Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Si inca unul scurt ca sa urez si eu La multi anicu intarziere tuturor Alexandrilor si Alexandrelor si tuturor celor nascuti in zilele de 29,30,31,1 ! (Moama, cat am lipsit )


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Eu m-am imbolnavit de DOR!
Maine imi vin puii!
M-a sunat randunoiul Seb e foarte suparat si plangacios, s-a trezit de multe ori ast-noapte, i-o fi si lui dor de mama lui!
Examenul e in octombrie, mai e mult dar nu destul!

Mimo, poate totusi primesti unda verde!
Kya, naspa situatie! V-am mai zis ce zicea socrul meu, ca soacra e buna ca berea sau ca lemnul- rece sau teapana! Din pacate el s-a prapadit inaintea soacrei lui!

Ma imbrac si plec la spital, sa-mi treaca nota in carnet! Sper sa am succes! M-as imbraca intr-o rochie ca sa fiu mai ravisanta dar nu-s epilata, asa ca sper sa-l farmec pe prof si in blugi!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Ete...am terminat de pompat si vroiam sa ma duc la culcare, dar vad ca a aparut Mimo - Bine ai revenit!- si acum as sta sa citesc ce povesteste de la mare. Si mai ales sa vad in poze cat de bronzata e.

Tuchi, mie uneori mi-e dor de Sean si cand doarme si abia astept sa se trezeasca, nici nu-mi pot imagina cum ar fi sa stau fara el mai mult de cateva ore...Cand citesc ce scrii tu am si eu emotii pentru revederea ta cu puii tai...




Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Hai ca totusi ratiunea a invins, plec in lumea viselor, ca e 3 juma'!
Sa aveti o zi buna!



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Poveste de week-end
Ca un facut, de cand cu copilasul asta, trecutul vine peste prezent si viitorul e departe Poetic, ha? Pai nu numai ca sunt o "tanara mamica" dar pentru a doua oara vara asta am intalnit colegi de facultate pe care nu i-am mai vazut de 17 ani si m-am simtit atat de tanara si de fericita de parca ieri as fi absolvit Am depanat povesti vineri pana la 4 dimineata la un pahar de vorba , am ras cu lacrimi si ne-am minunat fiecare de aventurile celuilalt Va spuneam eu ca week-endul trecut, in disperare ca nu gasim cazare, am sunat la o fosta colega ...ea ne-a tot invitat si nu ne-am dus pt ca noi n-am mai fost demult la marea neagra din motive bine cunoscute (scump, mizerie, etc) asa ca...am regasit-o vineri aproape neschimbata, fosta miss boboc, actuala "vamesita" subtire, bronzata, cu ochi albastri ca marea si cu un copil de 12 ani care a mostenit o gena mica de "miss boboc" Doar ochii albastri erau tristi ca omul ei a luat-o razna si a plecat de acasa....s-a combinat cu una de 38 de ani mare afacere ce-a facut Si pentru ca omu' face parte din clasa politica am avut parte si de niste povesti ingretosatoare cu si despre politicieni asa ca am hotarat sa raman fan Mircea Badea si Sinteza Zilei
Au mai participat doi colegi : cea mai buna prietena si fosta colega cu care am tinut legatura zilnic si unul din cei 5 baieti ai anului care a ajuns mare director de multinationala cu statut de expat , avea barca personala si masa rezervata la Bamboo deci....am ramas paf! (ar fi urat sa spun ca actualul sau statut nu are nicio legatura cu performantele sale scolare? )
A fost super-super, o adevarata intoarcere in timp...retrospectie si introspectie
Sambata, buimaci, ne-am dus dimineata la o plaja din Cta salbatica si mizerabila (cea mai apropiata) ...ne-am scaldat alaturi de un cal in stanga si un dulau in dreapta....pe drum copilul a cazut din carut pentru ca nu era legat (fiecare a crezut ca celalalt s-a ocupat) si drumul era la vale asa ca ....bietul copil s-a prelins in tacere pana a ajuns KO ...N-a patit nimic, dar inca ma mai simt de kko pt faza asta
Apoi vremea s-a stricat, ne-am retras acasa si ne-am odihnit iar pe seara ne-am plibat pe faleza din mamaia de la hotel Parc la Radiovacanta... ce senzatii! N-am mai fost in zona aia din copilarie si fiind zona modesta a Mamaiei , poporul arata exact ca-n copilaria mea...familii modeste plimbau copilasii pt aerosoli pe faleza "rupta" si mancau gogosi si covrigi Cand am dat cu ochii de sediul Radiovacantei am si auzit melodia de pe vremuri "ici radiovacance! gavarit radiostantaia otah!"....f emotionata am fost , deh fiecare cu butoiul lui...ce mult as vrea sa mai fiu din nou copil
Duminica am fost la plaja la bogatani...sezlonguri, umbrele si o muzica house indracita ...tineti-va bine :20 RON sezlongul Uite asa am revenit cu pioarele pe pamant si mi-am amintit de ce e mai bine in Grecia si Turcia si oriunde in lumea asta....
Vladut a capatat "culoare", a fost cuminte, a papat bine, a dormit bine....Ieri am revenit la obiceiurile casnice, am despachetat si spalat o gramada si am cautat prin Unirea si Mall scaun pt masa si tarc pt copil....N-AM GASIT NIMIC! Nu stiu daca azi ar trebui sa comand pe net sau sa astept Baby Expo...cand incepe?
Scaunele mi se par uriase, au o baza f mare...pai eu daca pun scaunul ala in bucataria mea, noi trebuie sa stam lipiti de perete In plus, azi trebuie sa fac din nou branza...voi face din lapte praf pana vine doctorita...Sovi, ce lapte batut de capra ai folosit si de unde...sa incerc si asa
M-am tot intins cu povestea, sper ca v-a placut...eu simteam oricum nevoia sa povestesc cuiva ca eram plina de sentimente , de melancolii, de de toate....
Va pup si mai stau pe aici....deja sunt ingrijorata ca nu se trezeste copilul asta ...o fi obosit!



Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Aoleo, Tuchi, repede, iti trebuie o cura cu copiii.
Nu stiu de ce nota vorbesti, dar sper sa fie maxima!

Monix :( ce sa zic... bine ca ati apucat macat putin litoral, si poate in curand chiar si mai mult!
Cu plansul zici bine, dar pana acum mi-a fost teama ca nu ma voi putea opri daca imi dau drumul.

Kya mie mi s-a parut un om cu capul pe umeri Omul tau, sper ca intr-un final nucleul familiei voastre sa triumfe. Eu zic iesi din butoi, impacheteaza-l, si trimite-l soacrei, ei i-ar sade mai bine acolo decat tie.

Vio, esti norocoasa, eu n-am avut tsunami dinala demult. Va trebui sa ma mulg dimineata ca sa aibe sash lapte pt cereale seara.

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

da, daaaa mi-a placut, monix! foarte frumos, am simtit parca am fost eu la mare. (acu sa nu imi ceri bani pe bilet )
am luat lapte batut de capra Covalact de la metro (la sellgros si mai degraba gasesti), l-am pus in ibric, l-am dat in fiert cu 4 picaturi de lamaie, apoi l-am rasturnat in tifon, si in 10 min gustam minunea. Data viitoare voi incerca si fara sa dea in clocot si fara lamaie, ca se stransese branzica inca decand s-a incins putin laptele. Mi-a placut asa de mult, ca n-am fost in stare sa ii las omului o imbucatura sa guste.

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Asa, cred ca nu mai apuc veci sa recuperez tot ce ati scris, asa ca ma pun la zi cu noutatile din acest capitol, deocamdata:

Vio – si eu nu ma stresez deloc cu dormitul intr-un pat cu bebe. Vladut a dormit cu noi in pat pan ape la 10 luni dupa care a acceptat linistit mutarea in patul lui. Cu Daria la fel, pana nu demult dormea neintoarsa in patutul ei, dar de ceva vreme a inceput sa se trezeasca in toiul noptii si o iau cu noi in pat, de mancat nu mananca, dar ii trebuie povesti, ceea ce nu-mi trebuie mie, asa ca o suzetez si adoarme la loc linistita langa noi.

Clau draga, ce te mai chinui tu cu somnul Rebeccai! Imi pare sincer rau. Dar trec astea toate, trec repede si o sa uitati amandoua

Pucca – la bebelusi asa mici temperature poate creste fara sa insemne ca au febra. Dupa mancare, dupa somn, dupa plans temperatura lor creste. 37,6 rectal nu este febra, iar antitermicele se dau de la 38,5 in sus. Asta pentru ca atunci cand apare o infectie in organism, doar incepand cu temperatura 38 de grade organismul formeaza o proteina, din pacate am uitat cu se numeste, care are rolul de a lupta cu agentul pathogen. Daca ii scazi febra inainte ca aceasta proteina sa fie formata, nu mai are organismul ajutorul acestei proteine in lupta cu boala. Scuzati limbajul meu de lemn, dar din pacate acum nu am timp sa-mi reactualizez informatia.

Sovi sper sa iesi din butoi pana termin eu de citit capitolul.

Hai ca trimit acum si dupa aia mai revin pe masura ce citesc.


Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Am terminat si noi cu fructele, a mancat asa si-asa, nici mult, nici putin! Hm, frumos exprimat!

Mimo, foarte frumos ai povestit despre weekendul la mare! Mi s-a facut dor, dar nu si cand ai zis de sezlonguri, mi-am adus aminte cat dadeam in fiecare zi pe ele, 20 de ron plus 10 ron umbrela , iar masuta era bonus. Halal!

Vio, noptic bun!

Sovi, bine ca te-ai linistit.

Hai ca vad ca toate imi plangeti de mila cu somnul Rebeccai, nu asta era scopul! Nu ma mai vait...gata!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Tuchi, te inteleg ca nu mai poti de dor. Nici nu pot sa-mi inchipui ce greu ti-a fost fara amandoi copiii, macar cand era Ilinca departe il aveai pe Seb, dar acum e normal sa te usuci de dor. Slava Domnului ca maine e miercuri si-ti vezi copiii acasa. Cred ca o sa fie foarte emotionant si pentru tine si pentru ei.

Despre ce nota e vorba? Oricum, bafta sa fie nota maxima!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput