Nou stil de viata (224)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Donna...parca am fi surori.
Eu m am lasat de fumat in 1999 a[rox din aceleasi motive ca si tine plus ca vroiam bebe si nu concepeam sa fiu gravida-fumatoare.

Hai ca reusim sa slabim! Si culmea tot Kefir+biscuiti am mancat azi la pranz hahha
Hei nu esti un coleg/colega de birou care imi vede miscarile???!!!!

ce dieta tinem? vrei sa tinem aceleasi diete? Iti trim pe email propunerile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

In privinta dietei nu pot sa te ajut pentru ca eu nu cred in diete ci intr-un stil de viata sanatos; pot sa-ti dau niste sfaturi:
- fara dulciuri
- fara fastfood
- cit mai putine prajeli si sosuri (de preferat carne fiarta sau la cuptor)
- piine mai rar, la fel si paste fainoase
- multe: cereale, fructe, vegetale, lapte degresat, brinza proaspata, etc.



Pai asta-i viata?


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Gata ! Delia .,... noi suntem echipa de 3!
Eu, Donna si Hopes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele! va pun poza cand dau drumul la celalalt comp ca acum sunt pe laptop si aici nu am!

Vik, esti tare frumoasa, si pe tocurile alea ai dansat??? iar pe paella aia, cum ai putut numai sa mi-o arati? m-ai facut sa salivez pe tastatura! da, vreau reteta neaparat cand ai timp, te rog scrie-mi-o!
Donna, bine ai venit si spor la slabit!
Anda, bafta multa in tot ce iti propui, si distractie placuta la nunti!iar la stoma...fara dureri sa fie! Carina ce mai face?
Adi, sa fie un an scolar bun pt Adela!
carolinah,multi ani fericiti cu sotul tau!
Larissa, bine ai revenit, frumoase poze am vazut!
Crysmulta sanatate!
Carmen, ce tort faci de ziua lui Teo?
Delia, tu cand te intorci acasa? Sobo nu v-a mai vizitat?

eu plec sa trag un pui de somn, azi e Marc la bunici, iar Luca ma trezeste in fiecare noapte si apoi nu mai adorm, saa ca ma duc sa recuperez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:



[/quote]

Pai asta-i viata?


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog
[/quote]
subscriu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi_dalma

Donna...parca am fi surori.
Eu m am lasat de fumat in 1999 a[rox din aceleasi motive ca si tine plus ca vroiam bebe si nu concepeam sa fiu gravida-fumatoare.

Hai ca reusim sa slabim! Si culmea tot Kefir+biscuiti am mancat azi la pranz hahha
Hei nu esti un coleg/colega de birou care imi vede miscarile???!!!!

ce dieta tinem? vrei sa tinem aceleasi diete? Iti trim pe email propunerile mele!

ag


Adi, fara grija, nu esti supravegheata de un coleg... cred ca avem doar preferinte similare la mancare...asa ca e o super-idee sa vedem impreuna ce diete putem tine, asa stiu ca ar sta cineva dupa mine sa nu fac prostii!
Astept mesajul tau sau poate vorbim pe mess?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

D accord!
adi_dalma@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Claudia: Carina e bine, asteapta sa inceapa ultimul an de gradi. Ii e dor de colegi si de activitatea pe care o are acolo.
Donna: te felicit pentru ambitia de care ai dat dovada, dar nu stiu daca are rost sa desconsideri gatitul asa cum o faci. Pentru mine gatitul e una din cele mai placute activitati. Si da, gust ciorbele si prajiturile pe care le fac si cu toate astea am slabit 23 de kg in 2 ani: de la 75 la 52.
Alina: tin pumnii sa fie bine si sa se poata face implantul. Operatia in sine e ok, doar cateva zile dupa e un pic mai greut, dar trece.
Zuzi: unde esti?
Va pupic si sunt in zona,


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79
Yubi, ma bucur sa te intalnesc aici! Ultima oara ne-am vazut la alt subiect, intr-un context deloc fericit pentru amandoua.Felicitari pt optimism! Iti urmez exemplul...Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Ma simt mai binisor, asta dupa ce am bagat 3 cani de ceai de menta Sunt umflata ca naiba, parca asi fi gravida in 4-5 luni.
Va multumesc ptr. gandurile bune Sunt tare fericita ca voi incepe munca, e tare rau sa stai acasa...dupa 12 ani de munca e greu sa ramai acasa. Voi incepe pe 15 sept, inca nu este amenajat biroul, este in contructie Voi tine contabilitatea primara, dar si partea de personal, asta pana voi termina cursul si voi fi cu acte inspector resurse umane. Este ce-mi place, asa ca sunt super incantata.
Vad ca s-au format echipe...pe mine cine ma vrea? Nu stiu exact care sunt echipele formate, asa ca astept propuneri
Merg sa ma odihnesc un pic, aseara nu prea am dormit.



Crys si Dany

Mergi la inceput