Gasca de Constanta (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamacita

LMA ptr.capitolul 100!Sa fim sanatoase cu familiile noastre inca 1000 de capitole!


Fiquelle,eu sunt workoholica in detrimentul sanatatii mele,dar la fiecare din copii am stat cel putin 1 an.Tu cu bebelus de nici 2 luni te intorci la serviciu?!Wow!



Da, se pare ca sunt incontrolabila! Eu sufar si acum ca stau atat in casa! Si in plus, imi place atat de mult ceea ce fac la scoala, incat cred ca sunt dependenta.
Tatiana, sa ne dai vesti bune!

Edit: am uitat sa precizez ca serviciul meu este de 4 ore pe zi...asa ca il alaptez in continuare pe Alexandru. E ca o plimbare mai lunga, zilnic...o aerisire, as zice


MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaS spune:

Buna fetelor,

Mada, tu stii cum este mai bine pentru tine si familia ta. Si daca e vorba doar de 4 ore /zi, vei avea timp suficient si pentru bebe...numai tu sa rezisti...si sunt convinsa ca o vei face, esti o femeie puternica. Sa-ti ajute D-zeu!

Fetelor, au astazi am avut program de voie. Am avut o zi doar pentru mine. Lasand faptul ca am facut si curat vreo jumatate de zi, cealalta jumatate m-am relaxat cu adevarat. am avut parte si de o zi ploioasa...exact ce-mi trebuia. Acum deja a inceput weekendul...uraaa!!! ce bucurie!
Sa aveti parte de doua zile de relaxare si de intalniri placute cu familia si prietenii.

Pupici!

www.tatianaforkids.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

La multi ani Tania!!! Multa sanatate, bucurii si fericire alaturi de cei dragi! Sper ca zidarul ti-a facut cadou terminarea lucrarii.
Mada, chiar o plimbare mai lunga serviciul tau, dar are si stress. Sa inteleg ca aduni si rezerve "strategice" de lapte pentru Alex.

We placut!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


La multi ani!
TANIA

O zi buna Constanta si wk placut!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

A,Fiquelle,asa mai merge,face bine si la cap.Teoretic si eu am program de 6 ore,dar practic ai cam vazut cum decurg lucrurile,asa ca,stiind prea bine dupa atatia ani de experienta ce ma asteapta,nu m-am aventurat sa ma reintorc nici macar la asa zisul program scurt,ca sa nu-ti mai spun ca ambii mei copii(si cel nascut la termen si cel prematur)sugeau la cerere,ceea ce putea insemna frecvent din ora in ora...

Tania,"La multi ani!",sanatate si distractie cat cuprinde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

cu intarziere...La multi ani Luca!sanatate si pupici de la Mariuca!Alina sa va traiasca!Mariuca mereu imi vorbeste de el.
La multi ani Tania!sanatate si multe impliniri pe toate planurile!


Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

mamacita refacere rapida!
Fiquelle si mie imi place ce fac la scoala dar uneori stau si ma gandesc ca mai mult mi-ar placea sa stau cu bebe decat sa-mi bat zilnic capul cu tot felul de probleme.poate la voi la generala e altfel.
pupici pentru toate si duminica placuta!

Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna ziua!
Mamacita, ce face piciorul? Ai scapat fara ghips?
In privinta copilului, pot spune ca sunt norocoasa...e destul de cumintel si ma simt bine, m-am refacut foarte usor dupa aceasta a doua cezariana, asa ca abia astept sa reintru in viata sociala.
Crig, ce mai face Mariuca? pe unde va mai plimbati?

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle

Buna ziua!
Mamacita, ce face piciorul? Ai scapat fara ghips?
In privinta copilului, pot spune ca sunt norocoasa...e destul de cumintel si ma simt bine, m-am refacut foarte usor dupa aceasta a doua cezariana, asa ca abia astept sa reintru in viata sociala.
Crig, ce mai face Mariuca? pe unde va mai plimbati?

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Se pare ca nu mi-e dat sa scap de ghips;ghetuta comandata a ajuns in Romania,dar de la Buc.la Cta ajunge prin Posta Romana,deci...probabil ajunge cand mi se vindeca fractura!Am sunat in Anglia si mi-au zis ca maxim 3 zile lucratoare le ia lor trimiterea in Ro,dar apoi,din experienta lor,dureaza inca aproape 2 sapt.pana la mine!!!Parca vine cu magarul!Asa ca maine ma duc sa-mi puna ghips si,cand si daca o veni ghetuta,comutam...Daca scap fara operatie tot zic "Bogdaproste!"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamacita

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle

Buna ziua!
Mamacita, ce face piciorul? Ai scapat fara ghips?
In privinta copilului, pot spune ca sunt norocoasa...e destul de cumintel si ma simt bine, m-am refacut foarte usor dupa aceasta a doua cezariana, asa ca abia astept sa reintru in viata sociala.
Crig, ce mai face Mariuca? pe unde va mai plimbati?

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Se pare ca nu mi-e dat sa scap de ghips;ghetuta comandata a ajuns in Romania,dar de la Buc.la Cta ajunge prin Posta Romana,deci...probabil ajunge cand mi se vindeca fractura!Am sunat in Anglia si mi-au zis ca maxim 3 zile lucratoare le ia lor trimiterea in Ro,dar apoi,din experienta lor,dureaza inca aproape 2 sapt.pana la mine!!!Parca vine cu magarul!Asa ca maine ma duc sa-mi puna ghips si,cand si daca o veni ghetuta,comutam...Daca scap fara operatie tot zic "Bogdaproste!"...

Alexandru,soarele nostru si Anabela pisicuta
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;86/st/20070722/n/Anabela/dt/-4/k/c8cd/age.png


Din pacate traim in Romania,sa dea Dd sa scapi de operatie.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput