Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

noapte buna aici, iar voi sa aveti o zi buna!




Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Aoleooo Kya, calmeaza-te mami, nu merita sa te superi asa din cauza soacrei! O sa-i iasa din cap ideile astea randunoiului, offf de ce-or fi frate asa influentabili!! Stai linistita si discutati cu calm ca sa o scoateti la capat. sa treaca nervii!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Kya fata suparata. Te inteleg foarte bine, stai de vorba cu randunoiul si explica-i cum au stat de fapt lucrurile. Poate el se simte pus la mijloc si de-aia reactioneaza asa. Offf soacrele astea!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Sa-mi spun si eu parerea cu privire la dragostea pentru bebe 2. Stiam ca pe Rebecca o s-o iubesc la fel de mult din burtica pentru ca tare ne-am dorit-o, am asteptat-o luna de luna, mult timp. E minunea mea alaturi de Razvanel, ma implinesc copiii mei si ma fac fericita. Nu conteaza trezirile repetate, nu conteaza oboseala acumulata, nu conteaza stresul cand nu papa sau e frichinita si nervoasa, ii multumesc in fiecare zi Domnului pentru ca m-a mai lasat sa simt inca o data ce inseamna sa fii MAMA! Am 2 minuni si nu-mi mai trebuie altceva pe lume, vreau doar sa fiu sanatoasa sa-i pot creste frumos!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Clau cat de frumos ai putut descrie acest sentiment minunat. Ma gandesc cat de bine s-ar simti copiii tai peste cativa ani, citind cum a descris mamica lor ce simte pentru ei.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Fetele, suculetul de morcov oxideaza? Adica trebuie dat imediat sau mai poate sta jumatate de ora?



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Ce credeti ca fac eu acum? pompez! cand sa ma ia si pe mine somnul, vine un tzunami de lapte in tzitzi de am zis ca explodeaza.

Mihutza, multumesc mult de info. In octombrie clar mergem si noi la DC.
Kya, n-ai ce sa faci decat sa te adaptezi situatiei, pentru ca soacra nu-si va schimba felul. cati ani are?
Clau, imi place mult cum ai scris de dragostea ta pentru copiii tai.





Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami33

Fetele, suculetul de morcov oxideaza? Adica trebuie dat imediat sau mai poate sta jumatate de ora?



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici




Cami, nu cred ca-i nici o problema daca i-l dai peste jumatate de ora.



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Meata
Am fost pe litoralul romanesc si asteptam sa vedem daca "avem verde" si pentru cel bulgaresc.Daca ma intrebati pe mine, nu cred ca se va intampla dar asteptam ca altceva nici nu avem ce face
Am citit din urma, va multumim pentru urarile de La multi ani! cu ocazia zilei de Sf Alexandru, am citit si ca suntem parte din "trioul extraordinar" ...am vazut poze de la nunta la care a fost Bubu(o familie frumoasa, o mamica ba gospodina ba divina, un baietel cu gel ) , am vazut cum rade Bianca de Pucca si cum se ridica singurica Teo a Lianei, Sanzi papa la bustu' gol si Kyae necajita cu soacra si m-am amuzat copios la faza cu asparagusul despre care spun inca o data ca 1.Vio avea dreptate cu obiceiurile culinare specifice fiecarei zone geografice si 2. Gecko avea dreptate ca, copilul trebuie obisnuit sa manance cam ce va manca in continuare "in sanul familiei"...ca daca familia nu mananca sparanghel, degeaba copilul ii simte gustul si ii place daca nu va mai primi curand acel aliment Si chiar Geckope unde umbla? Soviplansul face bine daca e "de refulare" si daca iesi imediat din butoi ...n-am mai vazut-o pe Butucicasper ca nu-i nimic de rau si vad in schimb cum a reusit Bitzasa gaseasca timp de forum si intalneli ...Eu cred ca te-ai intalnit cu Ursuleataca sa vezi cu ochii tai ca bebe e ursulet nu ursulica Mihu f frumoasa descriere a calitatilor americanesti ,Amiracred ca fost f gustos tortul , Amina si eu as vrea sa vad poze cu voi Sotul tau e japonez? ,Valentinabravo pt Mateiul mancacios si vesel si pt adaptarea rapida ,Tuchi pt ce-ai scris cu litere mari, "my ass" vb lu' Kya pt taxele lor mari cu care nu fac nimic si cand e dom'ne examenul ala? Olgutzan-o fi venit de la mare? iar Clau pt rabdarea ta si pt randunoiul care duce baiatul in Delta (s-a lasat de fumat pana la urma?)
Acestea fiind zise, va pup si revin cu povestea week-endului ca bebe vad ca doarme ca-n vremurile bune

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Am uitat sa-i zic Mihutzei noapte buna ca a plecat la nani!

Cami, nu stiu, eu pe toate i le dau imediat ce le fac, fie ca-i suculet, piure, branzica...

Vio, Pucca,

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput