Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Gata, ne-am intors!
Soldul este bine si simetric. Dar ca sa fie bine si pe viitor, (adica cand va incepe sa mearga), trebuie sa facem si o radiografie, sa vedem cum arata articulatia.

Insa pe drum m-am enervat... Drumul pana acolo dureaza in mod normal 10-15 minute pe jos. DAR pentru aia care-s parcheaza masinile pe trotuar!!! A trebuit sa meg pe stradute si pe unde sa treci frate cu caruciorul?!? Pe partea carosabila, ca pe altundeva nu ai unde. Dupa ce ca imbecilii astia au pus niste borduri inalte de juma' de metru, au mai si ingustat trotuarele ca sa faca parcari. Si cretinii tot pe trotuar parcheaza In puii mei, si eu sunt sofer, dar ma uit unde parchez! Grrrrrrr!

Bitza si eu abia astept sa merg la BabyExpo, pentru ca am de facut niste cumparaturi. Scaun vreau sa iau de la Chicco - Poly. Am vazut pe la fete aici ca este foarte bun. Vorba Lianei banii al ciorap!

Sovi ia ascult-o tu pe Clau ca adevar graiste. Hai si varsa sacul!



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Noi suntem intelectuali dar ne macelarim in birfa ieftina.
http://www.lacreme.ro/forum/viewtopic.php?t=1688&postdays=0&postorder=asc&start=180


Naty, asparagusul nu e atos asa cum zici pe forumul de mai sus, daca stii sa-l prepari, la bebe ii dai doar virful ala e cel mai crud.
Roxana -Amira, da, merge cu peste, in Bucataria Frantuzesca, Italiana si Japoneza se foloseste ka garnitura, la peste si friptura , in salate etc.

E foarte hranitor, intrati pe acest link, putin mai jos , la culinary.
http://en.wikipedia.org/wiki/Asparagus


Vio, da, tot am zis sa pun poze, dar ma apuc si ma uit la pozicile voastre, ma minunez , bucur si uite asa trece timpul.




.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

e bine ca sunteti bine! si...daaaaaaaa si eu moooooooor pe aia care parcheaza ca tolomacii fara sa se uite ca mai e si trotuar nu numai ptr masinile lor! eu inteleg ca nu sunt locuri de parcare, dar........noroc ca sunt o doamna ca asa imi vine sa le zgarii masinile!!! chiar vineri am apostrofat un taximetrist: parcase pe trotuar si nu mai aveam loc sa trec; chiar nu aveam cum sa ies in strada cu carutul, asa ca l-am apelat frumos cu titulatura de "domnu'" , si i-am zis ca daca eu as merge pe mijlocul strazii cu carutul, ar zice ca sunt nebuna si m-ar claxona; eu ce ar trebui sa fac in cazul asta, cand el a parcat pe trotuar unde nu e loc de parcare, si a ocupat tot spatiul de nu mai poti trece nici fara carut, decat in dunga?; inteleg ca mai greu cu ,locurile astea de parcare, da sa existe bun simt si intelegere de ambele parti ! si asa m-am descarcat nitel in mod civilizat ; si-a cerut omu scuze, ptr ca i-am insirat toate de zisei mai sus zambind , si a tras masina incat sa avem si noi loc!

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Gata, ne-am intors!
Soldul este bine si simetric. Dar ca sa fie bine si pe viitor, (adica cand va incepe sa mearga), trebuie sa facem si o radiografie, sa vedem cum arata articulatia.

Insa pe drum m-am enervat... Drumul pana acolo dureaza in mod normal 10-15 minute pe jos. DAR pentru aia care-s parcheaza masinile pe trotuar!!! A trebuit sa meg pe stradute si pe unde sa treci frate cu caruciorul?!? Pe partea carosabila, ca pe altundeva nu ai unde. Dupa ce ca imbecilii astia au pus niste borduri inalte de juma' de metru, au mai si ingustat trotuarele ca sa faca parcari. Si cretinii tot pe trotuar parcheaza In puii mei, si eu sunt sofer, dar ma uit unde parchez! Grrrrrrr!
Raluca mamica de Sanziana mititica


Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

nu stiu de ce te incapatanezi sa mai scrii pe forumul asta pt ca oricum nu prea esti interesanta pt nimeni si nici macar amuzanta. postarile tale sunt la fel de insipide ca si persoana ta, pt ca singurul nick in spatele caruia se afla o minte bolnava, e al tau!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

kya felicitari pt soldul simetric al sanzianei!

bubu ma bucur ca ai gasit crema, o sa vezi ca e super buna! eu o folosesc in combinatie cu apa termala de la Avene!

sovi hai afara din butoi, ca nu itzi sta bine acolo! ce ai patit? sau sash? sa iesi repede de acolo!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Gata vinetele, acum ma duc sa le curat.
Liana, chiar nu s-a facut sauna absolut deloc! am dat drumul la hota, geamul deschis...parfum, nene!
Maine iau si eu ardei sa coc, azi am avut cosul de carut plin cu fructe si alte legume ...nu mai aveam loc...

Kya, te inteleg...si pe mine ma enerveaza rau masinile parcate pe trotuar...Ma bucur ca Sanzi e bine!

Nu stiu daca v-am povestit, acum cateva saptamani, cand ma plimbam cu carutul pe strada, ca pe trotuar n-aveam unde, iar in spatele meu la 2 metri a intrat un pusti cu atv-ul intr-o masina. Nici macar nu se uita, mergea cu viteza si masina mergea regulamentar si l-a lovit din plin . Apoi atv-ul a ricosat intr-o masina parcata si tutul s-a intamplat la 2 metri in spatele meu . Mi-au tremurat picioarele juma de ora...daca eram mai in spate????????

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

doamne bubu, chiar ca ati avut noroc! nu mai e siguranta deloc pe strada. nici pe trotuar unde zici ca doar de la balcoane mai poate sa iti pice ceva in cap (zic asta ca un nebun de et 5 din scara mea, a spart un geam la balcon cu intentie de era sa o faca praf pe o doamna, iar eu noroc ca inca nu scosesem capul pe fereastra inca, asa cum intentionam). si eu mai acum o luna traversam pe culoarea verde ptr pietoni a semaforului, si era sa ne spulbere un nebun cu masina; am tras o spaimaaaa, ca a trecut razant pe langa mine in viteza; am impins caruciorul din instinct, noroc ca l-a prins o doamna spre bordura trotuarului, ca mai cadea naiba si copilu'! numai idioti pe lumea asta!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Buna,randunele gurese!
Luny,ariel,clau-cred ca este o lipsa de ca si mg caci de cand iau nu ma mai simt asa rau.Cred ca si oboseala contribuie mult la starile astea.Trebuie.Lasa ca vine el randunoiul meuacasa si o sa ma odihnesc si eu
bubule frumoase pozici mey!
bitza- Antonia maraita!
La multi ani pt. cei cu numele de Alexandru,sa traiasca cu numele Alex de Cory,Claudia99,Sofi,mimo,ursuleata si nicol conte si traiasca si fata mea.Chiar daca-i cu intarziere
VioletaH-bine ca mi-ai spus ca eu am pus botu'.stii cum se spune astora ca mine?botanisti
Adriuta ce i-aqi facut mama de-i asa umblaret?primul bb umblaret.
tuckita-rockerita.Ce-am ras de faza cu prietena ta la foto pt. buletin
mihutza-te cred ca ai fost afectata de cosmar!brrr!imi place mult de Andra razacioasa dar si sotul tau face bestial!
pucca_ scumpa bebelina ta!incet,incet o ia din loc!
clau--si la noi e duklce tzatza si noi dormim asa ziua.Pe 27 a cazut si Vlad din pat.Noroc ca am un covoras flocos la pat de a mai atenuat
mimo-super freza si-mi pare rau ca nu am vazut-o pe viu!Mi-au placut mult pozele cu familia!Cea de la calculator mi-a amintit de puisorii mei.
underqueen-stiu ce inseamna 2 intepaturi la bb.Amtrecut prin asta vineri.
jinxie-hai cu noi!
mstela-o sa fie si Teo cheliuta..asta e.
Sovi-sper sa nu fie ceva grav
amira-eu am 2 vase dintre care unul e strecuratoare si pun sus la abur si mar intreg si legumele pe care le vreau in ziua respectiva!Traiasca socrelele!
Naty-la multi ani pentru Iulia!
si felicitari pentru randunel nefumator la BG.!Al meu s-a lasat de la 1 ian. de fumat dupa 23 de ani...
Kya-La multi ani cu fericire deplina la aniversarea anilor de casatorie! pe Sanziana vorbareata!
La multi ani pentru toti cei nascuti azi pe 1:Teodora,Rebeca,Natalia,Samuel,David si Daria!

Mihaela, mamica Andreei (5.09.1994)si a lui Vlad Constantin (29.02.2008)

http://family.webshots.com/album/565553696LqJomD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Salutare!
Multumesc de urarea cu sporul dar azi am fost la munca!
Am o ditai hemoragie, sunt obosita, am incercat sa ma culc un pic si n-am reusitt...o sa supravietuiesc eu!
Vad ca Rebe incepe sa se dea pe brazda, Sanziana e simetrica, Stefanoiul mananca, Bubu e harnica, si Sovi a plans si ea pentru prima data!
ma intreb si ma minunez, cum de-ai reusit sa bocesti de-abia acuma? Toata stima si respectul dar cred ca s-au adunat nitel cam multe si explozia a fost mare, sper ca nu devastatoare!
Ai terminat inghetata??
Hai ca dupa ploaie apare curcubeul!

Le zic si eu La multi ani sarbatoritilor de astazi!

Si altceva nu va pot povesti decat de Seb care dupa ce saptamana trecuta s-a trezit in fiecare noapte si a bagat cate un bibe de lapte, saptamana asta nu mai mananca la pte si doarme non stop!
Baiatul asta ori doarme, ori mananca, nu le combina, ca ingrasa!

Abia astept sa-l cantaresc cand vine, sa vad daca a facut si el 8 kile!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Maia, inteleg ca nu te-ai vazut cu Mimo, banuiesc ca e deja la bulgari! Sau o pluti in butoi pe mare???

Fetelor, eu nu cred ca un scaun de masa merita atat de multi bani ca cel de la Chicco! Si nu spun asta ca-s ca vulpea care n-ajunge la strugurii acri, dar exista varianet similare cu 200 lei mai ieftine!
e doar un scaun de masa care va indura multa mizerie!
Eu am unul de la Miniblu, a mai pus si Lyvy un link cu unul asemanator f frumos, si cel luat de Pucca de la piciul e superb!
Parerea mea!
Daca o fi la reducere la baby-expo, go for it! Daca nu, ganditi-va cate jucarii minunate i-ati putea lua de banii ramasi!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput