Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Miericico, precis si de la fumat ai dintisorii mai frumosi . cat despre "degeaba, degeaba"... nu pot zice decat . iar cu dusul la dentist ai dreptate - preventia este de baza!! pacat ca la noi mai e ceva timp de trecut pana invatam acelasi lucru... greu, greu de tot. si nu numai in domeniul stomatologiei.
Tuchilici, cu placere. somn usor.
Andre_ea las ma ca se amageste singur husbandu'... io zic ca-i fetita, nah!
Raluca, uff, imi pare rau. sper totusi sa scapati de giardia cat mai repede!
RalucaAlexa, bun asa, cu picioare lungi... si nu numai . e super, 416g, baiat bine
cris30 - poti lua maalox sau rennie ptr stomac - te calmeaza repede.
uitasem - Oxigen, bine ai venit printre noi!! zi-ne mai multe despre tine! succes la amnio daca te-ai hotarat sa o faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Raluca, multzam frumos.Pai Matei Teodor (amandoua sunt nume deosebit de frumoase)va fii cu siguranta (de fapt este) si frumos si putzos.
O sa fie vai de fete si de mamele lor.

16+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hai ca scrisem un mesaj si l-am pierdut. In ceea ce priveste curatenia, Cris e diferenta mare de la zona la zona, nu poti sa generalizezi. In NY sunt adunate toate natiile pamantului si e explicabil. Noi aici am gasit apartamentele luna, nu am mai facut absolut nimic. Oricum, curatenie mai mare pe strazi ca in Florida eu nu am vazut nicaieri, nu vezi o hartiuta pe marginea strazii...e drept ca si ploua f des si se curata praful in felul asta. Probabil e mare diferenta intr-un oras mare si unul mic, sunt curioasa cum e Miami la capitolul curatenie, nu am fost inca. In sud oamenii sunt mai calzi, in nord sunt mai reci. Eu obisnuita ca aici, sa zic Hi la toata lumea si sa zambesc, am fost privita ca o ciudata in California, unde ma credea lumea probabil nebuna. Aici, lumea te opreste pe strada sa te intrebe ce mai faci, sa-ti admire pantofii sau geanta, in nord nu exista asa ceva, se considera o intruziune in viata personala.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aydan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Binenteles ca nu toti sunt la fel, nu generalizez.Eu mai mult ma refeream la curatenia din casa nu de pe strazi.
Si aici e curatenie pe strada cu exceptia anumitor cartiere, dar unde stau eu e foarte curat pe strada, mult mai curat decat la Bucuresti unde locuiam destul de central.

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
18+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

In ceea ce priveste aspectul personal, bai ....am remarcat o diferenta uriasaaaa intre coasta de est si coasta de vest. In California jur ca nu am vazut mai mult de 5 persoane supraponderale intr-o saptamana. In florida e jale...barbatii arata bine, se duc la sala, femeile la fel...pana la maritis si la primul copil...dupa aia nu se mai preocupa, sunt stay at home moms, si s-a terminat povestea.
In Cali, aratau altfel si femeile, tunse misto, imbracate frumos, ingrijite, aveau aspectul ala european.


Edit: Cris hai ca m-am luat cu altele si nu te-am intrebat cum te mai simti? Ce iti face placenta? sa puna mana sa se ridice ca ii dau bataita!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aydan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Mie chiar mie dor sa vad pe strada femei ingrijite si elegante ca in Europa, aici doar daca ma duc in Manhattan mai vad si eu ceva frumos .Si cum spui si tu au mai multa grija barbatii de ei decat femeile.

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
18+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Raluca ce bebe dezvoltat ai, 416 grame! Wow..

Andre_ea si eu prezic o fetita! Am zis!

Ma puse necuratu' sa mananc niste hot wings aseara de la KFC, junk food, nu-mi mai trebuie...m-a durat stomacul si am avut niste arsuri...
E prima oara in doi ani de cand am venit in care am mancat fast food, ma credeti ca nu am calcat la Mc sau Pizza Hut niciodata? Cand ii vad pe aia care servesc cat sunt de slinosi si ce mirosuri ies de acolo...e mare diferenta intre Mc din Ro/ Europa si Mc de aici.
Ce oi avea azi de sunt asa de carcotasa?


Hehe, Cris, eu la inceput ma duceam la cursuri imbracata asa cum ma imbracam si in Bucuresti la birou, cu tocuri, cu fusta...pana m-au intrebat colegii intr-o zi, daca ma duc la o petrecere dupa...:)) aveam unul care venea in pijamale, ca aveam un curs la 7.30 dimineata si nu se mai deranja sa se imbrace, era funny rau...

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aydan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Mersi de intrebare, ma rog de bebita sa o ridice el .Am grija de mine cat pot nu ridic nimic, nu stau prea mult in picioare dar nici pe scaun, cea mai buna pozitie e orizontal cu picioarele in sus.Cat n-am sangerari multumesc lui Dumnezeu.

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
18+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

IOI am lipsist o zi si am de citit 2 capitole...

so, roxanaz eu sunt la cap 39 pag 1 cu cititul, felicitari pt bodyul alb cu roz...

stelapopescu si oxigen bine ati venit

selene poate dc stai cuminte o per trece si o sa te simti iar in forma; ai incredere in DD ca nu va lasa el la greu.... poate un laptop la mana a 2a ca sa poti lucra de la orizontala?

naty sanatate piticei!! ce medic pediatru aveti?

leditia te inteleg perfect, si mie mi se pare super naspa sa mi se puna mana pe burta si ma super feresc...


am vazut ca ati scris undeva da nu pricep: ce legatura e intre cata apa bei si placenta?
ce face placenta sa devina matura?

tuchi pt ce sa administrezi fulor intrauterin?

noi de cumparat nu am cumparat inca nimic....

m-au sunat cei de la dignosis ca dr Pop pleca la nu stiu ce congres si ca eco morfofetala care era pe 8 sept. o sa fie cu vreo sapt mai tarziu dar ca nu se stie exact cand ca ma suna ei la inceputul lui sept (ceea ce mi se pare ciudat, tr sa stiu si eu in ce zi nu?); nu e rau ca o sa fie o sapt mai tarziu ca o sa am 20 de sapt si un pic da totusi... speram sa aflam mai repede ce avem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Hehe fast food alta poveste .Eu de la KFC prefer pulpele de pui, piure-ul si cole-slow (salata de varza cu maioneza).Hot wings sunt picante rau si cu sosul ala pe ele .Cand eram In Bucuresti ce-mi placea sa ma duc la Kfc sa mananc porumb fiert,oricum are alt gust aici si alt gust acolo.


http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
18+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput