Mamici de septembrie octombrie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata si de la noi.Raportam o nopate linistita si o mamica cu starea psihica muuult mai buna.
300da se pare ca masuratorile astea te cam incurca...important este sa fie bb-eii sanatosi si apoi ne descurcam noi.Felicitari ptr schimbarea semnaturii.
Clau ma bucur ca tii contractiile sub control,sigur ajungi cat mai departe cu sarcina.Felicitari si tie ptr schimbarea semnaturii
Anca si lui Andy i-au trecut colicii tot cu Sab Simplex
Lidiasa vii cu vesti bune ca sa nu trebuiasca sa bati dr.
baby boy felicitari ptr vestile bune..si daca e cezariana stie dr ce stie.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

300 Multumim . Ne bucuram ca suntem sursa de inspiratie...si pe noi la rindul nostru ne-a inspirat "internetul" .
Despre materii prime ..nu prea sunt multe de zis..lavabil alb (superweiss) in care am adaugat colorant DUFA sau SAVANA (mi-a mai ramas din anii trecuti ceva ..anul asta nu am mai gasit pe piata...
aaa si am mai folosit si din culorile date in alte camere (lila, roz, fucsia)..Concentratiile au fost in functie de starea mea de spirit..puneam cite putin ..si vedeam ce iese..mai adaugam alb sau colorant..nimic standardizat.

PENTRU DURERI DE SPATE si noi folosim aceeasi metoda : MASAJ executat de SOTZ SOMNOROS + Crema de galbenele..

raluca83 BINE AI VENIT

khristin Multumim Ce fetita mare ai ..Deja merge la scoala ..Noi abia la cresa .

Nerantula Asteptam pozici cu camera lui Gruia





LIDIA (36w+)cu si Stefan-Eduard (21.08.2006)/...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera fetitei
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Nerantula bucura-te ca inseamna ca te odihnesti,stie corpul ceva...
Am uitat sa va spun ca azi am schimbat si noi semnatura.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Buna dimineata!
La mine a revenit somnolenta din primul trimestru, dupa cateva nopti bune pe care nu le-am putut dormi intregi ... o fi vreun semn?

35+ AMR 30 zile!!

Peter Pan


gand la gand, chiar vroiam sa intreb celelalte mamici care deja au trecut prin experienta nasterii, daca starea de somnolenta este normala, chiar si cand abia m-am trezit din somn am aceasta stare de oboseala.

plus ca vad ca azi am contractii si nu cele de miscare, cam dese si o stare asemanatoare cu cea de dinainte de menstruatie.

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Buna dimineata si de la noi.Raportam o nopate linistita si o mamica cu starea psihica muuult mai buna.
300da se pare ca masuratorile astea te cam incurca...important este sa fie bb-eii sanatosi si apoi ne descurcam noi.Felicitari ptr schimbarea semnaturii.
Clau ma bucur ca tii contractiile sub control,sigur ajungi cat mai departe cu sarcina.Felicitari si tie ptr schimbarea semnaturii
Anca si lui Andy i-au trecut colicii tot cu Sab Simplex
Lidiasa vii cu vesti bune ca sa nu trebuiasca sa bati dr.
baby boy felicitari ptr vestile bune..si daca e cezariana stie dr ce stie.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

bravo Andy, ma bucur ca esti odihnita si nu te mai stresezi

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Nerantula bucura-te ca inseamna ca te odihnesti,stie corpul ceva...
Am uitat sa va spun ca azi am schimbat si noi semnatura.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)


felicitari pt semnatura, ai facut 38 s?

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!!!

Andy felicitari pt semnatura!!!!!!

Si noi am schimbat azi semnatura,mai avem 2 saptamani si eu nu mai am rabdare sa-l vad pe bebe si sa-l pupppppp!!!!!!!!

Voi va treziti dimineata cu picioarele amortite?de ceva vreme desi noaptea dorm bine cand ma trezecs am picioarele amortite si dor rau apoi dupa cateva minute imi revin....oare de la ce?

Baby boy de ce ti-a indicat dr cezariana ,pt ca e bebe mare?dar nu ti-a zis cat de mare?felicitari oricum pt restul lucrurilor bune!



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

clauda ..stii ca noi schimbam semnatura in aceeasi zi.Am zis ca eu merg inainte cu saptamanile,ptr ca daca m-as lua dupa masuratori atunci cred ca ar trebui sa nasc la primavara.
Legat de somnolenta sunt gravidutze la care revine starea in trim III,e normal si corpul cere odihna ,se pregateste.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Neata!!!

Andy felicitari pt semnatura!!!!!!

Si noi am schimbat azi semnatura,mai avem 2 saptamani si eu nu mai am rabdare sa-l vad pe bebe si sa-l pupppppp!!!!!!!!

Voi va treziti dimineata cu picioarele amortite?de ceva vreme desi noaptea dorm bine cand ma trezecs am picioarele amortite si dor rau apoi dupa cateva minute imi revin....oare de la ce?

Baby boy de ce ti-a indicat dr cezariana ,pt ca e bebe mare?dar nu ti-a zis cat de mare?felicitari oricum pt restul lucrurilor bune!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 2s!

38+LUCA

AMR 14 ZILE




Felicitari Musette pt noua semnatura si mai ai putintica rabdare si o sa vina si bb , desi te inteleg perfect ca si eu simt la fel

37 + weeks - Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

musettesi felicitari si tie
Eu nu am probleme de amorteala,ma mai ia asa cate un carcel,dar in rest nimic.

37+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput