Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Hai ca Madau a luminat-o pe Anda.Si pe noi.

Monet- deci avem acelasi tip de aparat. Io una snt tare incantata de el.

Monet- mai sunt si oameni de treaba. Ca sa ma laud nitel, si noi am gasit un aparat foto digital Sony 8 mega pixeli nou-nout in vacanta si l-am inapoiat la postul radio din club ca sa dea anunt si sa-l returneze proprietarului.

Catutza-

CristinaNegara- scuzoaiele mele pentru greaseala. La mine toate astea-s la fel, deh, ignoranta specifica persoanelor di afara sistemului de invatamant.Deci meriti felicitari duble si noi bautura dubla.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Gata, aveti invitatie in contul comun la pozele din Romania. Enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madau, eu nu cred ca cineva vine dupa mai mult de o luna si pune silentios portofelul cu bani pe presh. sunt sceptica. cred ca maica-ta l-a gasit sub vreun vraf de ziare sau rufe, cumva si ca sa nu-ti zica ca n-a fost cautat bine la vremea respectiva, ti-a zis ca l-a adus cineva asa la usa. na, ca am bagat-o si pe mama lui madau in colimator:)

noki, deci te-ai innoit serios, foto plus masina. sa le stapanesti sanatoasa. si acum o sa ai poze la fel de clare ca ale lui monet? sunt verde de invidie deja...

azi vine poetul de bran, abia il astept. trebuie sa mai cumpar un camion cu remorca comandat prin telefon (al enshpelea). nu puteam sa-l refuz cand era departe de mine si-mi era dor de el:) acum trebuie sa ma prezint cu "camonuu" ca se pare ca mai nou are copilul si memorie:)

fug ca am multe drumuri cu treaba mai veche azi la care se mai adauga mici chestii pentru dinaintea plecarii. punga cu medicamente este incompleta de drum si nu trebuie sa uit de asigurarile de sanatate.




mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Anda noi am fost in 2004 Opatia&co.spune-mi in ce statiune mergeti, poateiti zic traseul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa...bufnita in parc cu Flori means tipm liber pentru vizionat poze....

Meems, sa stii ca ati misnuat ceva. Pozele alea cu peisaje sunt dementiale, intradevar.

Camelia- amu am vazut si pozele voastre. A fost frumos si la voi. Unde ati fost, pana la urma? Ce statiune, ce hotel? Am recunoscut acolo si Nessebar-ul.Mezina e mare figura in pozele in care e incruntata si cele in care face nani.

Miri- fain in Kemer. Stii ca si eu vreau urmatoarea destinatie din Turcia Kemerul, tocmai pentru combinatia de mare + munte.Tu, madame, ai slabit mult de tot. Nota 10!




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

helllooooo...

remember us? Sper ca am timp macar pe scurt de un mesaj. de citit am citit pe megadigonala chiar daca am deschis aproape zilnic calculatorul, DC-ul....de multe ori doar am dat drumul la cutiuta muzicala si atat.
cu pozele am ramas un pic in urma...dar am vazut multe...sunt plina de draci si de spume cand vad cum arata Europa si cum arata tara noastra. sau cel putin Bucurestiul. mi-e SILA sa mai merg in parc...sa mai merg pe strada.

zilele trecute am tipat la niste pustani in parc- 12-15 ani- care nu aveau unde sa se "joace" decat sarind, tragand de locurile de joaca ale copilasilor. chiar cu un gardian de fata. si sa vezi ce am urlat eu la ei si la gardianul ala care nu stiu ce naiba pazea.
la fiecare metru imi arata Vlad mizeria pe jos si-mi spune ca nenea, sau tanti nesimtit au aruncat pe jos gunoiul.
sunt dezamagita si mi-e groaza ca asa va fi si peste 30ani, intrucat copiii de azi vor fi maine parinti si isi vor educa copiii in acelasi fel.
si degeaba suntem o mana de care suntem civilizati, daca restul sunt barbari.


ANDA sper din toata inima sa rezolvi problemele cu dl Ionescu pt binele nervilor tai si pt binele lui Nichita.
am ramas si eu cu gustul amar, doar ca nu ma mai mir, aprope la fel a patit si prietena mea. in sensul de dezinteres total din partea lui pt copil.




GANDACEL si bine ai revenit. cu draga inima ti-as spune unde-i albumul tau daca as sti. adica...banuiesc ca este pe PHOTOBUCKET ca acolo s-a salvat contul de la Yahoo.
edit: yap, acolo este albumul tau. contul NOV_DEC_2005 cu parola stiuta.

in rest.....SUNT INVIDIOASA pe mamicile care si-au dat pruncii la gradinita. eu nu am reusit, poate la cresa as putea dar nu vreau.
im ispuneti si mie CE si CAT v-a costat inscrierea la gradi pt cei care nu au 3 ani impliniti?
ca si eu voi incerca prin noiembrie si as vrea sa stiu care-s "scorurile". please, please, please.

nu am timp nici sa stau pe wc, Alex este gelos, daca il iau pe Vlad in brate imediat vine si el sa-l iau.
am plecat intr-o zo sa platesc intretinerea si l-am auzit pe Vlad urland dupa mine (un etaj mai sus, cu mult zgomot dar urechea mea este "formata" si ii aud din gura de sarpe) am coborat si l-am luat cu mine si in urma a inceput Alex sa urle cand am plecat.
Nici treaba nu fac in casa ca unu ma tine de un picior unu de celalalt...chiar si cu Cristi in casa tot eu sunt cea mai cea. asa ca el va trece la munca casnica in timp ce eu stau cu marmotele.

o intrebare unde ati facut ecografii copiilor? ttrebuie sa merg cu Vlad si mai intai incerc in Budimex sa vad ce iese, dar apoi as vrea sa merg undeva "ca lumea" daca nu-s multumita.

ANDA pistol laser e ce a zis si Madau, exista si la noi in tara unul - sau ceva asemanator - spre SIBIU nu stiu exact unde.


fug la cava treaba. macar sa strang nitel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

No, amu ii muuult mai bine, ca am dus Che-ul la Avrig sa stea pana duminica cu bunicii (aflati si ei in vizita) si pot sa respiiir!! Nu va imaginati ce usor imi e cu un singur copil si ala..Anna! de necrezut!

Joy & Gandacel, mai puneti si voi poze, ma bucur ca mai postati din cand in cand. Astept cu maaare interes si dor o postare de CORAP!

MONET, esti de admirat din toata inima pentru ceea ce ai facut! Felicitari pentru fetele tale dez-pampersate complet.

MEEMS, no iaca asa-i, Che are 2 pasiuni mari si late (si vorbesc serios ca sunt pasiuni):
1. Alfabetul si tot ce e legat de litere. Le stie de la 2 ani si 4 luni, la gradinita l-au dus in grupa mare sa stea cu copiii care invatau alfabetul pe care el deja il stia . Sa nu cerzi ca a stat cineva de capul lui! Dimpotriva.. dar, cand punea mana pe ceva cu litere, sau vreun titlu de carte, venea si intreba: "mama, asta ce-i?" si retinea imediat. Acum e la fineturi, de exemplu zice "asta e X, iar daca il culcam e PLUS". "W intors e M" samd. In concediu la Bran a invatat si literele mici si acum.. te tii distractie. Ce e curios e ca nu-i plac cartile in mod deosebit, nu ii place sa-i citesti povesti (doar sa i le reciti din minte), ii place sa citeasca de pe obiecte (cum ar fi colaculd e buda).
2. A doua pasiune e fotbalul (se leaga de una mai veche, cu alergatul). Joaca zilnic pana nu mai poate, nu se stie opri, daca vrei sa-l opresti (ca se uda leoarca) e scandal mare. Suteaza cu forta din orice pozitie, inclusiv din vole si deja stie nu stiu cate nume de fotbalisti - opera lui tat-su. Asa ca ma oftic vazand alti copii ca vorbesc despre Cars, Mickey Mouse, Shreck si diverse alte personaje, iar el stie de Dica si Banel .


Revin. Inca n-am vazut poze, decat de Noki.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda zi asa..o bagasi pe mama in colimator......acu mai putin important e cum a aparut, important este ca a aparut

Cata ramasesem datoare cu IKEA, n-am cumparat decat niste nimicuri, gen servetele, un set de lingurite ca pe alea vechi mi le-a aruncat Miruna, o frapiera si niste prosoape. Am fost cu o pietena care si-a renovat ap si a cumparat ea mai multe chestii.

Tania sincere felicitari pt Che

Joy pe mine m-a costat 500 de ron treaba cu gradi.

Monet multam de intrebare, Miru e ok, face numai traznai toata ziua, cica de ce-s asa slabanoaga si nu pun un gram pe mine, desi mananc ca un ...aviz amatoarelor, cine vrea sa slabeasca rapid, cedez una bucata copil, in cateva zile Kate Moss scrie pe voi. Tzucam dulce "albastrelele"...moama cand vad ce ochi albastri au, mor de ciuda

Joy la ce fel de echo te referi?

Intrebare pt mamicile care au facut vaccinul de 2.5 ani..noi am mers pe schema de la stat, dar am auzit ca da efecte tare urate acum, oare o avea ceva daca in loc de ala de la stat ii iau Infanrixul? Ca am auzit ca ala ar fi ok. Ma lumineaza careva?

Negara felicitari! Si ce presupune definitivarea asta, banuti mai multi la salariu, sau care-i diferenta? Scuze dar sunt total pe dinafara la capitolul asta.

Iau o pauza de masa, apoi ma apuc de calcat..mi-e o sila de mor, dar cineva trebuie s-o faca si pe asta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADAU la eco abdominala.

TANIA acum incerc sa pun niste poze, dar nu prea pot de Alex care se trage de mine ca sa se urce si el pe scaun.

ALEX ARE ACEEEASI ROBLEMA CU SOMNUL, doarme de maxim 2 ori pe zi (in zilele fericite) si fix O ORA.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, si noi am mers pe schema de stat si la 2.5 ani am facut INFANRIXUL. Am intrebat si o amica, care e medic pediatru la Medlife si mi-a zis ca e ok, toate au aceeasi "substanta activa" insa varianta cumparata e mai usor tolerata de copii... (stiu ca nu m-am exprimat tocmai bine, da' n-am gasit alta rima"... vorba scenetei)
La noi a functionat de minune "schema" Mariei Alexia de dupa vaccin - Nurofen la 4 ore + miscare + unguent cu arnica si Fastun Gel (eu nu am mai luat si Fastum)
Poze nu ai de la mare??? Nu de alta, da' sa mai vedem si noi Miruniciu-pogoniciu...

Tania, sincere felicitari pentru Che cititor si fotbalist! Ceva poze nu ne arati si tu???


Joy, bine ai revenit pe "meleaguri forumistice"! Te inteleg ca iti este greu cu amandoi legati de picioarele tale ... asa as fi si eu daca as mai face unu' .... Nu se stie ce si cum, ca ieri dimineatza a nascut prietena mea si cand am auzit mi s-a facut brusc dor!


Noki, multumim de aprecieri ! Noi am fost in Nessebar (Sol Nessebar Palace - langa Old Nessebar si Sunny Beach) si am fost multumiti!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput