Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Buna dimineata!
Azi am avut musafiri la cina si am trebaluit prin casa si am gatit impreuna cu sotzul meu bunatati de au dat musafirii pe spate. Acum doarme toata casa, eu mi-am facut o baie sanatoasa si vad ca nu ma ia somnul si zic hai sa vad ce fac fetele.
Mihuta, ce haioasa e Andra! Da' Adriuta nu mai da pe la noi? Am o intrebare pentru voi amandoua: voi ati declarat copiii si la Ambasada Romaniei din USA? Nu asa trebuie facut ca sa aiba copii dubla cetatenie? Ca ei sunt automat cetateni americani, dar ca sa fie si cetateni romani nu trebuie declarati? M-a izbit asa un gand, ca mie imi expira pasaportul in martie si vreau sa-l refac si ma gandeam sa-l trec si pe Sean pe pasaportul romanesc, chiar daca ii fac si unul american. Ce drag imi e mie de hartogarii

Tuchi, spor la invatat!

Gecko, ce faci, pe unde umbli? Si tu esti in vacanta sau te-a dovedit bursucul?



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

tuchi,multzam de coffee.
Sunt fresh,fiindca Tea m-a trezit o sg data azi noapte,dar de tot m-a trezit la 7.30.Oricum e bine.Cam am chef de treaba dar sa vad daca nu dispare..
Succese.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=641612f5d169402f415057&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Minunea noastra,Teodora
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Citat:
citat din mesajul lui ursuleata

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Da, chiar Bitza tu nu ai fost la nici o intalnire! Ce mai astepti?


ne pare tare rau, dar a fost atunci cand voi dormeati de rupeati patul:)))))))

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

corect!



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!



Neata



IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Neata!
Tuchi, decof ai???



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Neatza randunici!
Sovi iesi mama din butoi!
Kya felicitari pentru soldul de balerina al Sanzienei! Mi-a facut mare placere sa ne plimbam impreuna ieri seara.
Vad ca a devenit o moda intre bebei sa nu mai manance dupa baitza. Credeam ca doar fii-mea are toanele astea.
I-a priviti cu ce ne ocupam noi dupa baitza. Asta apropo de HOHOTE DE RAS

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata la randunici!

Multam de cafea Tuchi si mult, mult spor la invatat.

Noi nu am mai avut o noapte buna ca ce e mult strica! A revenit la vechile obiceiuri, dar mergem inainte...

Ursuleata, daca o tin langa mine doarme noaptea, dar sta si molfaie la san intruna. Cum o ia frichineala cum se intoarce la el si se serveste, iar eu trebuie sa stau toata noaptea intepenita in pozitia aia. Si plus ca incet, incet vreau sa o dezvat de san. Lapte mai am putin de tot caci simt asta, ea n-a mai supt noaptea si productia a scazut , plus ca vad ca sunt mici si moi! Asa ca incet, incet o intarc, sper sa nu fie foarte, foarte greu..., desi sunt obisnuita! Sunt bucuroasa ca am alaptat-o 6 luni, nici nu ma asteptam ce-i drept sa dureze atat! Credeam ca 4-5 luni si gata!

Randunoiul s-a dus sa-l ia pe RAzvanici de la Pitesti si mi-o aduce si pe mama ca ei pleaca in Delta toata saptamana, Paul, RAzva si socrul meu. Asa ca fetele cu fetele si baietii cu baietii!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vai Pucca, ce rade Biencutza, e mortala!

Rebecca aseara a mancat ca niciodata, initial i-am facut 180 ( cam atat mananca ea ) si nu s-a saturat, mai maraia cand l-a terminat si i-am mai facut inca 30 si l-a ras si pe asta! Nu-mi venea sa cred, 210 ml!!!!! Cu toate astea a avut o noapte agitata, de la 12.30 au inceput trezirile...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

asa e Tuchi, ma gandeam eu.. diferenta de fus e de vina .. ma asteptam sa dai cafeaua!

Vio noi avem de gand in oct sau noiembrie sa mergem in LA sa facem acte Andrei si de cetatean roman.. acolo e cel mai apropiat consulat fata de noi.. cred ca tu o sa trebuiasca sa contactezi pe cel din Washington DC.. ca mi se pare ca sunt 3 LA, WA si NY.. stiu ca trebuie tradus in romana certificatul de nastere al lui bb cu apostila, certificatele de casatorie (al nostru e tip nou, dar probabil ca tu te-ai casatorit aici deci si ala trebuie tradus in romana), certif de nastere parinti si pasapoarte.. si o taxa, care nu stiu exact cat e..ca sa trimit actele in original prin posta clar nu ma bag si de aia am zis sa mergem noi, mai facem si noi e mini-excursie ..
Adriuta stiu ca a vrut sa ii faca acte acum cand a fost in RO, dar ei s-au casatorit aici (deci certif de casatorie in engleza) si deci ea inca figura in RO cu numele de fata.. era mai complicat sa faca acolo acte, deci deocamdata Adrian e doar cetatean american..
cam asta stiu eu..
si eu sper sa mai vina Adriutza pe aici, nici pe mess nu am mai vazut-o..
cred ca Duracellul de ginerica o tine in priza

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Pucca super Biencutza!!

aa Vio, mi se pare ca daca bb face 1 an nu ii mai poti face acte de cetatenie romana aici in USA, ci numai in tara si acolo dureaza vreo cateva luni bune.. dar nu stiu sigur..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Neata fetele!

Sunt un car de draci din cauza soacrei

S-a suparat pe mine, din cauza unei chestii pe care m-a auzit ca am spus-o la telefon cand vorbeam cu randunoiu'; a inteles-o gresit si a scos-o din context, et voila - mare suparare mare.
Nu vrea sa asculte nici o explicatie, o tine pe a ei, una si buna

Si acum ii tot baga randunoiului idei in cap, ii impuiaza capul cu prostii, si acum eu ma cert cu el din cauza ei!
Brusc ce fac eu nu e bine, brusc ma considera o toanta, vinovata pentru toate relele din lume si pentru tot ce i se intampla lui. Ba ca sunt cica imi permite prea multe si o sa ma urc in capul lui... Frate parca o aud e soacra-mea prin gura lui!
Astea clar nu sunt ideile lui!!! Dar de cate ori se duce acolo, se intoarce indoctrinat!

Astept sa-mi mai treaca starea asta de cacao pe care o am, si intru mai incolo, ca sa nu va stric zen-ul



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput