Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07
Timi 6+



Am citit bine? Felicitari!! Am si uitat ce voiam sa scriu... Sa fiti sanatosi cu totii si... Am citit bine, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

arhdy saracuta Cristiana cate a avut ea de indurat. Ma bucur ca sunteti bine acum.

Lia da ai citit bine, eu tac si fac . Multumesc pt urari. Si noi am fost surprinsi, in mod placut evident de faptul ca bebe 2 nu s-a mai lasat asteptat ca primul.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007) 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Pentru ca tot s-a vorbit mult de Tudor Gheorghe zilele astea, un La multi ani calduros tuturor strumfilor care s-au aniversat:

Alma Ana - aylin_tarcan
Cristina Elena - dsteluta91
Dimitrie - Otylyka
Medeea - Gabrielabv
Christopher - catralu
Alexandru - witchy_witch
Cristian Nicolae - afibebe
Diana Ioana - valicutza


Muzica v-o canta www.trilulilu.ro/Jean1953/7d363ce0c3b2d7" target="_blank">Tudor Gheorghe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Timi, pai asta da surpriza la cafea. Auzi dom'le la ea, "cafa-i gata!" Sunteti niste curajosi si niste norocosi si Sophie o sa aiba un frate sau o sora pe masura ei! Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

of ce rau imi pare ca a suferit atat micutza Cristiana. Si cred ca m- as fi repezit sa- i dau cu ceva- bepanthen cred. Mi s-a facut pielea gaina cand am citit. Sa dea Domnul sa nu o mai usture si sa se vindece complet.

Timi acelasi lucru ca si Liei imi trecu si mie in minte cand am vazut postarea. Bravo d'le. Lasa ca va prindem noi din urma usor usor.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.youtube.com/watch?v=IWBtdcDMLbc" target="_blank"> filmulet 1 an



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Timi cre-mi vazura ochii.Felicitari...nu ne-ai spus nimic,nici nu am vazut pana nu a postat Lia din mesajul tau.
Karligutza,imi pare rau ca nu ne-am vazut,voiam sa vad Adelutza frumoasa.Si da putem merge in gradina publica,e foarte frumos si curat,fantana arteziana,etc....dar puiul de Karligutza se putea juca si la groapa de nisip a puilor mei...altadata poate ne intalnim...

Hai fetelor cine mai pune o mamica cu burtica???
Am uitat,Diana sanatate multa strumfitei,cred ca a fost teribil pentru micutza.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Timi, felicitari!!! Chiar ca tu taci si faci! Si eu care ma laudam ca o sa fiu prima la bbe, vad ca am ramas in urma. Cred ca alaptatul asta intensiv chiar e contraceptiv.
Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos, a 2-a oara cred ca o sa fii si mai relaxata


Voiam sa scriu mai multe, dar am uitat tot. Ieri a fost la noi Samadhi cu toata familia, am petrecut de minune. Tot ieri ne-am rezervat si vacanta la mare din septembrie, voiam sa plecam in 1 dar o sa asteptam sa plece intai Samadhi din tara ca sa ne vedem cat mai mult, apoi plecam si noi in 9, mergem 12 zile la all inclusive in Bulgaria.
Voiam sa mergem langa Salonic, dar nu m-am incumetat la un drum de 10-12 ore cu bebe pana acolo.
Andreea_C, eu visez sa ajung cu Saby la Jumbo, acum il vad cu alti ochi. Ma bucur mult ca v-a placut, din pacate anul asta noi nu ajungem pana acolo, poate la primavara. Asa ma enerveaza ca n-au magazin on-line, imi mai potoleam si eu pofta pana ajungeam acolo.


Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

aaa, timi, felicitari!!! vai, ce frumos! eu am citit ca ai scris despre cafea, dar daca nu observa lia graviduta de la semnatura, zau ca nu-mi dadeam seama. sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos!

chiar ma gandeam de dimineata ca in afara de monica, nu mai avem gravidute in grup...faceam comparatie cu perioada in care avea anya un an si ceva, iar la copilasi de sept-oct era plin de gravidute (printre care si eu ) si chiar mamici cu nou-nascuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

diana, imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva...e groaznic sa ai copilul bolnav...astfel de accidente sunt destul de frecvente printre copii, din pacate.

a, chiar vroiam sa va povestesc...am avut in garda o fetita superba care se intepase in piciorus cu un ac de seringa, mergand prin nisip (desi avea sanadalute!). in astfel de cazuri priocedura este destul de complicata, pentru ca se testeaza de mai multe ori pt virusul hiv, hepatite si este necesar si un tratament preventiv antihiv, plus antitetanos...si cu toate astea nu poate fi exclus complet riscul unei contaminari. asa ca mare grija ...eu obisnuiam sa le las pe fete desculte in nisip, dar m-am razgandit brusc.

a, si mare atentie la caini! pe care, din pacate, am inceput sa-i urasc din suflet...zilnic primim zeci de copii muscati (de caini cu stapan, de rasa sau de caini vagabonzi de pe strada)...am vazut cazuri oribile, cu copii cu fata complet distrusa, scalpul sfasiat sau mainile si picioarele muscate profund! de multe ori, imbecilii de stapani nu vor sa duca macar cainele la veterinar, pentru o adeverinta de sanatate si prefera sa intepam copilul cu 5 doze de vaccin antirabic. nu credeam ca voi fi asa de inversunata, dar parca muscaturile se inmultesc de la zi la zi.
ma scot din pepeni cand ii vad pe strada cu cainele fara lesa sau botnita, care se gudura pe langa copii...iar cand le atrag atentia, spun:"stati linistita, ca nu musca"...si mai fac si o grimasa scarbita.

imi cer scuze pentru iubitorii de caini si posesorii lor...nu vreau sa generalizez sau sa atac pe cineva...doar atrag atentia ...trebuie sa avem mare grija cu copiii, pentru ca animalele sunt imprevizibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

anya ingrozitor! si eu sunt maniaca in privinta libertatii adelutei cu cainii indiferent de unde si ai cui sunt..... pur si simplu mi-e frica sa o las sa se apropie de ei caci nu se stie niciodata de unde sare, ce ii vine cainelui sa muste... am un pitic si prefer sa raman cu el decat sa pateasca adeluta ceva... apoi, are timp sa se joace cu cainii cand o fi mare; deocamdata i-i arat, ii sunt dragi, dar atat, fara contact direct cu ei! mai am de lucru cu sotul la capitolul asta care ar mai lasa-o sa ii atinga.... bine, cu supravegherea lui insa eu nici asa nu-s linistita!


ca sa trecem la lucruri mai vesele, iti mai spun ca am vazut pozele de vacanta si pe cele de la 1 anisor al Arinei si tare mi-au mai placut.... si mi-e si dor de fetele tale! m-am vazut in weekend si cu sora-mea din Italia care are 2 fete de seama fetelor tale si mi-au amintit de Anya cu Arina... poate si din acest motiv vreau si eu bebe 2 acum! imi place diferenta asta de varsta, la varsta asta! si mai e ceva, Adeluta striga intruna "Anyaa" "Anyaa" "Anyaa" cred ca de la joaca de-a strigatul cu "mama/mama" "mama/mama" "mama/mama" si al Arinei cu "Anyaaa", "Anyaaa", "Anyaaa"... pe care il faceau domnisoarele noastre de 1 an.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput