Mamici norocoase de sept-oct 2008 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

Buna ziua gravidute!!

Noi nu am dormit azi noapte. Aseara a fost sotul la bere si cand s-a intors mi-a adus gogosi in ciocolata. Bineinteles ca am mancat fara mila si pana la 3 dimineata am stat in dureri groaznice jos- asta mic se misca intr.-una si ma lovea si durea…. Sincer am fost 90% ca o sa imi rupa membrana si o sa nasc.
intr.-un final am adormit si de cand m-am trezit (ora 8 dimineata) asta mic nu da nici un semn. Cred ca doarme – a obosit azi – noapte.

Am reusit sa va citesc din urma:
Teomaria – multa sanatate si sa vina bebelina la termen, sa nu se grabeasca.
Andreutac – felicitari pr bebelina in grafic. Ma bucur ca totul este in regula si sper sa fie asa pana in sapt 38
Andy.p – sper ca bebelina ta sa nu se grabeasca si sa stea cumintica sa vina in sapt 38
Preety – mult succes maine la eco! Sa vii cu vesti bune!
Simodina – sa-ti traiasca baietelul!! Sa fie sanatos si sa aiba parte numai de bucurii
Nausica – vazut poze cu mamica frumoasa in roz
AlexaM - mult succes pentru diseara – sper ca totul e ok si in curand o sa auzim ca a venit pe lume Matei Cristian – si ca sunteti amandoi bine sanatosi



36 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica



aoleoooo Deni, imi pare rau pt tine, sper sa nu patesc si eu asa

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Joy eu raman la pediatra pe care o am la fetita si e si medicul meu de familie. Are cabinet pe stefan cel mare .Daca te coafeaza ca zona da-mi PM si iti dau detalii.

Valentina 33 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata Denisa , ma bucur ca trecut starea de rau si bb s-a linistit...

Valentina 33 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Andreea_and bafta la drfii linistita ca nu te va certa.

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

clau: eu stau foarte bine, dimineatza ma opresc la Mc intai, unde iau un pranz Am indraznit si m-am cantarit si spre surprinderea me am 12 kg in plus, iar ieri am primit numai complimente, se laudau fetele cu 23-31 kg luate in sarcina, dar toate si-au revenit acum
(Nu faceti ca mine, eu ard caloriile la cat misun prin oras)
laureta, andy.p, kid:
Simodina: sa-ti traiasca flacaul si sa fie sanatos

Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau_geo

fetele nu stiu cum stati voi cu foamea dar eu eram rupta de foame asa ca am bagat repede un bol mare de ciorba de pui si mi-am luat ca desert prune si pufuleti
cred ca daca nu ma apuca burta (ca mai am si o cana cu lapte langa mine) sigur ma fac cat casa


Clau idem, am o foame de as manca si pietre, deja am ras un bol de cereale cu lapte si doua pachete de biscrem cu mere. Si m-am trezit tarziu.
Denisa, Laura .
AlexaM bafta la doctor!
Anca ai venit acasa? da-ne vesti!


36+ cu Mina Alexandra

AMR 25 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna fetelor ce faceti?
sper ca suteti bine toate

a comandat cineva ceva de la mothercare pana acum poate sa-mi spuna si mie cat a durat comanda si cat a costat? aproximativ vreau sa stiu/
cat a costat taxa / greutatatea
multumesc pupici

Banu 28+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Cu mancarea si greata io deja sunt obisnuita, astept sa "scada"burtica".
Ieri dupa ce am balotat juma de tava de chec tati ma suna ca imi aduce pizza. Nu mi era foame deloc dar am zis hai fie. Vine pizza si ...o halesc toata. Dupa aia ma invarteam prin casa ca apucata ca nu mai puteam de stomac, toata pizza era in gat. Am inghitit juma de metoclopramid si un Rennie si pina m am culcat n am bagat nimic in gura

Nausica am vaut poze frumoase roz bonbon

Joy medicul de familie e si pediatru, eu sunt la ea de cand eram burtica prima data si Inisa este la ea. Eu sunt super multumita si ma inteleg perfect.

felicic m am uitat si pe situl Bebetto , arata super produsele. Unde este magazinul?




Laureta bb2 - 36+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

off ce ne facem fetelor??? eu am luat deja 20 kg pana acum si am depasit cu mult kg date de medici in statistici. Tare imi e ca mai pun vreo 2-3 pana nasc

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Clau stai linistita ca le vei da jos dupa ce vine bb..vara-mea a pus in jur de 30kg pe ea,era imensa..sa o vezi acum,zici ca nu ea era aia.

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput