Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



dana super numele! imi place . sa creasca mare si sa fie sanatos puiul din burtik!

cretulino nu poci sa vaz filmuletele .. nu stiu de ce .. adic nu ma lasa sa intru .. mai incerc ca merge prost explorerul.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui danonique

Buna!Trebuie sa cumpar un cos de flori pentru a putea da fiecarei mamici cate o floare.Un pupic spcial pentru:MADALINA,LAURA IOANA,MIHA,EMA,AWEYA,GINNETTE,RAMONA,CYNTHIA,ELLENUTA si LALA 20.Am poza de la eco dar nu stiu sa o pun.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 9+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert


dana de 2 zile tot vreau sa te felicit zic ca scriu si m-am tot luat cu cate ceva...ma simt atat de extenuata zilele astea...vreau sa termine odata cu trezitu noaptea ca simt ca nuuu mai rezist..
deci...felicitari ca vanesa face progrese la gradi,chiar daca ti se pare un pas mic, iti zic eu ca se va adapta foarte bine, si o sa fii curand suparici ca te va trimite acasa ca ea e la gradi acum

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dana cred ca stau bine cu imaginatia, ca eu chiar il pot vedea pe bebe Doamne, ce frumos trebuie sa fie iar! Adica sa retraiesti sentimentele graviduta Doamne ajuta sa fie bine pana la final si sa te bucuri din plin de sarcina si de un al 3-lea bebic sanatos
Hmmm, ziceai de mine, chiar ca am avut muuulta rabdare, desi toti incercau sa ma convinga sa aflu sexul lui bebe, inclusiv dr Iosup cand am fost la eco la Bucuresti. Culmea e ca bebe statea numai cracacit, dar eu nu-mi dadeam seama ce e, poate si din cauza ca nu voiam, dar simteam ca e baietel si nu a fost! Zau ca am fost surprinsa cand mi-a spus anestezista: "aveti o fetita frumoasa"
E foarte frumos cand ai surpriza la nastere; o sa incerci si tu?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

dana vazut pozele, cam greu, parca in ultima se vede mai bine, sa-ti creasca puiutul mare si sanatos!
elle felicitari si pt afacere si pt dintisorul evei
lala si eu imi doresc mult bebe2 si tot de finante tine...nu neaparat de banii de zi cu zi ci de o casa/apartam ca inca stam la ai mei...

miha felicitari pt botez, am vazut pozele matei e un scump\!!sa stii ca mi se pare ca seamana cu tine tare bine!!



MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Dana cred ca stau bine cu imaginatia, ca eu chiar il pot vedea pe bebe Doamne, ce frumos trebuie sa fie iar! Adica sa retraiesti sentimentele graviduta Doamne ajuta sa fie bine pana la final si sa te bucuri din plin de sarcina si de un al 3-lea bebic sanatos
Hmmm, ziceai de mine, chiar ca am avut muuulta rabdare, desi toti incercau sa ma convinga sa aflu sexul lui bebe, inclusiv dr Iosup cand am fost la eco la Bucuresti. Culmea e ca bebe statea numai cracacit, dar eu nu-mi dadeam seama ce e, poate si din cauza ca nu voiam, dar simteam ca e baietel si nu a fost! Zau ca am fost surprinsa cand mi-a spus anestezista: "aveti o fetita frumoasa"
E foarte frumos cand ai surpriza la nastere; o sa incerci si tu?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai


laura tu nu ai vrut sa stii ce e???am crezut ca nu se vedea... cum ai rezistat tentatiei...oricum cred ca e tare frumos sentim ce-l simti ...numai in filme afli asa..aveti o fetita...un baiat...

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

vad ca ati disparut
fug si eu la nani...elle mi-ai facut pofta de pizza!!!oare sunt in afara zonei de livrare???
pupici

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Moni, asa-i: nu am vrut sa stiu ce e! Si toata lumea se mira: pai majoritatea gravidutelor vrea sa afle sexul din prima luna de sarcina si io nik Am avut o sarcina cu un sfarsit tragic si atunci am stiut de la 20 de saptamani ca e fetita, asa ca m-am hotarat sa nu mai stiu la urmatoarea si sa fie cum va vrea Dumnezeu! De data asta a fost bine si mi-a ajutat Cel de Sus
Elenuta felicitari, iubita, pt afacere! Sa fie intr-un ceas bun, bun de tot!
Adriana La multi ani fericiti! Mai intra si pe la noi sa mai aflam una alta despre Biencuta ta!

Edit: fetelor, voiam sa va intreb ce fel de cereale mai puneti voi in lapticul de seara a lui bebe? Pana acum ii puneam 2 masuri de 7 cereale de la Milupa, dar i-as mai schimba. In fructe, dimineata ii puneam Humana cu cirese si nu mai stiu ce, dar i-as da si atunci altceva.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Neatza

Laura Ioana eu ii schimb periodic cerealele in sensul ca am mereu doua cutii deschise si dupa 4 saptamani deschid alte 2 cutii.

Am incercat pana acum :

Milupa :

- cu orez
- cu porumb
-7 cereale
-cu morcov

Humana

- cu pirersici si maracuja
- cu cirese
- cu fructe de gradina

Nestle

- 5 cereale
- orez cu roscove si tapioca

Lui Andrei i-au placut toate
Eu nu i le dau facute in castronel, cu lingurita .
Doar ii amestec in laptele de dimineata/ seara cate 1 masura/ doua in functie de cantitatea de lapte sau ii pun un pic in iaurt sau fructe.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata fetele ..

da' la mine nu e bun deloc .. eva e racita .. nu stiu cum Dumnezeu a racit. e infundata in nas, dar ii si curge uneori, stranuta, un pic tuseste .. are stare subfebrila si e un pic ragusita . azi mergem la doctor ..sper sa nu aiba rosu in gat.

eu i-am dat panadol si i-am pus apa de mare in nasuc. i-am luat de la farmacie oftamezone N .. dar nu i-am pus in nasuc .. sa-i pun? sunt bune sau ce imi recomandati?

lala pls !

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Pupici zuzulici si clopotei.

E 10:30 seara la mine si, abia am terminat si eu de spalat , calcat,dat papica la copil si adormit.

Imi lipsiti enorm. Mai intru seara si mai citesc, asa...pe fuga... dar de scris, nu mai am timp.Mi se pare atat de scurta ziua!!

Noi crestem frumos, am inceput o saptamana inainte de a implini 6 luni sa ne sustinem bine cand stam in fundulet. Deasemeni , am inceput sa ne rotim precum sarmaluta... ba pe burta, ba pe spate, ba pe diagonala... tot living-room-ul e al nostru.
Balosim la greu, avem gingiutele umflatele putin (se vad ceva basicute cam in dreptul unde ar trebui sa fie radacina dintilor).
Radem toata ziua,papam ceva mai putin decat de obicei ... dam vina pe starea nasoala pe care o avem de cateva zile bune.


Astazi ( ieri - in Romania) am fost la vaccinul de 6 luni.Am plans fix 10 secunde, dupa care ne-a cam busit asa, un somnulet. Am ajuns acasica si am dormit cam 3 ore legat.

In alta ordine de idei.... AJ tuseste rau de tot.. zici ca se rupe ceva in piept. Mucisorii inca ii curg. E drept, nu asa mult, caci se pare ca ii stau toti in gat. Si nu suporta deloc BB. Numai cand vreau sa ma apropii de nasucul lui incepe sa se agite.

Mi-a facut si afte in gurita.Pe obrazul stang, interior si... pe buza de sus. Doctorul mi-a zis sa ii fierb sticlele si tetinele. I-am zis ca le sterilizez si-a zis ca e ok. Dar, ma gandesc ca la cresa baga toate cele in gura. Asa ca, pot sa sterilizez eu mult si bine, ca tot degeaba.

L-a controlat la plamani, a zis ca-s perfecti, in urechiuse - atrecut infectia.
Ne-a schimbat totusi siropelul pt tuse-muci-respiratie si ne-a dat si o solutie sa il dau cu un betisor de urechi inmuiat in ea...in gurita.

Avem 8,200 kg si... 67.3 cm. (18 lbs si 26,5 inches) , iar capusorul are 43cm.

Eu sunt multumita de cum arata. Si, daca e un pic..chubby, are timp sa piarda ,cand o incepe sa alerge prin curte.

Cam asta e.. update-ul cu noi.


Va pup si va imbratisez cu drag.



PS:

Elle... ti-am zis deja ce pofta mi-ai facut cu pizza. Am fost la oras si mi-am luat o Supreme.

Miri, bafta cu interviul. Vewzi tu care-ti place mai mult. La cum te cunosc, adica... femeie activa.... cred ca ai prefera sa ramai la aeroport. La hotel e plicti mare. Anyway... bafta either way.

Elle, pup Eva-dintzosica. Speram si noi sa devenim iepuras curand. Ca sa stiu de ce ii dau morcoveii sa-i rontaie ...hehe.

Am vazut pozici frumoase cu ingerasi superbi.
Am citit pe sarite...scuze.

Louiza sper ca lucrurile sunt mai bine in familie.
Elle, las-o incolo pe socrela.

Mitsu, sper ca bebe C se simte mai bine.

Cam asta imi aduc aminte din ce am citit... scuze.

Pup.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput