Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 73

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

declar z1.
georgia concediu placut.
alina felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellla77 spune:

Buna dimineata Tutunici
Imi cer scuze ca nu v-am mai dat nici un semn de viata cum ierea normal dar am cazut prea de sus.Testul se incapatineaza sa ramana tot negativ,dar autosugestia isi face in continuare de cap.Ieri colac peste pupaza m-a luat si o durere groaznica in jurul buricului,exact ca atunci cind am pierdut ultima sarcina.Imi pare rau stiu ca asteptati ceva pozitiv dar asta-i soarta.Eu pot spune ca
sigur clachez.Acum 3 sapt am aflat de cumnatamea si de prietena mea de suferinta ca-s gravi.Ma agatasem de aceasta reusita datorita sintomelor.Caderea este prea dureroasa mai ales ca sintomele nu mi dau pace.Va pup si mai vorbim promit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna,

Aanaconda sarcina am obtinut-o natural dupa ce in urma cu 2-3 ani am pierdut o alta in 8sapt .Am facut ulterior un laparo la dl Dr T pt ca am endometrioza.
Eu nu mai merg acum la dl T dar ma gandeam daca tratamentul pe care stiu ca el il recomanda in primele 12 sapt are vreo contraindicatie/il poate lua orice graviduta?
Aris tie cum de nu ti-a dat Pregnyl am vazut ca face parte din schema aceea de tratament .

Pup

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele mele,
M-am intors astazi din concediu, odihnita nu prea, ca asa e la mare, dar relaxata da !
Mada, multumim pentru noul capitol .
Georgic, drum bun, concediu placut si asteptam cele mai bune vesti !
Rocsy, imi pare rau pentru z1, dar suntem invatate cu ea, nu?
Alina, felicitari pentru sarcina ! Sa ai o sarcina usoara si la termen si bebe sanatos in primul rand !
Aerlilian, tin pumnii stransi poate vii cu cele mai bune vesti .
Ubi, sa creasca mare Maria la mami in burtica !
Bun venit noilor fete, va urez sa va impliniti visul cat mai repede !
Fire,Lali,Feli si toate fetele mele dragi, pupici dulci ca tare mi-ati lipsit !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

magdita noastra draga bine te-ai intors cu forte proaspete.

rocsy mergem inainte. Intr-o zi o sa reusim si noi sa ne tinem puiutii doriti in brate.

alina felicitari!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor mergem inainte. nu am mai plans asa cum faceam inainte . imi accept soarta. sunt hotarata ca daca nu reusesc pana anul viitoar sa merg la unguri sa fac FIV. deja un prietwen din arad a spus ca are o cunostinta care a facut FIV acolo si a reusit. voi merge la acelasi medic asta in cazul in care nu reusesc pana atunci. nu vreau sa mai astept . este bine sa fac FIV pana in 35 de ani si sunt hotarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Bine ai revenit, Magdita, sa ne povestesti cum ti-a fost in conced...

Rocsy, imi place ca esti optimista iar daca tot ajungi la FIV (dar sa fii sigura ca trebuie apelat la asa ceva...), intr-adevar e bine sa fie cat mai devreme, sub 35 ani... se poate, fireste si dupa, insa sansele sunt din ce in ce mai mici...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katymana spune:

tamary-
nu faceam sport de performanta .era o combinatie :dans,aerobic,alergat,mers pe bicicleta(de la mine pana la mama si inapoi)cam 4 km.incercam sa ma mentin in forma...
rocsy meriti pentru optimismul tau .nu inceta sa speri si ai sa vazi ca minunea nu va inatrzia sa apara.
luciapentru tot.multumesc
georgia sunt alaturi de tine.
eu desi tutu spune ca nu voi ramane insarcinata natural niciodata m-am molipsit de la sotu care e convins ca vom avea un bb al nostru.eram eu convinsa si inainte dar acu sunt de doua ori
nu in ultimul rand ALINAAA FELICITARI.sarcina usoara si la termen cu bb sanatos,voios,voinic
anaconda ,mada,lali....si restul fetelor luptati pana la capat..intr-o zi va veni si randul nostru
pupici.katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fireyes pai daca mai fac o IA si nu reusesc eu zic ca ar fi urmatorul pas FIV. cu cat mai devreme cu atat mai multe sanse. am luat o mica pauza acum. in iunie am facut ultima IA. am simtit nevoia de relaxare. uneori avem nevoie si de asta si cred eu ca face bine atat psihicului cat si organismului. nu sunt buni nici hormonii astia luna de luna. pot agrava situatia. am simtit nevoia de pauza si am facuto. am de gand in oct sa merg din nou sa incerc sa mai fac o IA. de data asta voi face cu gonal. inainte de fiv o sa i sun pe tutu sa facem si o histero . nu sunt trista. sunt foarte relaxata si optimista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Rocsy, cu IA e mai mult decat loterie. daca sansele de reusita sunt de max 15%, inseamna ca, statistic vorbind, ai sanse sa reusesti la a 6-7 IA. fireste, tu cand te apuci de IA n-ai de unde sa stii la a cata incercare din cele 6-7 o sa iasa, aici chiar e vorba doar de DD.
La FIV, mai ales sub 35 ani, sansele sunt mult mai mari (35%), adica cam la a 3-a incercare ai reusi si asta intr-un caz mai putin fericit. e adevarat insa ca e muuuuult mai costisitor si mai traumatizant pt femeie...
eu iti doresc insa sa reusesti natural, cat mai repede

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput