Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

shose, tu ai doar o pagina la carnetul de vaccinuri?Eu am pagina separata pentru hepatita B de ex unde e trecut engerix facut la maternitate, infanrix hexa la 2 luni si iar engerix la 6 luni.Apoi infanrix(hexa sau ipv) pe restul paginilor la antipolio si ce mai e. Nu stiu daca am explicat clar.E si normal sa fie separate pentru ca exista si varianta cu antipolio oral si are pagina separata. Sigur ai si engerix acolo pe undeva. Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



bai .. astia au luat-o razna????????

http://www.realitatea.net/experimentul-menit-sa-descopere-secretele-big-bang-ului-ar-putea-duce-la-sfarsitul-lumii_340582.html

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Elia thx si cred ca am inteles ce ai vut sa'mi zici. Mie abia azi cad i'am atras atetia mi'a trecut in carnet tot ce am facut.
Era trecut doar bcgul din spital
Cred ca e batuta in cap asistenta aia. Mi'a scris exact asa:
data (la 2 luni) Infarix hexa
data (la 4 luni) Infarix penta
data (la 6 luni...adica azi)Infarix penta
dar cand am vazut ca a2a intepatura a fost Engerix sigur.
Cred ca o sa merg sa'mi explice ea. Cand merg la intzepatura sunt asa tampita de nu'mi vine sa mai intreb nimik

Bine ca mi'au masurat si cantarit bb.
Are 8,650 si 67 cm
Ce ziceti...are cm putini? Mie asa mi se pare din ce am retinut de pe la voi. Cu kg cica stam mai bine, nu a mai luat asa mult de cand cu diversificarea.

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze
Botez
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Buna seara,
In primul rand LA MULTI ANI fericiti pentru Lala. Sa-ti aduca viata numai sanatate, spor in toate, fericire si fie ca toate visele sa ti se implineasca.
In al doilea rand vroiam sa va multumesc pentru aprecierile legate de concediu nostru si de bibi care nu se mai satura de stat la mare. Apropo Ramona .... ce se vede acolo nu era batic ci chiar slipulllllll ........ faceam misto de el si nu a comentat chiar deloc.


Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Avem 6 luni si jumatate
Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Citat:
citat din mesajul lui docdecap
noi plecam in vacanta vineri, vrem sa mergem la Cheia. are cineva vreo recomandare?? o pensiune, liniste, pajiste, poate chiar baie in camera, pt. piticu'? saru-mana in avans.



Poti sa iei legatura cu nemary care chiar acum se bucura de aerul curat de acolo si poate iti recomanda ceva ca tot e la fata locului ....

Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Avem 6 luni si jumatate
Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Ellenuta felicitari pentru dintisorul Evei ...... la cat mai multi si fara dureri. Un pupic dulce de la Luca

Noi o sa ramanem chiar codasii codasilor pt ca nici macar nu se vede nimic pe acolo...........


Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Avem 6 luni si jumatate
Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Ellenutza nu inteleg de ce nu'i opreste cineva????

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze
Botez
Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna seara!Nu m-am asteptat sa primesc atatea mesaje si m-am emotionat foarte tare.ALINA(Kalos),RAMONA,LALA D,LALA 20,ROXANA,CESKA,ELLENUTA,ANCA,IOANA,SHOSE si LOUIZA va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ati scris.Pupici tuturor.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



campanie rutiera ..

atentie .. imagini dure!

http://www.piticu.ro/2008/09/01/asa-se-face-o-campanie/index.html

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

ELLENUTA felicitari pentru dintisorul EVEI!De acum a devenit si ea un iepuras cu acte in regula.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput