Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (182)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
Acum fug sa-mi recuperez printul de la gradi.


Deja? Cate ore sta el acolo?

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

PS Azi m-am logat pentru prima data la site-ul gradinitei unde s-au creat dosare virtuale pt. fiecare gradinar si am vazut poze cu Tudor de la gradinita. M-am topit toata!


Hai topeste-ne si pe noi!


Sta de la 8:30-9 pana la 16.

Deocamdata nu pot. Acasa nu m-am putut loga, probabil ceva setare care nu ma lasa si la birou nu am voie sa downloadez nimic. Asa ca mai intai trebuie sa rezolv problema cu site pe calculatorul de acasa si sa le salvez acolo ca sa va pot topi. Dar cred ca mai mare e curiozitatea la tine, ca nu are chiar asa mare potential "de topit". Doar la mine functioneaza, ca sunt ma-sa!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

intrebare: cand duceti flori la invatatoare, profesoara, etc, le duceti frumos ambalate si bibilite ? ca eu stiu de pe vremea mea ( cand invatam bunele maniere din carti si almanahe )), se spunea ca florile se ofera desfacute, neambalate.

intreb ca ma bate o idee cu inceperea scolilor, sa vand flori, e cam riscant ca-s super perisabile . n-am nici spatiu de depozitare adecvat, dar......ori le dau en-gros ori la bucata. ce parere aveti ?
mentionez ca am un potential furnizor la 300 km de bucuresti.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Carpatina, Roxana, asa este ne-am facut mare si suntem un plimbaret. Si mie imi place tare mult poza aceea unde merge singur prin apa(chiar daca este un popo gol)
Roxana am vazut pozele cu Bubu si printesa, cate dreptate avea Alex ca nu mai seamana cu fratiorul ei, este schimbat radical Andrei dupa tunsulici, nici nu pot sa mi-l inchipui pe Cristi fara par......mai am putin de asteptat, desi tati spune sa nu-l tundem ca vine iarna.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineata, fetelor si sa va traiasca papanashii! Sunt de la "strumfi de 1 an", dar imi permit sa mai intru pe la voi, din cand in cand. Ca de exemplu astazi, cand as vrea sa va intreb daca stie careva dintre voi care mai e salariul adecvat pentru o bona pentru 10 ore? Multumesc mult celor care stiu sa imi raspunda. Pup toate fetele si copilashii lor!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Papanash, afacerea cu flori e super banoasa, dar asa cum spui tu, sunt perisabile si tot timpul ai un risc (destul de consistent) cu ele. Mai sigur e cu plantele la ghiveci, arbusti si altele asemanatoare, dar iti trebuie spatiu mai mare pentru asta.

Eu o trimit pe Miru la gradi cu ce flori apuc si in ce ambalaj apuc. Cand sunt prea despuiate o invat sa spuna ca sunt de la noi din gradina

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, sa-ti traiasca tunsuliciul, e un scump, dar nu pot sa nu remarc cu mare incantare printesa atomica, ai cateva poze in care apare pe fuga, rotindu-se intr-un picior

Sim, numai astazi nu e maine ! Am eu emotii dapai tu ! Si mai e un pic si incepe si fratele tau scoala, alt bal alta distractie .

Carpatina, ai primit mai duamna emailu ? pupici la lipicioasa.

Slippers, da, e ok Ghighi, acum doarme, il astept sa se trezeasca si o sa dam o tura la birou ca iar am de semnat si platit niste chestii trestii.



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Cecilia, ce umblaretz Cristi pe plaja... E dulce foc. Vlad n-a vrut neam sa intre in apa. Si ce dulce e la somnic pe plaja

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Pai mai slippersule, cine-a zis ca Tomasa a imortalizat ceva?
N-a facut-o neicusorule... io' i-am vazut pe viu

papanasho... daca ar trebui sa fac afacerea cu florile le-as da la engros.

primit emailu'. Multumiri si pupaturi inapoi

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani!

mami magdaz
sa fi sanatoasa, fericita si iubita, sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi, te asteptam cu vesti despre voi

Matteo
sa cresti mare, sanatos si frumosi, iar mamicii tale sa-i aduci numai bucurii.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

La multi ani , celor care au implinit anisorul zilele astea. Sa fiti sanatosi, fericiti si sa va bucurati parintii si ei sa va bucure pe voi.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput