Mamici de septembrie octombrie 2008 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Lidia asa e cel mai important e sa stea bb in burtica macar pana la 37s,dar eu ce ma fac ca maine ar trebui sa-mi schimb semnatura pe 37s si dr mea zice ca nici vorba n-am atat ci mai putin...si culmea ca am ajuns la nr asta de sapt tot cu ea
Nerantula sa la ia naiba de echo si de dopplere,sau cel putin pe cele care nu sunt bune..cum cred ca e asat de la maternitate.Stiu ca tre sa fiu optimista si incerc dar nu prea imi reuseste acum

36+bbelina
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh
Avem o problema organizatorica. Cine dintre fetele cu DPN mai prin octombrie stie sa faca un nou capitol??? Ca trebuie sa gasim o solutie... asa ca astept sa ziceti ala eu ala eu si repede.


Muuh, daca-mi explici in 2-3 cuvinte, eu m-oi descurca...

Nausica32+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui Muuh
Avem o problema organizatorica. Cine dintre fetele cu DPN mai prin octombrie stie sa faca un nou capitol??? Ca trebuie sa gasim o solutie... asa ca astept sa ziceti ala eu ala eu si repede.


Muuh, daca-mi explici in 2-3 cuvinte, eu m-oi descurca...

Nausica32+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Ti-am trimis PM cu instructiunile pe care i le-am trimis si Ancai acum multe capitole.Daca e ceva ce nu intelegi te rog sa ma intrebi..nu stiu cat de explicita am fost.

34+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
Si eu sunt de 6 sapt la aceeasi greutate de 58 kg si 97 cm.

Valentina 34 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze


Io-s numai la aceeasi circumferinta, in greutate avansez accelerat

35+ AMR 32 zile!!

Peter Pan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui Muuh
Avem o problema organizatorica. Cine dintre fetele cu DPN mai prin octombrie stie sa faca un nou capitol??? Ca trebuie sa gasim o solutie... asa ca astept sa ziceti ala eu ala eu si repede.


Muuh, daca-mi explici in 2-3 cuvinte, eu m-oi descurca...

Nausica32+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


Ti-am trimis PM cu instructiunile pe care i le-am trimis si Ancai acum multe capitole.Daca e ceva ce nu intelegi te rog sa ma intrebi..nu stiu cat de explicita am fost.

34+
bebe David

Lucrusoare bebe David



poti sa-mi trimiti si mie ??vreau si eu de curiozitate sa stiu cum se face un capitol nou!merci

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 3s!

37+LUCA

AMR 15 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

Andy..nu-ti mai face griji !! stii ca si eu am aceeasi problema.....luni seara mi-a spus ca e diferenta de 2 saptamani...ieri dupa eco de la spital ca e doar de una...oricum nu va sti nimeni exact...

multumesc pt ca ai intrebat de gynipral...cred ca din seara asta voi incepe totusi sa-l iau...si o sa-l opresc sambata viitoare....o sa incerc sa satu sapt asta calma dar sapt 39...hm...cred ca ma apuc de sport..saptamanile astea nici la gimnastica pt gravide nu ma mai duc decat la masaj....

dar mai e pana deseara....

POZE...POZULICI

37+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata si de la noi!
Andy.p eu zic ca daca mai sta bebelina inca vreo 2-3 sapt totul o sa fie ok.Si sa stii ca exact asa e cum a spus babytza cei mici recupereaza tare bine , eu am vazut asta la fetita nasilor care s-a nascut in mai destul de micuta.
Clau_geo eu cred ca nu nasti pana luni.
Mamidestefan exact la asta ma gandesc si eu la un copil peste 4 kg nu e prea usor sa nasti normal.
Bitza bafta pentru maine sa fie totul ok!

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Andy.p nu mai fi ingrijorata! Stii cum e cu masuratorile astea...
Musette, Anca,Ratonelu,Angelynna multumesc pentru incurajari!!

39+LUCAS
AMR 7 zile!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Neata si de la noi!
Andy.p eu zic ca daca mai sta bebelina inca vreo 2-3 sapt totul o sa fie ok.Si sa stii ca exact asa e cum a spus babytza cei mici recupereaza tare bine , eu am vazut asta la fetita nasilor care s-a nascut in mai destul de micuta.
Clau_geo eu cred ca nu nasti pana luni.
Mamidestefan exact la asta ma gandesc si eu la un copil peste 4 kg nu e prea usor sa nasti normal.
Bitza bafta pentru maine sa fie totul ok!

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea



sa dea Domnu sa fie asa

36 s Mami fericita de Irina Alexandra cred ca ramane

Doamne ajuta-ne sa ajungem macar pana la 38 saptamani cu bine si sanatoase si nasterea sa nu aiba complicatii!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

AMR 5 zile ??? mai mult sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Instructiunile pentru capitolul nou ar cam fi (ca pana la urma vorba Nausicai, e mare secret)

Eu fac asa (sper sa explic cat mai bine)

- ma conectez cu sept-oct2008 parola o stiti
-deschid intr-o fereastra noua prima pagina a capitolului pe care il inchidem
- dau in alta pagina "Capitol nou" si pun titlul - nu uit sa pun in titlu numarul corect = numar vechi + 1
- in pagina cu capitolul de inchis, dau EDIT pe prima postare - care contine linkurile catre capitolele inchise.Iau cu copy-paste tot si pun in primul subiect al capitolului nou. In aceeasi pagina, la final, o sa fie deci linkul catre capitolul de dinaintea celui pe care il inchidem (in acest caz 68).copiez linkul asta si inlocuiesc linkul efectiv cu linkul catre capitolul de inchis (69 in acest caz) + modific textul care va aparea si ma va redirecta - scriu in loc de "cap 68"- cap "69"
- trimit mesajul din capitolul nou
- dau "raspunde la mesaj" in capitolul nou
- trec la al doilea mesaj din capitolul pe care il inchid, dau EDIT si iau cu copy-paste tot ce e acolo
- dau PASTE in fereastra din capitolul nou - aici nu am modificat nimic pentru ca nimeni nu a mai cerut modificari in listuta.


Daca sunt intrebari....adapteaza fiecare numarul de capitol....nu sunt chiar asa explicita dar pot explica sper punctual.

34+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput