Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Gabitzam, multumesc mult de info!

Aldesme, multa putere si un inceput bun la cresa! de ce nu mai poti sta acasa?

Adriana


fiindca nu mai am concediu. Aici e doar 14 saptamani . Mersi de incurajare!

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Fetelor cum puneti alea la congelator ?adica piersicile si nectarinele sa invat si eu?
Sarumana de raspuns
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Magnetism79

Fetelor cum puneti alea la congelator ?adica piersicile si nectarinele sa invat si eu?
Sarumana de raspuns
Pupici



Eu inspirata de cleo le-am pus intr-o tava la cuptor. In tava am aruncat si un pahar de apa, ca sa se "abureasca" putin piersicile. Cuptorul meu a fost la 125C, fiindca aveam de a ma juca cu Lorelei si cum nu voiam sa intrerup asta o temperatura scazuta a facut ca fructele sa se faca intr-un timp mai lung. A durat cam 30 de minute treaba in cuptor. Piersicele trebuie sa fie coapte dar nu terciuite, sa arate si sa se simta inca ferme, insa daca incerci sa le desfaci sa scoti samburii sa se desfaca foarte usor, mai ceva decta o caisa coapta . Cred ca se poate folosi temperatura mai mare si atunci se coc si ele mai repede, vezi si tu ce mai ai pe agenda zilei. Dupa aceea am scos tava din cuptor si am lasat fructele sa se raceasca. Am dat jos pielita, care a venit intr-o bucata, si le-am scos samburele. Am tras fiecare piersica in folie si apoi le-am pus intr-o punga e congelator. Au incaput cam 6 fructe in cate o punga de 1.5l, dar cum fiecare e separat in folie pot scoate cate una.

Vine cleo si iti da mai multe sfaturi.

o zi buna,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am venit de la intalneala...super sa te vezi cu fetele! Pozici AICI
Din pacate scurt, ca deh, bbicii bbici, isi pierd rabdarea, se plictisesc repede, si li se face foame, si cald si etc.
ca noi tare am mai fi stat...dar am promis ca vom repeta. aviz amatoarelor! - Adriana cand vii in tara sigur ca organizam iar.

esmefelicitari pentru cei 7/12 ani . Si noi suntem impreuna de 15 ani!! Adica de cand ne stim...
Succes cu cresa!
Ylari, te asteptam aici in partea asta a Bucurestiului!
Gabitzule eu m-am lasat de mult de calcat. sunt prea multe. nu fac fata. calc si eu pe masura ce e nevoie de ele..ce sa facem..



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Ce dragutz ca v-ati intalnit. Eu vroiam sa vin dar tb sa ma sune cineva sa iau niste acte si tot asa. Am ramas si cu actele neluate si neintalnita. Asta e.
Next time

Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Eu sunt zombi! Victoria de 2 nopti nu doarme mai mult de juma de ora si se trezeste si tre sa-i dau suzeta si apoi iar doarme 10 minute si apoi 15 minute si apoi 5 si toooooooooot asa; noaptea trecuta (duminica spre luni) m-a tinut asa de la 3am; azi noapte de aseara de la 10 jumate... dar pe la 1am am luat-o si ne-am mutat in sufragerie, pe jos! Am pus o plapuma, sa fie cat de cat moale si acolo am dormit amandoua; tot asa s-a trezit, dar macar am fost langa ea, nu a trebuit sa ma tot ridic din pat sa-i dau suzy. La noi in pat nu o pot lua, ca avem pat cu apa si nu e voie. Nu stiu de ce are atata nevoie de suzy de 2 nopti... eu ma gandesc asa: o fi oare ca am inceput sa papam fructe si legume cu lingurita (o data /zi) si nu isi satisface nevoia de supt in timpul zilei si de-aia tot cere noaptea? Ca o vad, saracuta, ca incearca sa doarma. ACum doarme in swing-ul ei (balansoar), ca dimineata acolo dormim, de la 8-9 pana pe la 11-12.
I-am zis lui tati sa ne aduca azi suzy ptr. 3-6 luni, ca astea ce le are sunt tot de la 0-3 luni... oare asta are de-a face???
Multumiri tuturor ptr. complimente si ptr. cine intreba (cred ca Maytrey, scuze, nu mai stiu) in pozica aia unde se uita atenta cu tati, DA, e la tv. Si Victoria e fascinata de tv, cred ca acum sunt in faza in care se intreaba "Ce e asta si cum au intrat oamenii aia acolo?!"
Va pup, ies si eu in curte la o tigara si apoi fug sa vad daca prind si io un somnic mic.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

am ajuns si io acasa intr-un mare final!! relaxata!!



relatari de la intalneala: barfa, poze, povestiri, admirat o mamica cu burtica... io am si alaptat , daca fiica mea ii is sugea dejetu'... am fo apoi la croitoreasa, la proba, unde mi s-a parut muulty mai bine cum arata rochia , am tras si acolo o barfa pe tema 'sfaturile celor din jur', si iar taxi acasa. Sper ca nu am agitat prea mult pe fiica mea!
Mama natanga...




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am uitat fetelor sa va zic, cat de slaba vedeti ca e Cleo in poze, asa e, nu e trucat!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Am venit de la intalneala...super sa te vezi cu fetele! Pozici AICI
Din pacate scurt, ca deh, bbicii bbici, isi pierd rabdarea, se plictisesc repede, si li se face foame, si cald si etc.
ca noi tare am mai fi stat...dar am promis ca vom repeta. aviz amatoarelor! - Adriana cand vii in tara sigur ca organizam iar.

esmefelicitari pentru cei 7/12 ani . Si noi suntem impreuna de 15 ani!! Adica de cand ne stim...
Succes cu cresa!
Ylari, te asteptam aici in partea asta a Bucurestiului!
Gabitzule eu m-am lasat de mult de calcat. sunt prea multe. nu fac fata. calc si eu pe masura ce e nevoie de ele..ce sa facem..



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA



Woooow, super pozele, abia astept sa vin si eu, multumesc de invitatie, Laura!!!!! Toate suntei frumoase, de bebelaci nici nu mai spun!!!!!!!

Eu am dormit ca o puturoasa cot la cot cu fiica-mea (am intrecut-o!!!! ptr ca m-a trezit sotzul, m-a sunat pe fix, ca eu ca o mama grijulie, am dat mobilul pe silent!!!!)

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Am uitat fetelor sa va zic, cat de slaba vedeti ca e Cleo in poze, asa e, nu e trucat!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA




AAAAA, pai ce faci, cleo, nu ziceai ca esti grasa, ca nu vine bine rokia, bla, bla??? Of ce rau imi pare ca n-am putut veni si io, a fost Mara in inferioritate numerica acolo... Vorba lu' socrate: next time!!!!
Cleo, fata daca nu s-a marait, stai linistita, i-a placut. Noi am carat-o prin malluri cu orele cand a fost tati in concediu si tare ii mai placea, dormea in marsupiu de mama mama!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput