolut nimic (inafara de bibele de lapte la nani), tind sa cred ca asa este.

cam asta a fost rezumatul de azi, asa ca, feli si celelalte mamici care inca va faceti curaj, sper ca v-am convins

mama strumfului www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

varsta lui vladut

Mergi la inceput