Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Sovi, cu dragostea pt. copii e cum a zis Tuchi, imensa pentru amandoi! N-ai cum altfel! Acelasi lucru ma intreba si sor-mea, ea are o fetita si la anul mai vrea un bebe.
Eu nu aveam curaj sa-l fac pe Stefan, nu vroiam s-o iau iar de la capat cu bebe mic...sotul a vrut mai mult...iar toata sarcina am fost cam indiferenta fata de bebe din burtica...am inceput sa-l iubesc mai mult cand misca si cand il vedeam la eco . Iar apoi, dupa ce l-am nascut si l-am luat prima data in brate am plans rau de emotie si l-am iubit enorm! a venit de la sine...
Acum sunt terminata dupa amandoi! Si am invatat sa-i iubesc in functie de varsta lor , intr-un fel ma alint cu bebe, in alt fel cu Vlad

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Scurt de tot ,ca am niste treaba: prima zi fara Matei a trecut super repede, din cauza multelor sarcini de serviciu. El a mancat foarte bine din bibe azi, fara nici o problema...Si mi-a zis pediatra ca daca nu pot scoate laptic pt cele 2 mese, pot sa-i adaug Nan 1...

Va pup pe toate...

Valentina si MAtei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Si nu pot sa nu va spun ca de 2-3 zile e foarte vesel, rade cu toata lumea!!!

valentina si MAtei(10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

pentru matei cel cumintel fara mami si "razaret"!
asa stiam si eu cu mierea si sarea, cum zicea si tuchi, dar....no comment la ce a invatat fata aia la scoala ei ! mie chiar mi-a zis pediatra sa nu pun telina la inceput, sa mai astept pana sa o introduc la piureul de legume, tocmai din motivul asta.

siiiiiii ...... ... tantananaaaa: teo statea pe spate in carucior, culcata, s-a apucat de marginea lui si s-a ridicat in funduleeeet!!!! evident ca am rasturnat-o inapoi pe spate si eu si ta-su, spre disperarea copilului , ca sa vedem daca se ridica iar in fundulet! si s-a ridicat asa de vreo 4 ori; se caposea si chiuia de ziceai ca o taiem daca vroiam sa o culcam la loc!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bravoooo Teooo! Ce super! Ia sa pun si eu tavita la carut...ca am scos-o sa nu se zgarie degeaba...

Stefan a adormit fara sa pape

Vali, bravo lui Matei!!
Dar tu ar trebui sa incepi cu formula nr. 2 deja, ca e de la 4 luni! de ce sa-i dai nr. 1, ca nu e asa hranitoare ca nr. 2, adica pt.varsta lui Matei...n-o sa-l sature...ia mai intreab-o o data!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Tuchi ce frumos ai spus despre dragostea pentru puii tai! Si eu aveam o problema cu bebe2 dar cand l-am vazut prima oara m-am indragostit iremediabil de el.
Liana, bravo pt fetita ta perseverenta...acusi o vezi in picioare in patut!



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

sovi da-mi adresa de unde iei inghetata de struguri ca imi curg balele de vreo 2 saptamani si am bantuit prin vestitu' nostru cartier si nu am gasit ! sau n-oi fi vazut-o ....daaar, acum ca a adormit copilu'....si barbatu'...si ma apuc de copt vinete, rosii, ardei...tot pap niste inghetata, ca daca de struguri n-am gasit, de ciuda trebuia sa imi iau ceva, nu?

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

bubu si cami!
vali are dreptate bubu; formula nan 1? de ce nu ii dai aptamil 1, ca e pana la 6 luni; nu stiu, zic si eu , bineanteles ca mai bine intrebi pediatra

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ce marca e inghetata aia cu struguri? ca sunt taaaare curioasa si eu!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

bubu, daca imi amintesc eu bine, de la Napolact!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput