Mamici norocoase de sept-oct 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

fetele, tot ametita sunt dar am luat o pauza de la somn ca vroiam sa vad ce mai faceti. Azi am facut si noi 37 saptamani dar nu am nici un semn ca s-ar apropia nasterea, sper sa mai stea bebelina pana cel putin pe 1 septembrie. Nu stiu daca am avut doua contractii toata luna, sau poate am si sunt eu mai nesimtitoare..cine stie?

kid, eva, babytza, clau, angelynna, tzitziri, alina, laura, musette, iepurila, nushulica, bitza, joy, denisa .
si toate fetele care s-au gandit la mine cat am fost in spital, nu mai nominalizez ca ati fost multe, inca o data .

BINE ATI VENIT PE LUME MIHNEA DE CORRINA, VLAD DE FRESHANANA, ALEX DE BOO SI MARK THEODOR DE XOR, SA FITI SANATOSI SI PAPACIOSI!!! REFACERE RAPIDA MAMICUTELOR!

Anca bine ati venit acasa!!!Sa va traiasca printesa si sa fie sanatoasa!!E superba, m-am topit toata cand i-am vazut pozele! Sa mai pui poze, m-as uita toata ziua la ele!
Miruna ce burtica mare si frumoasa ai! Vazut pozele lui Alexei, e de milioane!
musette vazut in sfarsit poze cu mamica frumoasa! Esti o dulcica iar patutul arata foarte bine!
Joy ma bucur ca s-a intors printesa!
CD felicitari pentru vestile bune despre Mikul!!E un grasan!
Eva, tzitziri felicitari ptr schimbarea semnaturii!
bitza aici sunt, intreaba-ma ce vrei.
AlexaM iti tinem pumnii pt maine .
Clau geo sper ca esti mai bine, mai intra sa ne dai vesti cand poti.
Laureta sper ca si tu sa iesi mai repede din spital si sa fii bine!



36+ cu Mina Alexandra

AMR 25 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Andreea_and felicitari ptr schimbarea semnaturii sper sa stea bb in burtica pana cand vrei tu.
Am mai primit un mesaj de la Laureta:Acum mi-a facut echo si colul cica este modificat,nu-mi da voie sa plec pana luni,deja a inceput sa-mi placa.Fetele ce fac?
I-am scris noutatile si sa speram ca ajunge acasa cat mai repede.

36+bbelina
AMR 4 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

fetelor, sint foarte incintata de lucrusoarele de la Mothercare. nu ma mai satur sa ma uit la ele.

am facut poze si le-am pus la semnatura, plus unele cu mine de acum 2 zile, cu Pucca.



Chiar sunt superbe lucrusoarele, sa le poarte sanatoasa bebelina! Si ce draguta e Pucca, pare asa de blanda.

Eva am uitat sa iti urez spor la cumparaturi! Eu am vrut sa comand la chic bb saculetul acela de dormit si imi apare ca indisponibil acum...si il aveam in cos dinainte sa ma internez...daca nu am apucat sa comand atunci.. Daca vedeti pe undeva produse bebe bleu si mai ales saculet de dormit va rog spuneti-mi si mie ca tare imi placea ala, mai ales ca nu avea deloc fermoar.

Laura si la voi la fel.


36+ cu Mina Alexandra

AMR 22 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andreea_and, felicitari si tie pentru cele 37 de saptamani (sa iti actualizezi semnaturile).Ce ai tinut tu minte cine schimba azi.Imi place ca multa lume si-a pus ca termen de 'atins' 1 septembrie...pai inseamna ca atunci se 'da drumul la bebelaci'

Nausica, foarte frumoase lucrusoarele.Imi plac mai ales sosetutele alea mici mici.Sa le stapaneasca sanatoasa!

Andy.p, ca tot se vorbea de dimineata pe aici de cumparaturi vad ca ti s-a starnit apetitul

Laureta, sper sa iti dea drumul azi si sa stai macar duminica acasa decat in spital

EDIT:intre timp vad ca Laureta nu mai vine acasa...

34+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Tzitzi gata am fost am cumparat si ptr bb-lina si ptr mine si acuma chiar ma apuc de facut bagajul de spital ca zici ca numa nu-mi vine sa-l fac,oare de ce

36+bbelina
AMR 4 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Tzitzi gata am fost am cumparat si ptr bb-lina si ptr mine si acuma chiar ma apuc de facut bagajul de spital ca zici ca numa nu-mi vine sa-l fac,oare de ce

36+bbelina
AMR 4 saptamani
laura si andy (07.04.2002)


Pentru ca ti se pare ca daca stai cu el la usa vine si bebe?.Eu am si acum tot ce am luat asa cum le-am luat:camasile sunt la spalat si tot ce a fost de supermarket (cosmeticele mele,alte chestii intime, pasta ,periuta,d'astea) sunt in punga initiala.Ca mi se pare ca daca le pun 'cap la cap' (operatie ce necesita maxim 10 min) vine bebe....de aia?

34+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Cred ca da si nu ma simt ff pregatita..dar tot tre sa fac si pasul asta pana la urma.Acuma am alt motiv nu-mi place ce am in casa ca geanta si tre sa-mi iau altceva asa ca vor mai sta un pic unele peste celelalte.

36+bbelina
AMR 4 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Tzitziri bine ca te-am "prins". De mult vreau sa te rog ceva, daca crezi ca poti afla de la soacra ta de unde a luat saculetii de dormit ca imi plac tare mult.
Cu termenul de 1 septembrie eu atunci am urmatorul control si n-as vrea sa ma apuce pana atunci, plus ca ar fi 38 saptamani implinite...ce-am mai auzit si eu prin spital majoritatea doctorilor "trageau" de paciente sa ajunga pana la 38s, cica de-atunci ar fi cel mai bine sa se nasca bebeii.

Apropos de spital CD si Nausica, ca de voi stiu sigur ca nasteti la Municipal, sa stiti ca am ajuns si sus la 5 la maternitate si nu mi s-a parut chiar asa horror, cel putin partea pe care am vazut-o eu cand am fost la monitorizare fetala. In prima seara m-au bagat intr-o sala care era de nasteri cred dar nu era nici o mamica acolo in momentul ala. Era insa AC, o binecuvantare! A doua seara am fost in salonul unde se recuperau mamicile dupa cezariana, postoperator cred, nu terapie intensiva. N-am vazut AC dar roiau asistentele pe langa mamicile ametite si salonul arata foarte bine. Asistentele, cel putin cele pe care le-am nimerit eu atunci, erau foarte dragute. Am trecut si pe langa cateva saloane unde erau mamicile cu bebeii in camera, acestia plangeau de zor dar erau tare scumpi si la usi erau cosuri si buchete imense cu flori, foarte frumos. Sa va luati numai camasi fara maneci, gen maieu sau cu bretele, ca este foarte cald. In afara de ce au scris fetele pt bagajul de spital, mie mi-a mai fost utila si o fata de perna mai mare si multa hartie igienica ca mergeam f des la toaleta. Cam atat am retinut, daca mai vreti sa aflati ceva intrebati-ma.

36+ cu Mina Alexandra

AMR 25 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Andreea_and felicitari pt schimbarea semnaturii..sper sa-ti atingi telul 1 sept! Ce tensiune aveai de te-a internat? Aveai ceva semne(ameteli, dureri de cap..)?Ce tratament ai facut in spital?Acum ce tensiune ai? Scuze ca te iau cu asalt, dar daca mi-ai intins degetul..
LAureta te asteptam sa revii!
Fetele, dar Claudinna si Andy_galro nu s-au externat? Are cineva stiri de la ele?

38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Nausica frumoase lucrusoarele, halatul mi-a cazut cu tronc. Si mi-a mai placut tare tema cu girafa, frumoase culori!!!De Pucca nu mai zic...imi place de mor!

38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????

Mergi la inceput