Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Lala20
asa mi-as dori sa merg si eu la mare...
Dar eu n-am voie deocamdata sa-mi iau concediu ca-s la job nou.

In orice caz, sper ca macar un pic tot ati putut sa profitati si puiutii nostri, atatea sunt pe capul lor, ca nu se pot bucura si ei asa tot timpul.

Hi-hi, mie imi place asa de mult de mare si daca Amandinei mele nu-i va placea cred ca... o dau la schimb!
Glumesc!!!

Sanatosi sa fie toti puiutii!
Pupici,
Nea micsu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

LauraD concediu placut, distractie maxima si relaxare la fel!!

Luiza eu vreau cartea!! Mi-am comandat si eu ieri una tare bine vazuta aici cu retete ptr bebelusi si copii. Cand imi vine va dau de stire ce gateste poporul neamt la generatia de maine. :)

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Am mai modificat ceva la semnatura, ca de am vreme, ca papa am facuta, razvi doarme, asa ca ma pot juca.
Micsunea ms frumos.Lui Razi ii place foarte mult pozat, asa ca cu asat nu am probleme.Cum ma vede cu aparatu deja ii cu gura la urechi si se aseaza de poza parca.
Burta si eu mai am, adica e aceeasi pe care am avut-o dinainte de sarcina.Eu ma umflu tare usor, cum mamanc ceva , cum poc, uite burta.Da stiu sa o ascund.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

[teal]POZICI CU RAZVANICI[teal]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Gabritza, dar ce-o fi cu noi?
Sper sa ne treaca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

E, pai sa iau si eu niste cursuri de ascuns burtik
O sa-mi cumpar io niste haine mai mari, asta este!

Amandina mea nu vrea la pozat, cum vede aparatul, cum incepe sa caute ceva pe jos

Micsu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicaa

Citat:
De pe laptop se pare ca a mers.Deci cateva pozici noi de aici, nu-s dect 7 poze, daca aveti chef sa va uitati.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI


Ce dulce e Razvanici!! Si ce bine sta el in funduletz.
Face niste mutrisoare tare dragutze.
O incuscreala ceva?! Sa iesim si noi pe piata de matrimoniale ca vad ca de curtat nu ne curteaza nimeni.

Pupici

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi


Je suis deacord!!! Nici pe noi nu ne-a curtat inca nimeni.Ne place si noua printesa ta, asa ca...

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

[teal]POZICI CU RAZVANICI[teal]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Citat:
monicaa..
uite un site>

http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=product_catalog&id=10138

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008


Laura mersi.
Paturica "normala" avem si noi.Problema e ca matza mea trebuie sa exerseze umerii lasati, sprijinit in palma, fundul jos..nu stiu daca e clar cum explic eu..caci momentan Clara e ca scandura si isi tine spatele incordat si drept, si picioarele la fel. Si asta nu merge decat daca punem ceva sub burtica si piept (momentam perna de alaptat, prosoape facute sul etc). De asta era super buna cea cu marginile rotunde.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

MESAJ DIn CUIBUL DE CUCI 1

Solutie contra depresiei: uitat la copchil

Neah, nu merge neam la mine. Adicatelea am incercat si a iesit asa: puiu meu nu creste, il vad eu ca nu creste, nu ia deloc in inaltime asta e de rau. Dar nici in latim nu prea ia. In primele luni, nu-s' de ce, i-am spui noi "puricutzu" si cand am vazut ca nu mai creste, am inceput sa o strigam pe nume, dar uite ca tot nu vrea sa creasca.

Asa, iar m-am uitat si am vazut ca nu are picerele drepte ca mine ci intr-o parte, sta cu genunchii pe de laturi, mah, nu e bine.

Si uite ca si fontanela parca e cam deprimata, asa, nu e bine...

Ce sa ma mai uit...Nici nu sta in picioare,ba si mai rau, incearca si nu poate, pac da cu capul de salteaua tarcului si mai ridica de fund acolo. In fund nu se ridica singura, nu poate decat sa se intoarca de pe burta pe spate si invers. Sta in fund daca o pui.

Rau? Nu stiu cat e de rau dar nu ma mai uit sa nu ma ia cu lesin. O sa vedem la control la doctor pese luna.

Nea Micsu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

test

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Citat:
MESAJ DIn CUIBUL DE CUCI 1

Solutie contra depresiei: uitat la copchil

Neah, nu merge neam la mine. Adicatelea am incercat si a iesit asa: puiu meu nu creste, il vad eu ca nu creste, nu ia deloc in inaltime asta e de rau. Dar nici in latim nu prea ia. In primele luni, nu-s' de ce, i-am spui noi "puricutzu" si cand am vazut ca nu mai creste, am inceput sa o strigam pe nume, dar uite ca tot nu vrea sa creasca.

Asa, iar m-am uitat si am vazut ca nu are picerele drepte ca mine ci intr-o parte, sta cu genunchii pe de laturi, mah, nu e bine.

Si uite ca si fontanela parca e cam deprimata, asa, nu e bine...

Ce sa ma mai uit...Nici nu sta in picioare,ba si mai rau, incearca si nu poate, pac da cu capul de salteaua tarcului si mai ridica de fund acolo. In fund nu se ridica singura, nu poate decat sa se intoarca de pe burta pe spate si invers. Sta in fund daca o pui.

Rau? Nu stiu cat e de rau dar nu ma mai uit sa nu ma ia cu lesin. O sa vedem la control la doctor pese luna.

Nea Micsu


Mai Micsunea ..da macar incearca..si vorba aia..cine incearca reuseste..pana la urma!!

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi

Mergi la inceput