Mamici de septembrie octombrie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

clauda ..stii ca noi schimbam semnatura in aceeasi zi.Am zis ca eu merg inainte cu saptamanile,ptr ca daca m-as lua dupa masuratori atunci cred ca ar trebui sa nasc la primavara.
Legat de somnolenta sunt gravidutze la care revine starea in trim III,e normal si corpul cere odihna ,se pregateste.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


asa este, uitasem numai ca tu esti inainteaea cu o saptamana. Sper sa ai dreptate cu somnul

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

300 felicitari pt schimbarea semnaturii!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Clau dar nu mai am rabdar,ma uit toata ziua la hainutele lui abia astept!!!!!!!!Tu macar ai o sansa pe 1 sa o vezi pe bebelina dar la mine cine stie cat mai dureaza!

Andy

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Andy :felicitari pt semnatura
musettepink :felicitari si tie pt semnatura si eu tot 2 sapt mai am si la fel nu mai am rabdare,cu picioarele amortite ma trezesc si eu si uneori si cu mainile dar isi revin rapid
Ieri am rezolvat si noi recomandarea pt cezariana si acum stam linistiti,,,





37+andrei sebastian

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Clau dar nu mai am rabdar,ma uit toata ziua la hainutele lui abia astept!!!!!!!!Tu macar ai o sansa pe 1 sa o vezi pe bebelina dar la mine cine stie cat mai dureaza!

Andy

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 14 ZILE




e 1 nu cred fiindca atunci merg sa ma programeze pt saptamana viitoare, asa ca e posibil sa vina si bb tau mai repede si sa nastem in acelasi timp

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

irissmultumesc.Ptr ce ti s-a recomandat cezariana?


37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

neata si de la mine...cam tarziu dar....

aseara am fost iar la dr...am vrut sa fiu sigura ca nu a avansat dilatatia...si se pare ca e ok...1cm...am inceput sa iau gynipral si magneziu si sper sa tina pana pe 8 sept...cred ca si-a dat seama dr ca nu am vrut sa le iau si m-a convins ca e bine sa mai stea bebe acolo chiar si 4-5 zile...asa ca m-am linistit...inca nu am reactii la gynipral....am inteles ca in general ar fi....sper sa fie ok...


felicitari noilor mamicute!!!!!!!!!


POZE...POZULICI

37+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

irissmultumesc.Ptr ce ti s-a recomandat cezariana?


37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


am avut bazinul fisurat acum cativa ani si sincera sa fiu mie si cam frica de nasterea normala asa ca am hot sa fac cezariana

37+andrei sebastian

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

fetelorrrrrr...tare ma tenteaza un aspirator cu spalare...aveti careva ca sa-mi dati si mie cateva detalii??am vazut un Philips fain pe net dar nu ma incumet la 1000 ron acum...mai e un Siemens la cca 700 care sa zicem ca ar mai merge si inca ceva LIV Extra 2000 la cca 500 ron...pare ok si asta insa nu stiu ce e cu marca asta....

ma poate ajuta cinevca????pleaseeee

POZE...POZULICI

37+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonzca79

neata si de la mine...cam tarziu dar....

aseara am fost iar la dr...am vrut sa fiu sigura ca nu a avansat dilatatia...si se pare ca e ok...1cm...am inceput sa iau gynipral si magneziu si sper sa tina pana pe 8 sept...cred ca si-a dat seama dr ca nu am vrut sa le iau si m-a convins ca e bine sa mai stea bebe acolo chiar si 4-5 zile...asa ca m-am linistit...inca nu am reactii la gynipral....am inteles ca in general ar fi....sper sa fie ok...


felicitari noilor mamicute!!!!!!!!!


POZE...POZULICI

37+... Erik




iubita important este sa papi foarte bine inainte sa iei gynipral-ul si nu o sa ai probleme
pup

37+andrei sebastian

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput