Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Felicitari si acomodare rapida celor care incep azi gradinita!

Xandra super relatarea ta! Asteptam si episodul 2, ziua de maine. Iar tu nu mai fii asa stresata!

Pana se uploadeaza pozele va povestesc putin din vacanta.

Am fost in Grecia, insula Thassos. N-am mai fost nici eu nici Virgil in Grecia din '95 si atunci eram in liceu si am fost in excursie organizata, deci cu totul alta poveste acum.

Insula e destul de salbatica si de rustica (exact asta si cautam), sunt o gramada de plaje frumoase de diverse feluri. Peisajul e tipic mediteranean, livezi de maslini, pini, smochini, tufisuri spinoase , in sud sunt dealuri pietroase si mai aride, predomina pinii si maslinii, in nord si vest sunt munti mai inalti si impaduriti, predomina foioasele.

Noi am stat la o vila in partea de sud, la 500m de intrarea in unul din oraselele statiune de pe insula, Potos si 800m de centrul lui. Vila era aproape de plaja dar bineinteles ca n-am avut stare sa facem plaja acolo decat de 2 ori, in rest am facut tururi pe insula si am incercat diverse alte plaje, mai celebre (pe forumuri) sau nu. Ne-a fost recomandata o plaja super misto la vreo 2km distanta de vila, un golfulet cu apa turcoise, o sa-l vedeti in poze. Acolo am fost de vreo 4-5 ori pt ca ne-a placut f mult.

Am avut cazare cu mic dejun, OK fara sa fie extraordinar, am nimerit mai bine in Slovenia . De pranz si cina am mancat la taverne si restaurante, erau o gramada in Potos si Limenaria, mancare buna, nu foarte scumpa.

Fetele s-au comportat foarte bine, n-au prea mancat dar asta este; in primele zile n-o mai puteam scoate pe Nati din apa, apoi s-a mai "dat" si cu jocul in nisip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am trimis link la albumul cu poze in contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citesc cu interes jurnale de gradinita si solutii la nazdravanii de copii agitati.

Roxi, Rianna ajunge miercuri. Abia astept!

Lavi, bine v-ati intors! Am vazut toate pozele voastre, ft frumoase. Mi-a placut cea cu Silvia si felia de castravete pe farfurie, si cea cu Nati cu mainile in salata de morcori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

soanso vazut pozele de la mare, scumpa Sorana.

meems frumos concediu v-ati facut in Ro, se vede ce bine v-ati simtit! Prietenele tale din state sunt tot romance? De unde?
Rianna e o domnisoara tare draguta si dulce, te cred ca ti-e dor de ea.

monet ca de obicei, poze foarte frumoase; fete si mai frumoase!

mara multumim de poze, tare dulce si vesela Mara! Poza cu friptura mi se pare tare reusita. Ma bucur ca bb creste bine!

Tania vazut poze, mortala Anna, ca de obicei, ca de Che ce sa mai zicem?! La ce pensiune ati stat?

Gandacel parca ziceai ceva de poze! Bine ai trecut pe forum, sper ca va e bine, poate ne mai povesteti ce mai faceti. Tot asa program incarcat are sotul tau? Copiii sunt OK cu gradi?

Joy vazut pozele, tare draguti copilasii tai si ce le mai merge Alex! De burtica lui Vlad nu stiu ce sa zic, mai bine du-te la eco sa fii linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, prietenele mele din State sunt tot romance, doua din Bucuresti, una din Petrosani, iar sotul uneia dintre ele e din Timisoara.
Multumesc de complimentele adresate Riannei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
am niste arsuri de ma urc pe pereti.
m-am indopat cu dicarbocalm si renie degeaba, mi-au crescut falcile de cat am "degustat' .
am intrat ce vreau si eu o recomandare de medic gastro-ceva.precis am gastrita, daca nu ulcer.
se vede ca n-am mancat 3 luni decat martea si joia.
in rest....fi-miu e o bomboana, ieri i-am zis ca sunt bolnava si el a inceput"am o papusica mica/e bolnava saracuta...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki care sunt impresiile dupa prima zi de gradi?

Miri din pacate nu stiu medic gastro. Speram sa nu fie ulcer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Ieri la gradi a fost ok una peste alta, adica a plans doar cand a fost vorba sa-i scoata in parc, cand in mintea ei s-a produs confuzia ca a venit vremea sa plece de tot acasa si tot cerea sa vina mami. A stat cam o ora agatata de piciorul educatoarei, dar apoi a papat supica singura si a facut nani, dar doar o ora. Apoi s-a trezit vesela si asa a stat pana am mers dupa ea, la 17.

Azi dimineata a fost relativ ok, adica am plecat vesele de acasa ca mergem la gradi, lucru care pe mine m-a bucurat mult, am ajuns acolo, si cand o incaltam cu sandalutele de interior si si-a dat seama ca plec, a inceput sa se cam smiorcaie, slava cerului nu sa urle, ca sa stau si eu cu ea, ca sa nu plec... tra-la-la. Dar i-am distras atentia la instalatul prosopelului la toaleta si a paharului cu periuta si pasta de dinti si am lasat-o fara sa planga. Dar cumva plutea un aer de tristete, am asa un feeling ca nu va fi chiar roz situatia azi. Dar sper sa ma insel.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uf! de abia astept sa o dau si eu pe Nati la gradi. Dar intai sa o vad pe Silvia la scoala. Peste 2 saptamani. Emotii de emotii mai ales ca mi se pare cam ametita.

Noki, nu te ingrijora prea tare, se va adapta Sarah ca e fetita sociabila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, ca de obicei..superbe pozele din concediu.Golfuletul ala este intradevar demential. Mai ales dimineata, cand era doar al vostru. Multe locuri frumoase. Familia aia ati cunoscut-o acolo, sau ati plecat in mini-gasca? Ma indoiesc, nu pareti genul.

Multumesc de incurajari. Am inima cat un purice.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput