PRIETENE FARA TITLU ((10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, e la meci, cum ai ghicit tu...
Eu nu i-am mai dat Panadol, maine ii duc urina si kaka la analize. Nu stiu daca are legatura, dar na, preventiv. Oricum, nici nu mai aveam Panadol. Atata fornaie si se invarte in pat...ma duc langa ea, sa stau eu linistita.
Noapte buna!

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID ,n-am ghicit io,da' a mormait Ghita ceva ca poate il vede in tribuna (la TV) Asa m-am prins ca joaca Poli acasa.
Noapte buna! Si mai ales Dianei!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna dimineata, fetele!

Aud de copilasi bolnaviori. Off, le doresc multa sanatate ca-i mai buna decit toate.
Ingrid, si eu sunt foarta alba la piele, ca sa nu spun de-a dreptul palida . Si Sabina la fel. Dar dr din spital a zis ca daca s-ar lua dupa culoarea pielii noastre ar zice ca suntem f anemice. Dar nu dupa culoarea pielii iti dai seama daca esti sa nu anemic, ci trebuie sa te uiti la buze, la talpi, la palme si la mucoasa ochilor. Daca sunt rosii totul e in regula, nici urma de anemie. Si drept dovada Sabina e mereu palida si are hemoglobina 12, deci nici urma de anemie. Si ea e mare carnivora (ar minca ficatei la cuptor si friptura in fiecare zi, de citeva ori pe zi); aici seamana cu tatal meu.
In legatura cu cumnata mea... nu stiu daca v-am povestit ca eu pe perioada verii am dus fata la mama. Parintii mei locuiesc impreuna cu fratele meu si cu familia lui. Din aprilie cumnata mea a mers si ea la serviciu pt. ca a facut nepotica mea 2 ani. Mama a stat cu amindoua fetele , insa cumnatei mele nu i-a convenit sa duc si eu fata acolo. Mi-a gasit ea bona desi n-o rugasem sa faca asta pt. ca nu suporta ideea sa mearga si Sabina acolo. Motivul: nu mai doarme cum trebuie Raluca, nu mai maninca asa cum trebuie din cauza Sabinei. Eu insa am dus fata acolo , ba mai mult am stat si eu cu ea in timpul saptaminii acolo pt. ca dupa amiaza mama avea alte treburi de facut , iar ca sa fac naveta cu maxi zilnic nu se putea. De ciuda, zilnic dupa ce se trezeau fata ei dupa somnul de prinz (Sabi dormea mai mult de regula) se apuca si trintea intentionat usile ca sa ii strice somnul Sabinei. Si i-am zis intr-o zi sa nu mai izbeasca usile ca doarme Sabina si e naspa ca tresare din cauza izbiturilor. Si a sarit in sus de 10 metri ca face ce vrea in casa ei ( nu e casa ei pt. ca nu au contribuit decit cu extrem de putin; parintii mei au vindut apartamentul si au construit casa , au mobilat-o, totul e al lor) si a avut tupeul sa zica ca daca nu-mi convine sa-mi iau copilul si sa plec de-acolo. In fine, am avut un schimb mai dur de replici si de-atunci abia mai vorbim. Nici n-o mai duc pe Sabi acolo, vine mama sa stea cu ea la mine acasa pt. ca Raluca va merge si ea la cresa , dar program intreg. Toate ca toate , dar sa nu prind pe cineva ca se leaga de copilul meu ca-l maninc cu tot cu pene.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Jani, daca fata varsa , da-i doar sa bea dar in cantitati mici, 20-30 ml la jumate de ora, si evetual sa manince doar ce-i place ei, insa daca are scaunele proaste nu prea e indicat sa pape chiar ce-i pofteste inima. Diareea se drege cu calciu carbonic ; la Sabi a facut minuni, s-a dres intr-o zi jumate la burta.
Prin deshidratare vezi ca face acidoza (aciditate crescuta la stomac) si laptele face mult rau. Poti sa incerci cu lapte fara lactoza, Humana HN sau Milupa 25, dar daca vrea da-i in cantitate mica, 60 ml pentru inceput ca sa vezi de nu-l varsa.
Sper sa nu te superi pt sfaturile nesolicitate, da eu am trecut de 3 ori cu Sabi prin asa ceva. Multa sanatate!

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Neatza tuturor.

Carla si-a revenit, nu mai are febra, a facut dimineata un kk imens jumate tare jumate moale si imediat a cerut mancare (iaurt si sticsuri) si acum a vrut afara. Cred ca am scapat insa...

Eu si Cristi am avut program artistic azi-noapte, eu prima am inceput sa ma simt rau si am vomat pana n-am mai avut ce si greata nu-mi trecea deloc (of acum inteleg fetele cu greturi in sarcina...) si Cristi imi tot dadea lichide sa am ce da afara. SI el se simtea rau dar a rezistat pana la 2 cand s-a dus la baie si da-i cu de toate... saracu la 5 trebuia sa se scoale, astept acum sa apara sa vad cum s-a simtit pe avion.
Mi-e inca rau. Ca sa nu mai zic ca si bona e cam la fel. Ea sigur a luat de la Carla, noi am avut ceva reactie la ce am mancat ieri.

Da Moni, bea din bibe seara si dimineata pe post de rasfat... ce-are? Cat despre pantofi cu toc... Carla mi i-a probat deja pe toti si se duce direct la cei mai scumpi, fata lu' mama! De ma trec fiori ca se rup.
Dovlecei pane... n-am prestat anul asta.

Ingrid Carla e supla si sper sa ramana asa! Sper sa scapati de muci si sa iasa ok analizele.

Irinutza mah nesimtita e cumnata-ta!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Moni, masa de calcat nu i-am luat pt. ca n-am vazut deocamdata, dar ma gindesc si la asta. Tre sa-mi fac simbata timp sa colind sa ii cumpar de Sf Maria ceva frumos. Nu stiu ce sa-i iau, tre sa vad ce-mi pika cu tronc.
Poate reusesc azi sa ajung sa iau trimitere pt ortoped ca ma dispera cu mersul ala asa aiurea.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna fetele!
JANI ma bucur ca e ok Carla! Cu voi ce sa zic,las' ca va trece ... cu ce v-ati facut de cap?
IRINUTZA chiar ca e nesi cumnata,in loc sa se bucure ca are fetita partenera de joaca!
INGRID cum a dormit Diana?

Noi avem noutati! Am fost cu Diana azi la dentist si a stat extrem de cuminte de nu-mi venea sa cred! A avut doar o carie superficiala si i-a pus plombitza de calciu.Dar a zis ca sunt semne ca incepe una si la dintele de langa.Dentista zice ca se pare ca nu imi mosteneste dintii prosti, de a facut caria doar la suprafatza.Sper sa aiba dreptate ... A zis ca-s multi copii de varsta ei cu carii multe si nasoale
Dupa aia am trecut pe la gradinita,dar directoarea tocmai intrase in sedinta cu toate educatoarele ... asa ca am stat de vorba doar cu o ingrijitoare in curtea gradinitzei,in timp ce Diana privea cu jiind copiii cum alergau pe iarba si se catzarau pe hinte,tobogane,etc. Chiar ca arata fain acolo!
De-acolo am intrat intr-un magazin si i-am luat Dianei o pereche de pantofiori draguti foc pentru nunta in special, da-s buni la rochite in general.
Am fost si pana la magazin la mami,apoi la ea sus,acum e deja in pat Diana,e obosita.Am venit din oras cu tramvaiul,apoi cu autobusul si iar cu tramvaiul ,ca se lucreaza pe o portiune de drum la linii.Diana a vrut neaparat cu tramvaiul ,a fost dezamagita ca incolo ne dusesem cu taxiul ...
Sa va zic si REPLICA ZILEI!!!
In centru zic catre Diana "Hai sa intram aici la Leonardo,ca-s reduceri sa imi iau ceva pantofi!"
La care ea: "DA' N-AI DESTUI ACASA???"

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

JANI intrebai de bibe,singura problema e ca adoarme band lapte sau iaurt din el si uite ca ne-am trezit cu ea ca are carie
De pantofi cu toc sunt sigura ca toate fetitele-s inamorate rau da' culmea ca si reusesc sa paseasca incaltate cu ei !!!
IRINA si eu cred ca o sa ii iau daca gasesc si calcator,dupa aia fac o pauza de cadouri,ca o sa aiba o gramada de jucarii noutati la gradinita!
Abia astept sa vad cum o fi prima zi!!! Parca nu mai am io rabdare,nu mai zic de Diana!
INGRID sa vezi faza,cand am iesit de la gradi iar i-am repetat ca peste doua saptamani se va juca si ea acolo ca si copiii aia,la care intreaba: "DA' VINE SI DIANA DE LA TIMISOALA?" A trebuit sa ii explic ca ea e departe,ca merge la alta gradi aproape de casa ei etc. ca ma tot inebunea cu intrebarea: "DA' DE CE NU VINE SI EA AICI????"

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINUTZA ai dreptate cu anemia,fix asa sunt eu si Diana.Albe tare,da' cu analizele de anemie ok.Vad ca nu-mi sunt palide mainile nici talpile.
Tot pe rand imi aduc aminte ce voiam sa zic ...

Sunt cu atatea pe cap .. analize si adeverinte pentru gradinita,poza si taxa de inscriere in "tablou" penru Corpul Expertilor Contabili,programari la cosmetica/cpoafor (nu raspunde nimeni acu' la telefon ) ... In plus sunt bagata rau in priza cu masina.Acum s-a dus un prieten de-al lui frate-meu in Germania sa aduca cuiva exact ceva masina la ce suma vreau eu si data viitoare probabil va merge sa imi caute mie .... deci trebuie sa ma hotarasc repejor ce vreau - si e greu de toot! Ma bucur ca merge el,ca in el macar am incredere ... Nu mai pun ca incep lucrul pe taram nou noutz in cateva zile!!! Si in WE si nunta la tzara.Macar o fi nunta comoda,ca va fi acasa ,in cort,deci o pot culca pe Diana fara grija si paza cand pica lata.Si e nunta mica de cca 100 persoane,e doar in familie plus vecinii,fix cum e mai fain !!!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
M-a adormit si copilul, a trebuit sa-i citesc 3 povesti (ea le alege din biblioteca) plus sa o las sa-si faca puzzle si domino..apoi a spus: "am terminat cu toate, acuma la culcare, sa nu mai aud niciun zgomot!" Am lesinat de ras.
Cu analizele am dat chix, n-a vrut sa faca deloc kka, m-am enervat si i-am aruncat si proba de urina..am fost foarte turbata, mai incercam pe maine.
Jani, ma bucur ca e ok Carla . Daca a fost viroza, a trecut relativ usor. Mai tine-o totusi vreo 2 zile pe regim, sa-si revina stomacelul. A ta e supla, a mea e Olive, aia din Popey..i-am gresit numele la nastere . Parca ai scris undeva ca ingrasa clatitele, vezi sa nu! Poate sa manance in fiecare zi, nu creste nici cu un gram, ba mai mult, daca se enerveaza mai si slabeste. Nasol ca v-a prins si pe voi boala, eu inainte de a pleca la mare imi doream vreo 2-3 zile din astea...mama ce mai slabeam..
Moni, mor de ras cu fata ta , tu stii cate perechi de pantofi ai..poate are dreptate! Ia nu mai arunca banii..
Mersi de treaba de pe DC ! Spor la lucru!
Irinatuntza, ce nerusinata e cumnata-ta, acum inteleg de ce nu o mai inghiti! Nepotul meu venea pe aici sa stea cu noi, dar el dormea in apartamentul de jos, oricum eram fericita ca avea Diana cu cine sa se joace. Eu o singura data am rugat-o pe sora-mea sa nu-l aduca, era bolnav si cu febra, greu am tinut-o pe Diana sa nu mearga la el jos. Si manca bine a mea cu el la masa, era concurenta, cica...in fine, mai bine sa nu ai de-a face cu astfel de oameni ca si cumata. Pacat!
Da mai, m-m uitat la Diana, e rosie in urechi (si acolo se vede), talpi si palmute. Are o piele foarte fina si greu se bronzeaza, nici nu se vede ca a fost la mare, munte si Dunare. Asta e, in fond, decat sa se arda sau sa-i faca rau soarele, mai bine asa. Nu mai sunt asa inebunita dupa bronzat, mai bine o piele alba si sanatoasa, decat sa risc. Dar natural, ca toata lumea imi spune ca nu trebuia s-o dau cu crema, ce rau e ca nu s-a bronzat..
Ma duc sa ma intind nitel, aici iar e cald.
Diana a dormit ok azi-noapte, are muci in continuare, dar papa bine, n-are febra deloc si se joaca, asta conteaza.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput