Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui creata2008

Super haiosi! Partea cu cititul sper sa fie pe viitor o activitate placuta. Eu sunt innebunita dupa carti, citesc destul de mult si acum. As vrea sa ii dezvolt si Mariucai dragostea de carti, mi-ar placea tare mult.

Lala, vroiam sa te intreb... as vrea sa incep cu ou si ficatel. Cum le prepari tu? Adica faci un gen de mancarica (acea supa clasica) si pui si ficatel in ea, in loc de pui? Sau ii dai ficatel chel? Iar oul? Ma bate gandul ca saptamana viitoare (am vrut de saptamana asta, dar nu am gasit ficatel proaspat) sa ii bag unul din ele sau amandoua. Chiar, se pot da impreuna?

Enlight me, please... thanks!

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Poze cu Andrei papand din nectarina intreaga :

http://family.webshots.com/photo/2150402780102115265mWFAPA

si o noua activitate culturala :

http://family.webshots.com/photo/2348089150102115265iKjvHg



O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona


Silvia in niciun caz ficatel chior ! Nu cred ca il mananca niciun copil asa , e mult prea fad. Eu il fierb cu legumele din supa si ii dau in piureul blenduit jumatate de ficatel , deci un lob mai maricel.
Oul , la fel , nu gol ci doar in amestec cu legume. Unii copii il mananca in amestec si cu branza dar al meu nu il vrea asa.
Impreuna inca nu am incercat, imi par cam multe proteine odata. Mai bine separat.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ceska sa va fie de bine bretonelul. Si al meu tot ca un calugar arata
Acum a crescut iara si e din nou pletos ca o fata.

Honey bine ai revenit

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Cretzule, Mariuca este frumoasa rau...special de frumoasa!

Lala, flacaul tau pare asa de maricel fata de Dudu...nu numai datorita ciufului...e atat de precoce!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


Grati pare mai mare doar din cauza de ciuf si de ochisorii aia mari si rotunzi ca doua bile...si curiosi
Nu cred ca e precoce , frati-su a fost , el imi pare ...normal

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Creata,
am citit atunci mesajul unde anuntai pozele cu noi la Balea dar nu am apucat sa le vad. Unde sunt?
Noi avem pozele de la botez si din concediu si Benji & Friends la semnatura: poze f noi!
LalaD,
ba Andrei e precoce sa stii!!! O fi fiindca e nr 2 si invata de la fratele mai mare sau fiindca mamica e mai dezinvolta la nr2????? Sau asa e el? Si are par mai des ca Benji si mai carliontat. Azi i-am pus la plic buclele din frunte...... Imi vine sa ii cunosc personal pe toti clopoteii. Azi iesind de la farmacie m-am intalnit cu o tipa care a fost cu noi la cursul de prenatal. Fetita ei face acusa 7 luni si mi s-a parut asa mica in sacul in care o purta pe spate....Am fugit sa il iau si pe Benji de la taica-su din masina sa ma laud cu el.....Fug sa calc si sa ii tin de urat gargaritei....

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 8 LUNI (23.12.2007)

www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk" target="_blank">Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



lala ce-mi facusi tu mie .. m-ai starnit sa caut la odisee mesajele dupa nastere .. am gasit cum irinuka va anunta ca eva a venit pe lume .. cum am ajuns io acasa si nu aveam lapte si plangeam ca proasta .. cum ma invata miri ce sa fac

ce repede cresc puiutii nostri!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Si eu am la semnatura, albumul "Prieteni Mariuca". Acum ma duc sa caut la tine.

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

Creata,
am citit atunci mesajul unde anuntai pozele cu noi la Balea dar nu am apucat sa le vad. Unde sunt?
Noi avem pozele de la botez si din concediu si Benji & Friends la semnatura: poze f noi!


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

A, ok, deci pe principiul legume cu carne/ou. Da, asa credeam si eu... dar tu dupa cat timp ai ajuns la juma' de lob? Nu e cam putin? Ca eu ma gandeam sa ii pun de prima oara 2 lobi.

Iar oul cum se da? Doar galbenusul? Un singur ou? Pe saptamana cate oua? Daca ii dau pui intr-o saptamana de 2-3 ori, ii mai dau si ficatel? Sau ii inlocuiesc mesele cu pui cu cele cu ficatel? Si alternez saptamanile?

La vitel/vita sau peste nu am ajuns inca.

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Silvia in niciun caz ficatel chior ! Nu cred ca il mananca niciun copil asa , e mult prea fad. Eu il fierb cu legumele din supa si ii dau in piureul blenduit jumatate de ficatel , deci un lob mai maricel.
Oul , la fel , nu gol ci doar in amestec cu legume. Unii copii il mananca in amestec si cu branza dar al meu nu il vrea asa.
Impreuna inca nu am incercat, imi par cam multe proteine odata. Mai bine separat.


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



lala ce-mi facusi tu mie .. m-ai starnit sa caut la odisee mesajele dupa nastere .. am gasit cum irinuka va anunta ca eva a venit pe lume .. cum am ajuns io acasa si nu aveam lapte si plangeam ca proasta .. cum ma invata miri ce sa fac

ce repede cresc puiutii nostri!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva


sa stii ca exact la asta ma gandeam cand am citit si eu azi
Nu ca te plangeai ci cat de perseverente ati fost si tu si Angi si cat de bine v-a reusit alaptatul dupa atatea chinuri

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui creata2008

A, ok, deci pe principiul legume cu carne/ou. Da, asa credeam si eu... dar tu dupa cat timp ai ajuns la juma' de lob? Nu e cam putin? Ca eu ma gandeam sa ii pun de prima oara 2 lobi.

Iar oul cum se da? Doar galbenusul? Un singur ou? Pe saptamana cate oua? Daca ii dau pui intr-o saptamana de 2-3 ori, ii mai dau si ficatel? Sau ii inlocuiesc mesele cu pui cu cele cu ficatel? Si alternez saptamanile?

La vitel/vita sau peste nu am ajuns inca.

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Silvia in niciun caz ficatel chior ! Nu cred ca il mananca niciun copil asa , e mult prea fad. Eu il fierb cu legumele din supa si ii dau in piureul blenduit jumatate de ficatel , deci un lob mai maricel.
Oul , la fel , nu gol ci doar in amestec cu legume. Unii copii il mananca in amestec si cu branza dar al meu nu il vrea asa.
Impreuna inca nu am incercat, imi par cam multe proteine odata. Mai bine separat.


Creata 1 cu Creata 2
NOU!! Poze din concediu
Poze Mariuca noi
www.youtube.com/uic9999" target="_blank">Filmulete Mariuca noi
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona


Stai ca am un ghimizdroc care apasa pe taste aici cu mine ...si tipa

- i-am dat de prima data juma de lob. Nu ii dau mai mult deoarece gustul e foarte puternic si nu ii place asa.

- DOAR GALBENUS DE OU PANA LA UN AN !

-intai un sfert de galbenus, lasi cam 3 zile apoi dai jumatate, iar lasi, apoi trei sferturi, iar lasi apoi un galbenus intreg. Eu asa am facut dar medicii recomanda sa dai cam de 3 ori aceiasi cantitate si abia apoi sa treci la faza urmatoare. In principiu cica intr-o luna ajungi sa ii dai cam 2 oua intr-o saptamana , deci alternezi zile de carne cu zile de ou si zile de legume cu ficatel sau branza.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata fetele e oficial ..

sunt offtopic dar .. daca aveti pofta ..

http://foodmania.ro/index.php

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput