Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

citesc de dimineata ce ati scris pana acum despre acest subiect..am ajuns la pag11 din capitolul2..nu ma pot oprii din citit pt ca vorbiti si va impartasiti lucruri minunate si extrem de interesante..sunteti adevarate prietene acum..am vazut adineauri pozele puse de martie cu sala de nasteri si este minunata..starea din sala este extrem de relaxanta si de primitoare..ce-i drept, eu cu imaginatia mea de arhitect, imi imaginam ca sala arata altfel, insa nu sunt deloc dezamagita de ce am vazut aici. Iubitul meu este plecat din bucuresti , maine se intoarce si abia astept sa-i povestesc tot ce am citit pana acum..el oricum o sa ma sprijine in tot ce voi decide..

sunt emotionata acum ca citesc despre toate..si parca citesc o carte aflandu-ma in vacanta

scuzati ca am scris asa mult..vreau sa trec si eu de cele 10 mesaje ca sa mi se afiseze urmatoarele in timp real

pupici pe burtici,
Cristina cu bebe mic 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Cristina, tot asa m-am entuziasmat si eu dupa ce am citit subiectul postat de Martie.
Nici acum nu-mi vine sa cred ca am plecat sa nasc la Brasov dupa ce am citit doar pe forum. Chiar radeam zilele trecute cu sotul de treaba asta si am zis ca am lua-o de la capat oricand, ma bucur foarte mult pentru ca am ales sa nasc in apa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

vad ca nu ati mai scris astazi..sper sa nu terminati acum subiectul cand am aparut si eu
asearaam citit pana la ora 2 noaptea..pana ai nascut si tu eld..am fost foarte emotionata..
astazi am fost in vizita cu mama la bunica mea..amandoua mi-au povestit si ele trairile lor din timpul nasterii..din pacate amandoua s-au chinuit de le-au iesi ochii din cap..si nici nu as fi vrut sa povestesc, dar..pe scurt, mama l-a nascut pe fratele meu la 23 ani in 5 zile de travaliu,dilatare manuala..in final a avut 33 de copci.atat de mult au taiat-o si probabil s-a si rupt, (eu am iesit in schimb ca pe tobogan), iar bunica mea a nascut-o pe mama scoasa fortat dupa 2 zile de chin cu forcepsul si multe alte complicatii..FEMEIA ESTE CAPABILA SA INDURE ORICE DURERE(cand vine vorba de copilul ei)

scuzati masajul lung,dar am zis ca daca ele au putut sa traca peste toate cele petrecute si noi putem!
nu le-am zis inca de decizia mea de a naste in apa,vreau sa discut intai cu iubitul meu

pupici pe burtici,
Cristina cu bebe mic 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

tot eu scriu astazi..ma gandesc ca este WE si sunteti plecate sau ocupate cu bebitii vostrii..am terminat de citit toate capitolele scrise despre acest subiect..sunt lazi cu tot si va felicit pt frumoasele cuvinte si reusitele pe care le-ati avut!
Roty tu cand ai DPN?..maine am inteles ca pleci in Bv..iar Aurorra si Khrisu au programare pe 18 sept..sper ca totul sa iasa asa cum va doriti si sa ne tineti la curent
rog mult pe una din voi sa-mi dea si mie nr Dr. B ..poate ma programez la dansul la o consultatie in urmatoarele saptamani, numarul de la clinica il am :0268/333777 (pot suna si aici pt o programare sau trebuie sa vorbesc cu Dr.B personal?) si mai am o intrebare..face consultatii si la Eva ,dar si la Victoria?..Eva e spitalul unde se fac nasteri si alte interventii si Victoria este cabinetul lui personal? sper ca am inteles bine

oricum fetelor va tin pumbii si am sa va citesc in fiecare zi pentru a afla cat mai multe!

pupici pe burtici,
Cristina cu bebe mic 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

tot eu scriu astazi..ma gandesc ca este WE si sunteti plecate sau ocupate cu bebitii vostrii..am terminat de citit toate capitolele scrise despre acest subiect..sunt lazi cu tot si va felicit pt frumoasele cuvinte si reusitele pe care le-ati avut!
Roty tu cand ai DPN?..maine am inteles ca pleci in Bv..iar Aurorra si Khrisu au programare pe 18 sept..sper ca totul sa iasa asa cum va doriti si sa ne tineti la curent
rog mult pe una din voi sa-mi dea si mie nr Dr. B ..poate ma programez la dansul la o consultatie in urmatoarele saptamani, numarul de la clinica il am :0268/333777 (pot suna si aici pt o programare sau trebuie sa vorbesc cu Dr.B personal?) si mai am o intrebare..face consultatii si la Eva ,dar si la Victoria?..Eva e spitalul unde se fac nasteri si alte interventii si Victoria este cabinetul lui personal? sper ca am inteles bine

oricum fetelor va tin pumbii si am sa va citesc in fiecare zi pentru a afla cat mai multe!

pupici pe burtici,
Cristina cu bebe mic 12+


Activeaza-ti PM-ul si iti trimit nr de telefon.
Oricum, daca suni la Eva iti dau telefonul dr-lui B. Ai inteles bine, Eva e clinica unde asista nasterile in apa si are consultatii joia, iar la Victoria are cabinetul sau. la Eva iti pot face programare daca suni, dar va fi peste vreo luna, cred, iar daca il suni pe dr B, te poate primi si mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna dimineata mamici si viitoare mamici de delfinasi!

eld cred si sper ca mia-m activat PM-ul, oricum daca nu reusesti sa-mi trimit numarul am sa ma descurc sunand la clinica direct..nu ma grabesc cu acest consult oricum..maine ma duc la doctorita mea..si am sa vad ce o sa spuna si dansa..
i-am povestit iubitului meu de nasterea in apa..si astazi a zis ca citeste si el intamplarile fetelor ca sa fie in tema cu tot ce se va putea intampla..a fost bucuros ca m-a vazut mai relaxata legat de problema "dar eu unde si cu cine o sa nasca?"

multumesc inca o data fetelor care au inceput cu acest subiect martie, ana, si toate care au urmat..si va rog fetelor care urmati..tineti-ne la curent cu intamplarile voastre!

pupici pe burtici,

Cristina cu bebe mic 13+ (13 sapt avem astazi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna!
Ce fac fetele?
ce vreme urata esteee,la noi ploua intr-una de dimineatza!!
Leeloo21 bine ai venit si iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos!
Roty,mersi pentru informatia legata de adeverinta,mai am o intrebare,mi exact ce cuprinde bagajul tau?
Krishu si eu tot joi ma indrept spre Bv,dar eu ma intorc in Piatra,asta daca Dr nu considera ca trebuie sa raman!
Pupicei la toate si o zi buna!!
Aurora 36+, mamica de viitor delfinas

http://md.lilypie.com/LID2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roty spune:

Sal fetelor!eu sunt la BV si e tare urit afara.

Aurora eu mi am luat asa
-sutien alaptat
-papuci dus si pap casa
-camasa noapte si halat
-citeva hainute pt bebe
-garmastan
-absorbante si e mai am eu nev cosmetice
-tampoane sini
-pompa sini f simpla
-ser fizioogic
-comprese sterile si cam atit

poate ne vedem joi-stau fffff aproape de clinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Leeloo21, ce cuvinte frumoase. Esti tare scumpa Ma bucur ca te-ai hotarat sa nasti in apa, mai ales ca esti atat de tanara
Eld, ce aintiri placute ai si tu despre nastere, chiar ma bucur mult de tot
Ana, ce face fata? Mi-e dor de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor..ieri am sunat la clinica eva sa-mi fac programare pentru un consult..fata de acolo a zis ca mai bine sa vorbesc direct cu Dr.B. asa ca mi-au dat numarul lui de mobil..am sunat si m-am programat pt 6 noiembrie..atunci o sa am 20 sapt si 5 zile..a zis ca o sa fie foarte bine..este un barbat superb la voce..ca sa fiu sincera eram cu iubitul si a fost pus pe speaker.iubitul a insistat sa vorbeasca el..si asa a si fost..
am intrebat ce o sa-mi trebuiasca..si mi-a zis sa am cu mine toate analizele pe care mi le-am facut pana atunci plus triplutest si inca unul..dar n-am inteles cum l-a numit..poate ma ajutati voi..un nume ce incepea cu "NUCALA"..sau ceva care sa seamene la denumire
nu am ajuns inca la control la doctorita mea din bucuresti..probleme in fam, dar urmeaza saptamana asta neaparat sa-i fac o vizita..dar pana atunci..voi ce teste mai speciale ati facut si in ce constau ele..am cautat pe net(ce-i drept nu fosrte in amanunt) dar eu nu stiu nici de acest triplutest nimic..daca puteti sa ma indrumati voi cu niste descrieri va sunt recuoscatoare

roty,aurora si khrisu..va tin pumbii sa aveti toate analizele gata si sa fiti sanatoase si voinice pentru a da nastere delfinasilor vostrii..asteptam multe detalii

pupici pe burtici,

Cristina cu bebe mic 13+

Mergi la inceput