Azoospermie - cap 22 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Ah, deci a uitat de unde a plecat Pisik06. Bineeee ....

Cami 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

si eu zic ca merita o "scuturare"!!! si asa ne tine ca pe ace ca daca nu stii, te gandesti si faci tot felul de variante...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello hello!

M-am auzit trasa de urechi si am aparut! Sa stiti ca va citesc mereu, dar am scris la FIV in Austria si nu mi-a raspuns nimeni, m-am simtit usor aiurea, asa cum m-am simtit si ca Pisix a revenit si a avut cate un cuvant pt toate fetele mai putin pt mine, nu stiu, poate am exagerat eu, dar m-am simtit un pic exclusa.
Insa nici pomeneala sa uit de unde am plecate Amzulici

Noi suntem bine, maine cu ajutorul lui Dumnezeu implinim 10 sapt., maslinuta, cum l-a botezat mama, cred ca face bine (paranoia functioneaza ca la toate dintre noi, stiti doar, asa ca mai mereu ma apuca gandurile negre dar incerc sa le alung).
Eu ma simt excelent, poate si de asta ma iau fricile, nu am avut si nu am greturi, rau, nada de nada. De doua ori mi-a fost rau, o data de la mujdei de usturoi si o data de la oboseala, dar in rest cred ca am o sarcina model.

Astept si eu rezultatele de la toate analizele de sange (eu le aveam oricum pt FIV asa ca le-am facut ceva mai tarziu), astazi dau o fuga la un medic care il inlocuieste pe medicul meu, sa ma asigur ca e totul bine, dupa 1 sept ma duc la control la medicul meu, iar pe 12 am dublu test si eco de 12 sapt (de fapt vor fi aproape 13)

Gata, iaca am dat raportul complet, sper ca m-am revansat

Va pup pe toate si stiti voi, va port mereu in gand si in rugaciuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisik06 iti spun si aici cit de mult ma bucur ca sunteti bine, si DD sa aiba grija de voi pina la capat. si nu vad fetel si de aceea nu iti raspund, mai mereu asa patesc si eu

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Asa, Pisicutza, ne place cu raport:)
si ma bucur ca sunteti bine si tu si maslinica ta

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Eh, asa mai merge Pisik. Te-am trecut prezenta la catastif. Despre paranoia - s-o vezi pe a mea. Am zis si mai zic, imi pare asa rau ca nu ne putem bucura din plin de aceasta minune ce ni s-a intamplat si ca stam cu frica in san 9 luni. Important este bebele sa fie bine si noi sa avem sarcini usoare si la termen. Nici eu sa stii ca nu am avut nici cel mai mic simptom. Poate cand mi-o creste burta voi crede ca am bebele la purtator ca la eco ne tot uitam si eu si sotul sa nu cumva sonda sa fie pusa pe burta alteia decat pe a mea. Of, of, mai, mai ....

Cami 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

pisik ma bucur ca sunteti bine, sarcina usoara in continuare
amzulica ce nostima ai fost cu sonda , iti doresc si tie o sarcina usoara in continuare

Am rezultatul la bhcg: 108.54 in z14 de la inseminare, maine o repet sa vad daca se dubleaza.

va pe toate cu drag

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Pisik sunt super in viteza dar am intrat doar sa te mustruluiesc nitel ... Sa nu te mai simti NICIODATA aiurea, in ultima vreme am un program infernal si intru asa ...pe furis repede-repede si raspund la ultimele postari si gata
Ori nu aveai nici un post recent, ori nu l-am vazut eu de chiauneala mea ...dar apoi am citit ce ai scris si m-am bucrat sa te regasesc, ba chiar am citit si din urma pe la FIV ca imi trebuia o info si am dat cu bucurie de tine si ..sa stii ca eu daca nu scriu nu inseamna ca nu ma gandesc ... ok ?...

In ultima vreme chiar ma gandeam sa nu se supere vreo fata pe mine ca nu mai stiam cui am raspuns si cui nu, la fel am si pe PM ...si pe bune ca ma gandeam ca s-ar putea supara cineva
Dar jur ca n-o fac intentionat insa ...sunt mai zapacita si nu mai apuc sa iau meticulos pe toata lumea la rand.

Uite : un pupic pt pisik si unul pt maslinuta ca sa nu fiti suparati nici macar un pic

Si pt toate fetele (nu mai fac gafa sa dau nume ca iar ma pomenesc ca ratez pe careva ) deci pt toate fetele primiti de la mine un val racoros si ...plin de sperante

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

iuca- felicitari-felicitari! acum esti graviduta cu act la mana!
amzulica, pisik- sarcini usoare cu cati mai putini va doresc! Inteleg ca e greu si ca e usor de zis! Ce as mai vrea sa schimb si eu de acum pe cei pe care ii aveti voooi!!!
Pisicel... vezi ca ai uitat sa o feliciti pe iuca noastra pt. valoare!!
Eu cred la fel ca e doar un pui!
va pupez pe toate..si eu..poate mai fac greseala sa nu ma adresez tuturor..asta nu inseamna ca nu va citesc !De cele mai multe ori nu pot raspunde fiecareia in parte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Iuca - se dubleaza beta la 2 zile nu la o zi deci, relax ... O sa fie bine vei vedea. Este un bebe clar. Ce bucurie .... chiar acum 5 min. am vorbit la tel. cu o tipa care are o fetita obtinuta prin inseminare cu donator la Giulesti. Fetita are deja 1 an si 7 luni si e neastamparata foc...

Cami 12+

Mergi la inceput