Puiuti de Randunici 2008!! (84)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Monix, cu piersicile, si eu m-am gandit ca s-ar putea sa nu iasa bune, dar mie imi plac atat de mult, incat vreau sa i le prezint cat mai repede :). Daca nu merge, pe viitor nu mai pun.
Mamaa ce cantitati mananca Vladut! deci astia micii mananca, nu se joaca!
si eu sunt de acord cu tine ca e pacat sa calci in orice zi! de aceea la noi, cui ii trebuie, sa isi calce! lenjerii n-o sa calc in veci, hainele de multe ori mi le aleg si in functie de asta. Omu saracu n-are de ales cand tre mearga la costum.

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000
am invatat sa fac o "opera de harta" si acum ma pupa sovi pt asta:))) nu as fi reusit fara ajutorul "cuiva" care a stat si mi-a alinat insomnia, :)

eu de pupat te pup oricum, dar nu inteleg ce ai vrut sa zici -azi am ochii mici
Deci pana la urma te-ai dedat la pastilute. Abia astept sa dai cu parerea. Randunoiul, crede-ma trebuia sa faca ceva drastic, ca el e gras de 10 ani si e "ajutat" si de tiroida. Trebuia sa isi reeduce cumva corpul. Acum va lua xenical o vreme pe langa dieta, apoi mi-a promis ca se va tine de Monti si ca va manca regulat. Dar voi studia si cu pastilutele acelea, poate pt viitor. Desi pe el nu prea il convinge omul sa ia hapuri, de orice fel, nu ii da bine la ego

si din madalina fasole citire:
Valentina nu fi trista, fiindca e pacat ia exemplu de la lyvy, ca cica vii acasa numai fresh pt bb. Sper sa se aplice si in cazul tau, ca tu vei veni de la alt gen de job :)
Ausi, da daca vine randunoiul doar la momentul alaptarii acolo, ce are? Mi-a trecut prin cap ca Mateiul e cam mic sa fie expus asa mult la atatia alti pitici.

Miha, da si el tre sa faca minim 30 min miscare. Il monitorizez!

Tuchi, cica in primul rand se zice ceva de genul "mocicosha" si inseamna murdara



sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ma gandeam eu ca stie Sovi, ca doar Omul ei de pe acolo se trage!
recunosc ca si eu trebuia sa scriu mushcosha, ca sa se inteleaga mai bine!
tre' sa inchid computatorul ca cu el pe birou sunt prea tentata!
Multam de galerie! mama ca bauta cu 100 de pacate bag eu cand se vor sfarsi toate astea, si cum ma voi prezenta si eu la o intalneala de parc.....

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

hello!

bai dar ce petrecere a fost aseara p-aci! numai ursu e de vina!

ariel sper ca esti mai bine azi, si sper sa nu-i pui botnitza lui teo!

liana asa e cum spune mihutza cu pipilica, am experienta nu gluma...uite un truc care a functionat la Amira: am spalat-o bine, am pus-o pe o aleza absorbanta, i-am pus pungutza pe care ai grija sa nu o atingi tu pe marginea aia si sa o lipesti bine acolo intre pasarica si fundulet ca sa nu se scurga pipi, si apoi i-am dat cu feonul un pic pe burtica cu aer cald si a facut pipi imediat. multa bafta si iti doresc sa fie doar mofturoasa si fara infectie!

tuchi, gecko bafta la invatat!

sovi pai vin si eu sa fac piata cu tine, daca te bagi la degustat de piersici! ca eu nu le suport ca au par!!! nu se pot da nectarine??

simonette

valentina ms de tiramisu, a fost f bun!

hmmmm...am niste nervi...face al meu niste lucruri cateodata de-mi vine sa-l
a taiat legumele pt piure de aseara si le-a lasat in frigi si in loc de apa plata a pus de la robinet. nu-i de mirare ca nu am mai avut succes cu piureul azi



ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Roxana, cum sa nu mearga date nectarine? doar ca mie imi plac mult mai mult "flocoasele", atata tot!

Tuchi recunosc, ca mi-a soptit pasarelu.
spor maxim la invatat!sa ai concentrare buna, sa mananci echilibrat, si sa te hodinesti. Gata, te-am invatat secretul vietii


edit:
inchid si eu compul, ca deja ma cearta Omu ca cica normal ca ma doare capul daca stau numai cu ochii in ecran. Cica mi-ar rezolva el durerea de cap. inca nu stiu cum!

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mey sovi, eu am facut capitolashul....ca ma puse naiba sa beau frappe aseara si nu am avut somn:)) si eram pe mess cu "cineva", care mi-a spus ce sa fac, pas cu pas...
da, am inceput sa iau "boabele", la inceput cele de care ti-am zis, fara efect, iar de luni altele, cine vrea detalii, raspund pe pm. ideea e ca functioneaza...cand am venit de la BT aveam 71.7, azi dimineata 68.9....eu zic ca merge ok. pana cand??? voi vedea...d-aia nu ma reped sa le recomand, pana nu sunt sigura 100% de ele. 2 efecte adverse au la mine:1. seteeeeeeee si 2.transpirrrrrrrrrrr...
xenical????? nu merci....le prefer pe astea,x. este chimic si va trebui sa-i dai omului pemparsi de la sash...hrrrrrrr. uite aici: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31438
si aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27394

amira, pana acum nu e cazul...oricum azi e "baiatul lui tata", ca s-a odihnit mult si bine...

lyvy, gratareala placuta!

mimo, esti geloasa??? draga mea, dar cu tine stau pe "privata" cu orele!

tuchi, mai da un indiciu! hey, scooby, cauta indicii!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Ia sa te "disec" eu si pe tine nitelush

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000
ideea e ca functioneaza...cand am venit de la BT aveam 71.7, azi dimineata 68.9....eu zic ca merge ok.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO



zbarca baba pe lopata
Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

mimo, esti geloasa??? draga mea, dar cu tine stau pe "privata" cu orele!
mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO



cin'te-aude te si crede

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

tuchi, mai da un indiciu! hey, scooby, cauta indicii!
mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO



s-a gasit deja traducerea

sper ca mi-au iesit quotele alea, ca deloc n-am rabdare


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Sovi, parcul 23 august e aproape de gradi si pe acolo isi va face veacul..cu exceptia zilelor ploioase. In zilele astea va sta intr-o camera separat de copii..dar eu pot asigura transfeul vreunei boli...

Valentina si MAtei 910.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

tantana
gradinita e pe vatra, m-am prins daca-i pe str arhitect harjeu stiu si care e

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Neata randunime

Stela cum a fost noaptea? Sper ca nu te-a mai chinuit Teo mica asa mult.

Bubulina welcome back! Ma bucur foarte mult pentru voi, ca v-a iesit vacanta asa cum ati dorit. Acum sunteti relaxati, odihniti, si cu forte noi!

Bitza hmmm... grea intrebare, pentru ca fiecare mamica a folosit laptele pe care l-a cumparat, pentru ca i s-a parut cel mai bun. Eu, de exemplu zic ca Humana e foarte bun. Sanziana a fost si in maternitate hranita tot cu Humana, asa ca de asta am continuat cu el.
Parerea mea este ca Antonia este maricica acum, si nu va mai avea probleme de adaptare cu laptele praf pe care le poate avea un nou-nascut.

Mooama Cuscra ce de mai destrabalare...

Ariel ... gata? a trecut? Nu te duce la nebuni, ca avem nevoie de tine aci.

Yeeeeee, o veste de la Simonette!!! Ce ma bucur! Abia astept sa-ti repari conexiunea, si sa vii sa ciripesti!

M-am distrat de minune citind dialogurile trioului putere de azi-noapte Ursu, Liana, Ariel rock!

Vali bafta multa pentru perioada care incepe maine! Fortza sa fie cu tine!

Tuchi felicitari pentru intalnirea cu Ilincoasa. Si acum spor la invatat (stiu din proprie experienta cat de greu este... ), dar o sa iei examenul cu brio, si o sa vezi ca merita efortul.



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

respir deci traiesc...dar la limbarnita voastra nu mai ajunge omul veci la zi cu noutatile...

asa ca ziua buna stol...va dau cafeul...ca unele vad ca s-au dat la 7pacate si banui ca-s usor mahmure...

PS...sovi traducerea corecta ar fi fost muruit...dar si murdar merge...ase ca de la oras

Mergi la inceput