Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

....confirm -inghetata cu struguri este de la Napolact

da, Tuchita...ai dreptate in privinta scaunului de masa, de aceea am zis ca nu are rost sa dau 5 mil. pe scaun cand pot sa dau 3 si sa faca aceeasi treaba

asta etse modelul care-mi place...sper sa-l gasesc si la targ
http://www.bebe-strumf.ro/produse/scaun-de-masa-cangaroo-sweety-pink/


IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

bitza e foarte frumos scaunul! ar trebui sa fie multe modele la targ! la cel de la romexpo de anul trecut erau asa multe...! dar era prea devreme de asa cumparaturi ! si eu astept targul sa vad ce oferte sunt pe acolo, ca nu ma grabesc inca sa iau scaunel! am sa cotrobai la pliantele de pe la targuri sa vad mai multe modele!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

buna fetele! Vlad a fost cam marait spre seara si nu stiam ce are, l-am pus in leagan si a adormit instant, era obosit saracutul.
Si tot azi a mancat f putin, sper sa isi revina repede.
Am gasit pe site-ul de la vio:

Iron
Needed for healthy red blood cells and immune function.

Found in: green leafy vegetables, kelp, beets, asparagus, carrots, cucumbers, watercress, parsley, grapes, bananas, figs, raisins, dried fruits, cherry juice, soybeans, sunflower seeds, meats, organ meats, fish and poultry, blackstrap molasses .
asa ca stia Amina ce stia, adevarul este ca eu nu am mancat niciodata.
http://www.wholesomebabyfood.com/vita_min.htm

Am inceput sa ma documentez si eu despre diversificare, o sa incepem la sfarsitul lunii daca nu chiar in octombrie si nici nu stiu ce fructe vor mai fi.
Ce sa fac? sa congelez?



www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

bitza, e super misto scaunul. Eu i-am luat demult, si e cam varza, nu are spatar reglabil, dar ma gandesc ca la 6 luni o sa stea si el in funduletz.
Apropos, bravoooo Teooooooooo!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Bubu, tuchi, cami, am inteles cu bebeii, pofta vine mancand :)

Liana, eu am un chiosc chiar la botu calului, cu de toate. si i-a mancat in c*r sa puna un frigider dinala orizontal chiar langa tejgheaua cu casa,cu multe sortimente de inghe napolact. ma duc acolo dupa ceva, si striga inghetata aia la mine.
Spor la bucatareala!
Si bravo, Teo, la mai mareee!
Sora-mea se cruceste ce ore ma apuca pe mine cu treaba, uneori ma crucesc si eu, dar ce sa ii faci...

Valentina, pari ca te-ai mai relaxat putin in privinta lui Matei. Ma bucur ca merge treaba!

Bubu, nici eu nu tin tava la carut. parca inca nu ii vad rostul.

Si eu ca si Bitza, deja fac lista de cumparaturi pt targ. Primul pe lista e inca un carut usor pt sash, pe care sa il tinem numai in portbagaj, ca ni s-au lungit bratele tot carand la carutul asta 3 etaje.

pup! fac si eu o baie si ma bag in pat

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Am vazut poze frumoase cu Sanziana sexy.
Si am mai vazut si Andra de mihutza frumoasa foc

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Noroc ca nu-mi place inghetata de struguri, ca muream aici cu voi

Am fost sa-mi platesc dentistul (......) si pe urma ne-am dus in Carol, ca eram in apropiere. Cand am intrat m-a intrebat randunoiul daca ne mai intalnim cu cineva (s-a invatat deja ). Si ne-am intalnit din intamplare cu Pucca si Biencuta! Tare mult imi place cand merg in vreun parc si dau peste randunici

Liana bravo pentru Teo gimnasta! La mai mare!

Sovi vad ca incepi sa dai cep la butoi?

Tuchi era sa comentez ceva la taxa de examen raportata la salariile voastre, dar mai bine ma abtin... Sa vezi ce taxe imense trebuie sa plateasca randunoiul la Constanta cand mai are de facut tot felul de cursuri! Ei cica zic ca sunt bani investiti in cariera ta... My ass!



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

ursu parerea mea e ca daca ai fructe si legume din surse sigure (ma refer parinti, bunici, unchi...care stii ca nu folosesc chimicale la cresterea lor ) atunci da, merita sa congelezi; daca nu...nu vad de ce ai congela, ca vei gasi fructe si legume de toate felurile si in octombrie! am mai zis si mai zic: ce gasiti acum pe tarabele din piata si zic cei care vand ca sunt fara chimicale, ecologice....mai ganditi-va odata (fie ei si taranii care spun ca sunt din curtea lor); ursulet somnoros; las ca recupereaza el maine cu papica, o fi fost obosit mititelu'.

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Clau mamica obosita, ai mare putere. Am si eu o intrebare(nu am citit tot si nu stiu daca ai mai fost intrebata), nici daca o iei cu tine in pat nu doarme mai mult? Ca mama cica asa facea cu mine, si cautam singurica tzatzica si papam, ma culcam, si eram fericite amandoua. La inceput se trezea si ea dar cand a vazut ca ma descurc dormea ca valiza

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui lianam

ursu parerea mea e ca daca ai fructe si legume din surse sigure (ma refer parinti, bunici, unchi...care stii ca nu folosesc chimicale la cresterea lor ) atunci da, merita sa congelezi; daca nu...nu vad de ce ai congela, ca vei gasi fructe si legume de toate felurile si in octombrie! am mai zis si mai zic: ce gasiti acum pe tarabele din piata si zic cei care vand ca sunt fara chimicale, ecologice....mai ganditi-va odata (fie ei si taranii care spun ca sunt din curtea lor); ursulet somnoros; las ca recupereaza el maine cu papica, o fi fost obosit mititelu'.


Ai mare dreptate, asa ca am mai scapat de o grija. nu am de unde sa iau decat mere:))), cred ca o sa merg pe borcanele Hipp la fructe.
Si ce o sa mai iau eu de prin piata, d'alea care sunt si stricate:))))


www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput