Mamici de septembrie octombrie 2008 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Andreea, mie dr de la urgenta mi-a zis ca la casa de asigurari nu au cum sa stie ca mi-am scimbat eu numele decat daca fac alt contract si il duc sa il intregistrez....poate s-a ocupat dr tau de asta...nu stiu ce sa zic
Ma vad cu dr peste 2 saptamani, pe 8sept, a considerat ca nu e nevoie sa ne vedem si saptamana viitoare, colul e inchis si capul lui bebe era sus. Apoi a zis ca ne vedem iar pe 15 sept cand o sa stim sigur daca facem cezariana pe 16, 17 sept. Mie nu-mi place deloc, am o stare de neliniste, bebe nu va fi monitorizat deloc in toate saptamanile astea (noroc ca mi-am mai programat o eco, asa pe shestache, pe 12 sept). Dr nu vrea sa facem cezariana cu mai mult de o saptamana inainte de 22 sept (DPN dupa ultima menstruatie), desi, dupa eco, DPN e 17 sept.
Ai aflat ceva despre rezerve, saloane...la Municipal, daca se sta cu bebe, daca sunt multe paturi in salon? saptamana viitoare o sa merg sa vorbesc cu o rezidenta de acolo, sper sa aflu mai multe detalii

36s Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Pana nasc nu mai am de gand sa ajung la dr de familie, ca ultima data am ajuns direct la spital de la ea. O s-o trimit pe maica-mea cu copii dupa dosarul de nastere ca mi-a cerut si dupa vad eu daca imi mai trebuie ceva.
De Municipal stiu sigur ca stai cu bebe in camera, acum la cezariana nu chiar de la inceput, de cand iti revii presupun. Rezerva e una singura am inteles la 5 de 150euro tip garsoniera si una la 4 de 50 euro cu 2 paturi. Pe ambele e bataie si trebuie rezervare cu mult timp inainte. Eu mi-am cam luat gandul, sa vad ce zice si dr meu, daca am vreo sansa.
Dar tu simptome ceva ca se apropie nasterea, ai? Poate are dreptate doctorita ta si stai pana la termen.

Andreutac daca ma dezmeticesc zilele astea ar trebui sa lipesc stickere pe pereti si sa mai fac niste poze ca s-a mai schimbat camera bebelinei, dar de la pastile n-am nici un pic de vlaga in mine. Poate reusesc pana nasc.

37+ cu Mina Alexandra

AMR 16 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mai vorbaretelor mi-a luat o ora sa citesc ce ati scris voi de dimineata!

ce supriza mare ne-a facut joy!!!
anna sofia bine ai venit pe lume!!! multa sanatate si sa fii cumintica!!!

joy neaparat sa ne povesteti nasterea!!!eu abia astept

musetepink deja te-ai razgandit cu naturala??off ma faceti sa ma razgandesc si eu, numai ca la mine e mai greu sa conving dr pt cezariana...o sa ma mai gandesc..marturisesc ca si mie mi s-a facut frica dupa ce s-a intamplat cu moni, dar sper sa fie bine totusi

raluca83 in primul rand bine ai venit la odisee ca nu am apucat sa-ti zic! apoi, avem aceeasi um deci acelasi dpn

cu comanda pe bimbomarket e simplu bagi in cos ce vrei sa iei urmezi toti pasii platesti cu cardul si in max 5 zile primesti acasa coletul cu curierul, vine si in provincie nu numai in bucuresti!

produsele sunt super dar mi=e lene sa mai pozez acum lasa ca o sa le vedeti life cu david folosindu-se de ele



33+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Hello, fetele!

Mai scriu si eu cite un mesaj din an in Pasti, dar sa stiti ca va citesc in fiecare zi, sint la curent cu toate, bune si rele.

Felicit din suflet toate noile mamicute, si le doresc puiutilor lor muuuulta sanatate!

Moni,
am fost tare socata de ce ti s-a intimplat. Am trimis ginduri bune si rugaciuni inspre tine. Asa cum ziceau multe fete, cuvintele sint prea sarace in asemenea situatii.

Si noi am trecut prin momente de cosmar, dar acum, pt ca avem un diagnostic f. optimist, sintem mult mai bine. Nu vreau sa detaliez mai mult, sint doar fericita ca am trecut prin experienta asta aici, si nu in alta parte. Printesa va avea nevoie de o mica operatie, probabil imediat dupa nastere, dar totul va fi bine. Incerc sa o tin la caldurica cit mai mult, sa adune anticorpi, ii vor fi de folos.

Va spun, cind simti ca esti pe marginea prapastiei, asa cum am simtit noi acum o luna, tot sistemul de valori se schimba. Am simtit ca nimic nu mai are nici o importanta atunci cind este pus in balanta cu sanatatea copilului. Problemele de genul sa-i ingauresc sau nu urechile imediat dupa nastere au disparut intr-o clipita, la fel ca multe alte false probleme.

PS: acum 37+ (pt ca vad ca nu se poate updata profilul) :-)

30+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

hello fetele

M-am intors cu mainile pline, am luat papmpers pt bblina, stelute pt camera iar pt mami cate ceva: absorbante, vata, 2 boxeri (sper ca am facut bine), servetele umede si vopsea de par .

Nasica m-a sunat sa imi zica ca a cumparat pt bblina cercelusi, garnitura pt patut si paturica.

Abia astept sa vina comanda luni (tati inca nu stie, dar nu cred, ca e bai, oricum a capitulat in fata mea ).

Toata tevatura asta pt ca m-am speriat de o nastere mai devreme dar hope ca e ok.

Noi avem eco la 36s iar atunci ar trebui sa stabilim si restul detaliilor

Bitza un semn de la tine vrem.

Codruta multumim de vestile bune despre Claudinna



34+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui MMimi

Hello, fetele!

Mai scriu si eu cite un mesaj din an in Pasti, dar sa stiti ca va citesc in fiecare zi, sint la curent cu toate, bune si rele.

Felicit din suflet toate noile mamicute, si le doresc puiutilor lor muuuulta sanatate!

Moni,
am fost tare socata de ce ti s-a intimplat. Am trimis ginduri bune si rugaciuni inspre tine. Asa cum ziceau multe fete, cuvintele sint prea sarace in asemenea situatii.

Si noi am trecut prin momente de cosmar, dar acum, pt ca avem un diagnostic f. optimist, sintem mult mai bine. Nu vreau sa detaliez mai mult, sint doar fericita ca am trecut prin experienta asta aici, si nu in alta parte. Printesa va avea nevoie de o mica operatie, probabil imediat dupa nastere, dar totul va fi bine. Incerc sa o tin la caldurica cit mai mult, sa adune anticorpi, ii vor fi de folos.

Va spun, cind simti ca esti pe marginea prapastiei, asa cum am simtit noi acum o luna, tot sistemul de valori se schimba. Am simtit ca nimic nu mai are nici o importanta atunci cind este pus in balanta cu sanatatea copilului. Problemele de genul sa-i ingauresc sau nu urechile imediat dupa nastere au disparut intr-o clipita, la fel ca multe alte false probleme.

PS: acum 37+ (pt ca vad ca nu se poate updata profilul) :-)

Mimi
30+
Si asteptam...


MMimi, chiar azi ma intrebam ce o fi cu tine! Noi avem acelasi DPN, si te urmaresc indeaproape! Pupici si multa sanatate, astept sa te vad in brate cu o printesa frumoasa si sanatoasa!

36+ LUCA

AMR 22 ZILE!!!

POZE
CAMERA LUCA
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Citat:
citat din mesajul lui MMimi

Hello, fetele!

Mai scriu si eu cite un mesaj din an in Pasti, dar sa stiti ca va citesc in fiecare zi, sint la curent cu toate, bune si rele.

Felicit din suflet toate noile mamicute, si le doresc puiutilor lor muuuulta sanatate!

Moni,
am fost tare socata de ce ti s-a intimplat. Am trimis ginduri bune si rugaciuni inspre tine. Asa cum ziceau multe fete, cuvintele sint prea sarace in asemenea situatii.

Si noi am trecut prin momente de cosmar, dar acum, pt ca avem un diagnostic f. optimist, sintem mult mai bine. Nu vreau sa detaliez mai mult, sint doar fericita ca am trecut prin experienta asta aici, si nu in alta parte. Printesa va avea nevoie de o mica operatie, probabil imediat dupa nastere, dar totul va fi bine. Incerc sa o tin la caldurica cit mai mult, sa adune anticorpi, ii vor fi de folos.

Va spun, cind simti ca esti pe marginea prapastiei, asa cum am simtit noi acum o luna, tot sistemul de valori se schimba. Am simtit ca nimic nu mai are nici o importanta atunci cind este pus in balanta cu sanatatea copilului. Problemele de genul sa-i ingauresc sau nu urechile imediat dupa nastere au disparut intr-o clipita, la fel ca multe alte false probleme.

PS: acum 37+ (pt ca vad ca nu se poate updata profilul) :-)

30+
Si asteptam...


MMimi, chiar azi ma intrebam ce o fi cu tine! Noi avem acelasi DPN, si te urmaresc indeaproape! Pupici si multa sanatate, astept sa te vad in brate cu o printesa frumoasa si sanatoasa!

36+ LUCA

AMR 22 ZILE!!!

POZE
CAMERA LUCA
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)



Eva -- multumim de urari. Va dorim numai bine si voua. Cumva, pt ca bebe Luca a fost dintotdeauna mai maricel, ma gindeam ca o sa nasti cu mult inaintea mea, dar, acum, cine stie... Imi place hotarirea ta de a naste natural, la fel sint si eu. Acum discutam insa despre inducere, chirurgul pe care l-am ales ar cam vrea asta (pt. programul lui, ma gindesc ). Vom vedea.

30+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

mai vorbaretelor mi-a luat o ora sa citesc ce ati scris voi de dimineata!

ce supriza mare ne-a facut joy!!!
anna sofia bine ai venit pe lume!!! multa sanatate si sa fii cumintica!!!

joy neaparat sa ne povesteti nasterea!!!eu abia astept

musetepink deja te-ai razgandit cu naturala??off ma faceti sa ma razgandesc si eu, numai ca la mine e mai greu sa conving dr pt cezariana...o sa ma mai gandesc..marturisesc ca si mie mi s-a facut frica dupa ce s-a intamplat cu moni, dar sper sa fie bine totusi

raluca83 in primul rand bine ai venit la odisee ca nu am apucat sa-ti zic! apoi, avem aceeasi um deci acelasi dpn

cu comanda pe bimbomarket e simplu bagi in cos ce vrei sa iei urmezi toti pasii platesti cu cardul si in max 5 zile primesti acasa coletul cu curierul, vine si in provincie nu numai in bucuresti!

produsele sunt super dar mi=e lene sa mai pozez acum lasa ca o sa le vedeti life cu david folosindu-se de ele



33+ DAVID-MIHAI



Bine te-am gasit!!


In afara de ce cumperi, mai platesti in plus transportul din Italia pana aici, nu?




Raluca

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

MMimi tin pumnii sa fie totul bine, multa sanatate
Andreea nu am nici un semn de nastere, dar ma gandesc cu groaza sa nu apara in jur de 17 DPN de la eco si sa nu fiu pregatita si mai ales dr sa nu fie pe faza, deci ne luam gandul de la rezerva in spital, sper macar sa nu fie saloane cu 5 paturi (cum am auzit) si bebeii sa fie si ei tot acolo, nu vad cu ochi buni treaba asta

36s Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Nushulica ma bucur sa te vad in verva , nu-ti pierde curajul cu nasterea naturala, si eu inca mai sper ca va fi bine si nu va trebui sa fac cezariana.

Angelynna ce de achizitii, felicitari! Ce nasica super ai tu, eu nu am asteptat sa-mi ia nasa nimic, am luat eu tot pt ca nici nu sunt convinsa ca vom pastra aceiasi nasi de la cununie.

Mmimi bine ai revenit, imi pare rau ca ai trecut prin emotii legate de bebelina si iti tin pumnii sa se rezolve tot si la sfarsitul lunii sa va tineti in brate minunea sanatoasa si papacioasa!

CD prietena mea care a nascut in aprilie prin cezariana a stat in salon de doua paturi, acum nu stiu daca e regula la cezariene sau a fost o intamplare.

Clau cum esti?

Va invit la crema de zahar ars, e o minune ca am reusit s-o fac fara sa ma frig la cat sunt de ametita.

37+ cu Mina Alexandra

AMR 16 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Ciao fetele! In primul rand vreau sa felicit pe KID, SIMODINA, JULY, JOY !!!!! Sa va traiasca fetitele, sa va bucurati de ele si voua recuperare cat mai rapida!!!!

noi din pacate tot in spital pentru ca bebe Andrei a fost mai lenes cateva zile si nu prea manca si nu a luat in greutate....dar acum este bine si mananca foarte bine si doarme si a recuperat bine in greutate....speram ca pe luni sa mergem si noi in sfarsit acasa.

eu nu prea am chef de scris...asa ca va citesc asa din umbra.

Va pup pe toate!!!!!!

Andreeade Andrei
Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput