Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Neata'

am venit la serviciu mai devreme si am un pic de timp sa va citesc..acasa nu am net..deci...sper sa fiti bine..am citit numai ultima pagina in care ati devenit nostalgice dupa burtica..ca ziceti ca si eu sunt...ieri am fost la garsoniera din militari unde am stat pana acum aproape 3 luni...vaiii...si ce m-a apucat nostalgia..cu lacrimi..imi aduceam aminte ca acolo am fost eu gravi..ca acolo am adus galushca de la maternitate..ca acolo am trait primele clipe cu ea..ma apuca si acum plansul cand ma gandesc..uff..desi ..vorba sotului..nu am plecat de bine cene era...adik am plecat la casa noastra..si e mult mai bine acum..dar asa sunt eu..ma atasesz de locuri si de lucruri..si tare nu e bine...

cat despre noi...Stefiuta e bine..i-a trecut enteroviroza..si de 2 zile mananca foarte bine..sper sa recupereze repede...stam si noi in fundulet ca un om mare...plus ca...imi palce asa de tare sa ma uit la ea cum se joaca..as sta o mie de ani numai sa o privesc...incepe sa isi foloseasca manutele din ce in ce mai bine la miscarile fine..de apucat..si ma uit asa cum degetelele ei mici prind jucariiile..si le priveste..le intoarce pe toate fetele...e grozava..o iubesc din ce in ce mai mult...

Am citit ca jelimoni, ai probleme cu trezitul noaptea...eu de cat o am pe stefiuta ..m-am trezit de cel putin 2 ori..iar acum..de ceva timp...nici nu mai stiu excat cam de cand..e teroare...de 5-6 ori..se trezeste urland..ii bag tztz..ca altceva nu vrea...nici suzi,,,,nici ceai..nimik..urla..si dupa ce suge de 3 ori..adoarme....offf..si eu simt ca m-am epuizxat psihic..pic lata si pur si simplu nu mai pot face nimik...am mare noroc cu mama care pe langa faptul ca sta cu ea...ne face mancare...spala lucrusoarele ei...eu doar mai gasesc putere ca dupa ce vin de la serviciu ca o mai plim un pic..sau sa ma joc cu ea..atat..nu fac nimik din treburile casnica...in afara de weekend cand fac curatenie in casa..atat...

am si eu o intrebare la voi...laptele meu s-a imputinat...si am doar pentru masa de dimineata..de fapt este tot o masa toata noaptea..si apoi la 6 cand vin acasa..si dupa baie...credeti ca e sufiecient lapte pentru un bebe de 7-8 luni..adik..mama ii mai da acum pe la 10-11 100 ml lapte de-al meu cu cateva linguri de cereale humana sau milupa...dar rezerva din congelator e pe sfarsite si aas lua niste formula..dar nu stiu ce...humana e ok? stiu ca topfer se zice ca e cel mai bune..dar ma gandesc ca la un bebe atat de mare..nu mai conteaza asa de mult..importnat e sa fie specificxa varstei si sa ii placa la gust, asa-i? ce ma sfatuiti sa ii dau?

voi citi in urma si sper sa va gasesc pe toate bine
va pup


Poze cu ingerasul

Fetze de ingeras

POZE DE LA BOTEZ


Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Elle poti sa ii pui picaturile linistita
Sanatate !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Alina la noi dupa muuuulte formule incercate singura care intradevar ii place si o bea acum cu placere este Humana 2 la care cred ca vom ramane pana la un an jumatate

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:



LA MULTI ANI CRISTINA!

SA FII SANATOASA, FERICITA SI SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII!



Nicole-mamica de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata la fete

L o u i z a d e Y a s m i n - E l e n a {09 Ianuarie 2008} adica 7 luni +

Y a s m i n - E l e n a
uite cat am crescut
www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Buna dimineata!
Cam putine mamici la cafea....

Ca se vorbea de lapte, si noi tot Humana 2 mancam si numai pe acesta l-am incercat, l-a acceptat si am continuat cu el.
Hai ca revin mai tarziu ca e marait de somn...

Nicole-mamica de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata, slaba miscare pe aici, putin ati scris, semn ca va solicita puisorii.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Neata zuzulici!

Am citit repede ce ati scris ieri...m-am bucurat la vestile bune si m-am intristat cand am auzit de puiuti bolnaviori. la toti sa se faca bine repede!

Si Sofia e un pic mucioasa, eu cred ca e din cauza scaderii temperaturii de afara de zilele trecute, combinata cu iesirea celui de-al doilea dintisor, pe care l-am descoperit aseara...Adica scaderea imunitatii asociata uneori cu iesirea dintisorilor ar putea fi de vina, asa am citit...

Poze nu pot sa vad la serviciu, deci o sa ma uit de acasa. Deocamdata doar deduc ;-)

Honey, imi pare rau ca AJ tuseste, cu greutatea sta foarte foarte bine, stiu ca la un moment dat te plangeai ca e slabut, dar uite ce frumos a luat in greutate. Il mai alaptezi? Si, nu ne-ai spus cum e la serviciu?


Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

CRISTACOMAN, SA FII FERICITA SI IUBITA!!!

ROBERT,(Jelimoni), ELENI (LauraD), EVELINE MIHAELA (Emiliapop), ANDREI (Raluk.m) SA FITI SANATOSI SI SA CRESTETI MARI!!!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

CAPITOL NOU!!!


Lala_20

Mergi la inceput