Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Simina, tu la ce dr mergi? Mi se pare f atent
Monnvas, spui ca ai facut dublu testul fara recomandare de la medic. In cazul asta, te-ai dus pur si simplu fara trimitere, fara nimic? Nu ti-a cerut ecografie sau ceva? Ca am auzit pareri impartite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

La mat. Bucur doctora Ignat.....este tanara si ff rabdatoare...cel putin eu sunt f multumita la cate sute de intrebari ai pun.

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Simina, tu la ce dr mergi? Mi se pare f atent
Monnvas, spui ca ai facut dublu testul fara recomandare de la medic. In cazul asta, te-ai dus pur si simplu fara trimitere, fara nimic? Nu ti-a cerut ecografie sau ceva? Ca am auzit pareri impartite


13#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mon_mmm spune:

Avand in vedere ca am pierdut o sarcina urata anul trecut ... medicul mi-a prescris o schema interesanta de tratament ... zice ca pana in saptamana 12 e critic...Aspenter (1/zi), Duphaston (2/zi) si Acid folic 5mg.
Mai are cineva asa tratament ?
Nu cred ca ma simt asa rau de la medicamante...imi era greata si inainte de a incepe tratamentul...

6+ ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

GEORGY si eu am usturimi jos , de care am mai spus eu aici la subiectul" cu sau fara". Am vb cu doc. si mi-a facut analiza la secretie iar, si mi-a iesit :inceput de candida..ceea ce nu-i o noutate pt mine ca mereu ma aleg cu asa ceva , numai ca acum trebuie sa astept sa mai creasca bb ca sa pot lua ovule, pana atunci mi-a dat Metroclopramid unguent de dat pe afara la..

13#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

din pacate si mie mi-a iesit candida...dar dr a spus ca pana intru in trim 2 sa nu iau nimic. mi-a recomandat doar spalaturi jos cu ceai de musetel, la exterior eu n-am avut pana acum probleme de genul asta dar asta e...
mi-a mai descoperit si o rana pe col dar care si asta cica o tratam doar dupa nastere

sper ca voi sa nu aveti nici o problema

silvi 10 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mon_mmm

Avand in vedere ca am pierdut o sarcina urata anul trecut ... medicul mi-a prescris o schema interesanta de tratament ... zice ca pana in saptamana 12 e critic...Aspenter (1/zi), Duphaston (2/zi) si Acid folic 5mg.
Mai are cineva asa tratament ?
Nu cred ca ma simt asa rau de la medicamante...imi era greata si inainte de a incepe tratamentul...

6+ ...


Eu iau Aspenter, Utrogestan si Acid folic. Greata mai am si eu mai ales dupa ce mananc cu pofta, dar nu cred sa aibe legatura cu medicamentele.
Eu am fost ieri la eco, bb e in grafic si are 1,10 cm, suntem maricei :)

7+

Bubulina

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Simina, tu la ce dr mergi? Mi se pare f atent
Monnvas, spui ca ai facut dublu testul fara recomandare de la medic. In cazul asta, te-ai dus pur si simplu fara trimitere, fara nimic? Nu ti-a cerut ecografie sau ceva? Ca am auzit pareri impartite


Doctorita mea m-a trimis la Medlife sa fac eco de final de trim I. I-am zis ca vreau sa fac si bitestul, dar atunci cand mi-a dat hartiuta cu numarul unde sa sun sa ma programez nu a scris si nici eu nu am specificat. Dupa ecografie, doctorul de la medlife m-a intrebat daca vreau sa fac in aceeasi zi si bitestul, am zis ca da, mi-a scris o hartiuta si fuga la recoltare. Oricum, se coreleaza cu ecografia si cel mai rau imi pare ca am lasat pozele cu bb acolo pana vin rezultatele si n-am avut cu ce sa ma laud acasa :)

Pupici!

Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

ANUNT UMANITAR

s-a deschis BAZAR PENTRU SONIA ,unde puteti gasi atat lucrusoare noi cat si folosite la un pret foarte mic!

Prin participarea la aceasta licitatie, ii dam unei fetite minunate sansa la o viata aproape normala!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

daca numarul de batai pe minut al cordului fetal este peste 140 de batai pe minut, atunci fatul va fi fetita, iar daca are o valoare sub 140, atunci fatul ar putea fi baietel.


http://bd.lilypie.com/MNeep3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

asta cine zice?:D

8+

Mergi la inceput