Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

maru_22 eu zic sa-lsuni pe dl dr si sa vb direct cu el. Ti-am trimis un e-mail cu nr de tel. Bafta ! Suna-l si vorbeste cat mai ai timp ca se poate rezolva, chiar daca pe ultimii10 metri Tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Buna fetele!!
Ce mai faceti? de cand nu am mai intrat vad ca s-a tot scris! eu am fost plecata la mareee si a fost foarte fain!!
Roty,Krishu, se apropie termenul,aveti emotii? Eu inca nu dar am o grija sa fie totul bine si sa decurga normal fara probleme si sa-mi vad delfinasul sanatos! si voi sunteti la fel sau sunt eu paranoica?

Roty,tu intrebai ce-mi iau in bagaj la spital, sincer inca nu m-am gandit eu nici macar nu mi-am facut bagajul desi ma gandesc sa-l fac o data ca daca ma apuca mai devreme si nu ajung la bv (sper din tot sufletul sa nu se intample asta), asa ca daca aveti voi sugestii si v-ati facut bagajul sa-mi spuneti si mie!
Eu am o intrebare pentru cine a nascut deja la Eva, este nevoie de adevetinta de salariat?sau alte documente care sa dovedeasca calitatea de asigurat? Sau mai precis lamuriti-ma ce acte si documente trebuie sa am la mine pentru a nu intampina nici o problema?
in rest la mine toate bune,ma simt destul de bine!
Va pup pe toate si fetele cu programare poate ne intalnim pe 18 la Eva!!
Aurora 35+,mamica de viitor delfinas

http://md.lilypie.com/LID2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aurorra

Buna fetele!!
Ce mai faceti? de cand nu am mai intrat vad ca s-a tot scris! eu am fost plecata la mareee si a fost foarte fain!!
Roty,Krishu, se apropie termenul,aveti emotii? Eu inca nu dar am o grija sa fie totul bine si sa decurga normal fara probleme si sa-mi vad delfinasul sanatos! si voi sunteti la fel sau sunt eu paranoica?

Roty,tu intrebai ce-mi iau in bagaj la spital, sincer inca nu m-am gandit eu nici macar nu mi-am facut bagajul desi ma gandesc sa-l fac o data ca daca ma apuca mai devreme si nu ajung la bv (sper din tot sufletul sa nu se intample asta), asa ca daca aveti voi sugestii si v-ati facut bagajul sa-mi spuneti si mie!
Eu am o intrebare pentru cine a nascut deja la Eva, este nevoie de adevetinta de salariat?sau alte documente care sa dovedeasca calitatea de asigurat? Sau mai precis lamuriti-ma ce acte si documente trebuie sa am la mine pentru a nu intampina nici o problema?
in rest la mine toate bune,ma simt destul de bine!
Va pup pe toate si fetele cu programare poate ne intalnim pe 18 la Eva!!
Aurora 35+,mamica de viitor delfinas

http://md.lilypie.com/LID2p3.png


Nu ai nevoie de adeverinta de salariat, pe ei nu-i intereseaza daca ai contributiile platite la CAS. Ai nevoie de buletin, de ultimele analize si de banii necesari sa achiti costul nasterii (asta o vei face inainte de a te externa).

Toate bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

multumesc de raspuns eld!!, Ma gandeam ca daca e co plata iti cer adeverinte, dar e mai bine ca nu asa scap de o grija!
Fetele tale ce fac?
Salutari la toate fetele! O seara buna!

Aurora 35+ mamica de viitor delfinas


http://md.lilypie.com/LID2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roty spune:

Sal Aurora!da si la mine au inceput emotiile,e normal.Eu tot am incercat sa trimit PM dar nu merge si la tine si la eld ,cred ca nu ma descurc eu.Duminica asta ajung la BV si raman pina cind vrea asta micu sa vina.Poate reusim sa ne vedem.Nush daca va mai fi nevoie de o consultatie la clinica inainte ,voi vedea cum ma simt.Oricum bebe cica e cu o sapt in urma desi arata bine la eco,dar ca gramaj 2100 plus minus 400 gr.Doctorita a zis ca/i ok,dar eu imi faceam 1000 de probleme.a mine sunt 37 sapt si 3 zile.Nu am reusit sa las nr meu pe PM poate reusesti sa/l trimiti pe al tau poate ne auzim acolo.
Salutari si pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Fetelor si eu plec joi la brasov. Am niste emotii sa nu ma apuce sorocu' mai devreme ca doctorita de aici care ma avea in evidenta e in concediu luna asta (in conditiile in care vreau si recoltare de celule stem...).

Sper sa fie bine si cu baietelul meu de acasa. Il las cu sotu', mi-e mila de el...nu a mai stat fara mine asa de mult..maxim 24 de ore. Nu stiu ce ma fac daca tre' sa stau mai mult pe la brasov.. o sa mor de doru' lui.. Ce bine ar fi ca joi sa mi se declanseze nasterea in timpul controlului si in 2 zile sa ma vad acasa. cu 2 copii sanatosi.

Atatea probleme pe capu' meu... noroc cu forumul ca am unde sa-mi descarc sufletu' ca acasa n-am intelegere.

KHRISU 34+, mamik de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Uau, ce de mamici luna asta
Roty, nu ai PM-ul activat. Ai vorbit cu dr-ul Baiulescu?
Aurorra, eu am avut la mine chitantele de plata a contributiilor la sanatate, ca si eu aveam semne de intrebare daca trebuie sau nu, data fiind co-plata, dar nu mi le-a cerut nimeni. Poate dai un telefon la clinica si intrebi, sa nu se fi schimbat ceva din mai.
Fetele mele sunt bine, multumim de intrebare. Am fost cateva zile la mare, acum am inceput gradinita iar eu m-am intors la job de saptamana trecuta, dar doar pana pe la ora 13,00.
Khrisu, nu cred ca declanseaza nasterea joia, ca e full la consultatii iar vinerea are garda la Fagaras. dar cine stie...
Va doresc numai bine si sa va vedeti la Brasov (as veni si eu sa va vad, dar nu am timp )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna fetelor, ma bucur ca am gasit discutandu-se despre acest subiect..am 21 de ani si graviduta in 12s 5z, extrem de fericita si de obtimista
legat de nastere nu mi-a trecut deloc prin cap sa fac cezariana, acum cativa ani am auzit si am fost foarte incantate de ideea nasterii in apa,dar nemaiauzind nimic despre acest subiect in romania l-am lasat balta..nu am avut niciun fel de frica de durerile facerii, insa acum sunt mult mai fericita si mai relaxata ca am redescoperit aceasta varianta (nasterea in apa)
am citit multe pagini deja scrise si discutate de voi..insa este tarziu si am sa ma culc, maine diminineata voi citi restul..
am vrut doar sa va salut si sa-mi fac si eu aparitia printre voi mamici si viitoare mamici fericite

pupici pe burtici,
Cristina cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roty spune:

Sal fetelor!
Da Eld am vb cu Dr chiar la inceputul saptaminii ,si mi a zis sa nu mi fac nici o problema cu greutatea ca mai e timp si aici la control ieri mi a zis doct ca e ok e bine dezvoltat placenta e gr 3 normal pt virsta sarcinii si m am calmat.Cica e cu vreo 7 zile totusi in urma si s ar putea sa stea ina pe 5 oct/29 sept dpn.NUsh cum activez PM...
Aurora eu am sunat la clinica si sigur nu ai nevoie de adev de salariat ,asa mi a zis secretara.In rest cu bagajul m am lamurit a ramas 1 sfert din ce pregatisem.
Khrisu pe cit ai DPN?Nu te mai stresa ca totul va fi bine , sa vb cu doctorul si te va sfatui elcum e mai bine pt tine si pt bebe.
Pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

khrisu, roty va tin pumnii sa fie cum vreti voi. Sa nasteti la Brasov, in apa, fara probleme si sa aveti copii sanantosi.Abia astept sa mai citesc despre voi.

leeloo bine ai venit printre noi.

Mergi la inceput