Mamici de septembrie octombrie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna searaaaaa...
Am venit si eu de la cumparaturi. Probabil ca bebelina mea o sa devina o mare iubitoare de cumparaturi. Saptamana trecuta am fost pana la Arad, saptamana asta pana la Szeged (si eu am condus si atunci si acum, deci o face mami si soferita).

Am cumparat caditza si suport de caditza, un set de sosetele de imi vine sa le pap, termometru cu infrarosii si pentru mami am gasit sutien de alaptat ieftin si mareeeee.

Of, mai adunam si noi cate ceva pentru bebelina.

Saptamana viitoare daca mai adun si ceva cosmetice ma mai linistesc, desi cred ca mai lipsesc inca multe. Si abia marti vin mesterii, deci ar face bine ca dragalasa de ea sa mai stea in burtica la mami.


36+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

va salut si eu fetelor,inca ne tinem pe baricade dar mult nu mai rezistam,sunt ca o leguma,in pat nu pot sta ca nu respir ca lumea, de mers nu mai poci deloc, pe scaunul poang si-atat insa nu pot sa dorm in el.
oare or fi semne ceva ca se apropie, nu stiu cat mai rezist si cu tensiunea marita,n-am inchis un ochi asta-noapte.oare numai eu sunt in starea asta? v-am pupat!


bebemic
38+5 cu Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

am schimbat si semnatura.

37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Irina felicitari pentru schimbarea semnaturii si pentru cumparaturile de azi!
Si pot sa iti spun ca ai curaj daca ai condus atata drum!

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

deci numa'io nu dorm.....
irin,,,ce viteaza esti...eu nu mai conduc de o luna...cand mi-a venit ameteala la volan....asa ca ai grija.
symone.....si io am simptomele astea....stau in pat si jelesc...prefer sa stau in picioare...
presupun ca la tine e multtt mai greu...ca ai sarcina mai mare.
pup si sanatate.....poate se hotaraste bebelu sa iasa.ar fi tocmai bine la cat ai tu acum.

pup...somn usor.


carla,36+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

dyanira,pai.....ce mai astepti,domle...ca nu inteleg?

babitza....pup
bine,va pup pe toate si somn usor....ca vad ca numa'io mai bantui pe la ora astea pe forum.


carla,36+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Kid, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa si ca Maria este un copil exemplar ….de-abia asteptam sa vedem atat cerceii cat si freza haioasa

Musette, La Multi Ani fericiti si sa te vedem cu bine cu minunea in brate

Andy_P si Alina, ma duc la scoala pt. ca termenul meu e pe 29 sept. si am considerat ca as mai avea timp….le-am promis ca ultima zi va fi 12 septembrie sa aiba timp sa-mi gaseasca inlocuitor, dar imi voi lua cateva sick days intre timp. Avantajul e ca pt. tot anul asta mi se vor aloca alte 20 sick days chiar daca voi fi prezenta fizic la scoala doar 2 saptamani.

300, m-ai amuzat …sa stii ca mie dupa vreo 7 ani de locuit pe taramurile astea mi se pare o tara a femeilor din multe puncte de vedere . Faptul ca ma duc la scoala in urmatoarele 10 zile, a fost alegerea mea, nu pot sa invinovatesc acum chiar pe nimeni . Sper doar sa nu le predau elevilor mei vreo lectie de nastere in direct, gen ruperea apei . Nici nu se pune problema, drepturi sint destule, concediul de maternitate este de un an de zile, suficient pt. mine, eu una n-as putea sta doi ani acasa, plus ca avem si ajutoare pe aici

Iriss, ca sa te incurajez....fiimea s-a nascut cu 4,315 kg, nu a avut diabet si am nascut-o natural…

Nikolici, si eu fac parte din randul mamicilor care nu se vor incurca cu un cantar in casa, din moment ce vom merge la controalele de rutina, unde bb va fi monitorizat

Nushulica, si mie mi-a parut bine ca am ajuns la concertul ei pana la urma, am mai avut o tentativa sa o vedem cand eram in Las Vegas acum vreun an si ceva, dar din pacate si-a anulat concertul doar cu 2 ore inainte . Eu nu sint o mare-mare fana a ei, si mi s-a confirmat inca o data ca tipa e destul de teatrala, in schimb are o voce foarte buna, iar spectacolul in sine (lumini, coregrafie, tinute) o splendoare . Nu m-am putut abtine sa nu remarc inca o data ce inseamna sa te nasti cu talent in lumea asta. Cat despre visul tau, mi-a placut muuuult, este exemplu de gandire pozitiva

Andreea_and, tinem pumnii sa te vezi cu puiutul in brate bine sanatos

Dyanira, la tine au mai ramas doar 2 zile, nu ?

Felicic, mai stii ceva de Julymorning ? Amandoua bine sanatoase ?

Cine stie ceva de Bitza ???

Am fost si noi azi la eco sa ne asiguram ca baby e bine inainte de a-l vedea face to face, arata bine dolofanelul mamii, are inima, stomacul si toate celelalte organe ok, lichid amniotic suficient, si talpa piciorusului de « numai » 7 cm . Dupa masuratorile feumurului si ale capului cica ar fi de 37 de saptamani si cateva zile, in loc de 35+ ….azi am mai facut niste ultime cumparaturi pt. mine niste PJ ultra comode si pt. baby i-am luat setul asta de www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=2689398&kw=Prince%20Lionheart&origkw=Prince%20Lionheart&parentPage=search&f=Taxonomy/TRUSCA/2567270" target="_blank">servetele incalzite, ca sa evitam pe cat posibil cand schimbam diaperul sprayerile baiatului pe pereti, cum am mai auzit


Acum m-am asezat si eu mai comod sa urmaresc Mission Impossible III...tantan

Cristina



le bébé 35w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata burticutze

La multi ani AlexaM!!!!! Sa fi fericita si sa te bucuri de puiul tau Matei !!! Iti urez o zi minunata !!!

Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

tzitziri multumesc si eu de informatii chiar foarte utile.
gargaritza e prima data in sarcina asta cand iti da sa faci analize de CMV si toxoplasmoza?
kid eu sunt curioasa cum a reactionat Alexandra cand ati venit acasa. Evident daca mai ai timp sa intri sa ne spui daca nu voi afla si eu curand pe pielea mea.

Miruna 38+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata burtici,

AlexaM, La multi ani si sa te bucuri de noua ta familie in formula noua.Sa stii ca te asteptam cu interes sa ne povestesti cum a fost..si speram sa fi ajuns deja acasa!

35+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput