Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

mie Peritolul imi da o stare de somnolentza vecina cu catalepsia. Adorm din picioare. Am patit acum cativa ani la un seminar...eram la Universitate si aveam ore de la 8 dimineata. Nu am avut cum sa-i anunt ca nu pot veni asa ca motaind in metrou am ajuns la ore. Le dictam un algoritm luuung (ASP-ul, stie Tina!) si am adormit cu gura deschisa...cred ca m-a trezit sforaitul meu...iara am incercat sa mai zic doua vorbe dar mi se inchideau ochii...imi tineam pleoapele cu degetele...studentii inmarmuriti m-au intrebat dak mi-e rau...n-am avut ce face si le-am zis ca am luat Peritol...saracii m-au trimis acasa asigurandu-ma ca nu se supara deloc.
Altadata la meditatii...venea o fatuca din Braila sa-i dau testare si pt ca avea de lucru 2 ore am lasat-o in birou si m-am intins in pat (luasem Peritol)...am sarit din pat deodata buimaca...visasem ca-mi zicea ca a intrat la ASE...saraca...trecusera vreo 10 minute peste cele doua ore si tot astepta...va imaginati ce penibil m-am simtit...aveam capul cat o banitza, ochii ca de plumb , ma uitam la ea ca la un extraterestru...ce-o fi zis in mintea ei?!
Asta e cu efectul Peritolului la mine....

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

cat despre boala noastra...e declarat: enteroviroza. Pediatra a zis ca ne ciufuleste dak face si Tudor pt ca am refuzat sa-i facem ROTARIXul. Deocamdata nu are nimic...sigur a luat anticorpii de la mine prin laptic, ceea ce e de bine. Ozi azi se simte binisor...BIOTICsul a facut minuni. Ieri i-am dat sa bea Gatorade (pt saruri minerale) si...Cola (iti stopeaza starea de greata). In rest dieta macar o saptamana dak nu vrem pb tot anul. Eu am o jena permanenta la stomac dar nu mai fac febra. Oricum a venit si mama aici la soacra mea...cu doua bunici sper sa pot respira si eu!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Multumim de re-primire si de aprecieri la poze.

Cretulina, poza aia e intr-adevar culmea. Incarcata caruta noastra ca un catar. adevarul e ca sa stam o zi la disney cu 2 copiii nu e lucru usor si eu sunt si genul care car dupa mine. Ba unrand de schimburi la copiii, chiloti, servetele, apa... chiar daca gasesc si pe unde merg, dar mai bine sa le stiu eu acolo
Cat priveste disney, eu nu mai vreau... a fost f cald in ziua aia, inghesuiala, si ca sa faci o atractie de 5 min (e mult ce zic) faci cozi cu orele. Mie mi-a placut parada personajelor (o parte e si in album). In plus scump tare biletul si sa luam la copil un balon cu mikey la copil ne-a costat vreo 8 euro... ceea ce mi se pare enorm pt un balon...

Imi pare rau sa aud de copii bolnaviori. a gandesc la Ginette, Vali, Ven... si fiu-meu s-a sculat toata noaptea in urlete... febra n-are, muci nici atat, kk a facut... or fi dintii... il mai las si noaptea urmatoare si daca-mi reface figura iau masuri.

Ce frumos ca va vedeti... pt mine e mai greu sa ajung la intalniri, mai ales in Buc. Shose, fuseram in tara sapt trecuta, dar am stat doar la Valcea... Pupaturi lui Pipe, mare domnisoara.

Sa nu uit si de data asta: Danonique, felicitari pt sarcina! n-am apucat sa ne vedem in varianta cu cate 1 copil, nici nu mai ma gandesc cu cate 2, dar cu 3?! Vrem si noi un bb 3, da' numai daca e fetita Are careva reteta?!

Va pup, ma duc sa ma bag langa Stefan, un pic la nani, ca m-a zapacit azi-noapte.

Mai apar.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Poze cu domnul Andrei in picioare in patutul lui

http://good-times.webshots.com/album/564769236YJTCFT?start=24

Pe jos in sufragerie doar daca ma apuca vrednicia si dau cu aspiratorul azi dar momentan imi e prea lene sa ma razboiesc cu mocheta

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Lala, ce baiat mare ai !!!!
Ca sa nu mai vorbesc ca are o fata de ingeras. Cu ochii aia mari si frumosi care par plini de curiozitate....
Este frumos de pica!!!!
cu mult-mult drag !!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Salutari mamici de clopotei!

Am venit si noi acasa dupa aproape 2 saptamani de colindat prin tara. Am fost pe la Orlat langa Sibiu, apoi la Cluj, pe urma am petrecut cateva zile in Parang la 1700 m intr-o zona de vis, langa Ranca, si apoi am mai dat o tura la Orlat caci nu ne venea sa ne intoarcem.
Picii s-au comportat exemplar chiar si in zilele in care am petrecut 7-8 ore in masina. Au facut muci, caci mie mi se parea cald, si in primele seri nu i-am imbraat prea gros. Dar de fapt seara era foarte frig, adica diferentele de temperatura intre zi si seara foarte mari. Dar mucii au trecut repede si nu au fost acompaniati de altele (febra..).
Una peste alta a fost tare bine si scurt si nu ne vine sa credem ca ne aflam din nou in cuptorul asta .
Acum incerc sa citesc cat de cat din urma ca sunt tare curioasa sa vad ce ati mai facut.


Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

cat despre boala noastra...e declarat: enteroviroza. Pediatra a zis ca ne ciufuleste dak face si Tudor pt ca am refuzat sa-i facem ROTARIXul. Deocamdata nu are nimic...sigur a luat anticorpii de la mine prin laptic, ceea ce e de bine. Ozi azi se simte binisor...BIOTICsul a facut minuni. Ieri i-am dat sa bea Gatorade (pt saruri minerale) si...Cola (iti stopeaza starea de greata). In rest dieta macar o saptamana dak nu vrem pb tot anul. Eu am o jena permanenta la stomac dar nu mai fac febra. Oricum a venit si mama aici la soacra mea...cu doua bunici sper sa pot respira si eu!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


Grati multa sanatate

Si noi folosim varianta Gatorade si COLA atat pentru noi cat si pentru Bogdan
Chiar m-am amuzat citind subiectul ala de la parintii intreaba si atat indignare despre administrarea "medicamentului".
Dar asta e , cine nu a ajuns la varianta ori perfuzie ori 2 guri de cola nu poate sa isi imagineze.
Fereste puiul mic si sa va faceti bine repejor.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Poze cu domnul Andrei in picioare in patutul lui

http://good-times.webshots.com/album/564769236YJTCFT?start=24

Pe jos in sufragerie doar daca ma apuca vrednicia si dau cu aspiratorul azi dar momentan imi e prea lene sa ma razboiesc cu mocheta

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Mishto gagiu!!!Barbat are mama, acusica.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Salutari mamici de clopotei!

Am venit si noi acasa dupa aproape 2 saptamani de colindat prin tara. Am fost pe la Orlat langa Sibiu, apoi la Cluj, pe urma am petrecut cateva zile in Parang la 1700 m intr-o zona de vis, langa Ranca, si apoi am mai dat o tura la Orlat caci nu ne venea sa ne intoarcem.
Picii s-au comportat exemplar chiar si in zilele in care am petrecut 7-8 ore in masina. Au facut muci, caci mie mi se parea cald, si in primele seri nu i-am imbraat prea gros. Dar de fapt seara era foarte frig, adica diferentele de temperatura intre zi si seara foarte mari. Dar mucii au trecut repede si nu au fost acompaniati de altele (febra..).
Una peste alta a fost tare bine si scurt si nu ne vine sa credem ca ne aflam din nou in cuptorul asta .
Acum incerc sa citesc cat de cat din urma ca sunt tare curioasa sa vad ce ati mai facut.


Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4



Bine ati revenit acasa!!!!

Cunosc ce sentiment ai dupa ce ai stat 2 saptamani in aer curat. Si eu am fost la siania pentru cateva zile si-mi venea sa ma catar pe pereti cand am intrat in casa la mine...
Ma bucur ca v-ati simtit bine si e bine si ca ati ramas doar la stadiul de "muci"!

PO-ZE! PO-ZE!!!
Ai o familie super ... abia astept sa va vad pozele din vacanta. Imi imaginez cum erati voi/ cei mari /cu rucsacurile in spate iar picii vostrii si ei cu voi...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

M-am intors de la spital de vre-o ora jumate, dar e balamuc aici, la munca.

Asa, am reusit sa vorbim cu uroloaga: ne-a spus clar: ea recomanda cistograma pentru c-a iesit asa de greu e-coli si sa eliminam suspiciunea de malformatie si reflux vezico-uretral.
Dak nu este reflux, atunci este infecti esi se trateaza cu antibiotic - ea, uroloaga a zis ca n-ar trata-o, ca se vindeca de la sine; insa dr care a mai tratat-o pe buburuza, a zis ca-i da macar 10 zile fie augmentin fie cu nitrofurantoin.

Dak e reflux, depinde de gardul de care e: de un grad mai mic, va urma tratam cu antibiotic cel putin 6 luni, dak e de un grad mai mare, inseaman malformatie si se trateaza cu operatie - mi-a cazut ceru'n cap cand am auzit!

Vineri la 8:30 dimineata e programata la cistografie - ma omoara asteptarea asta.

Simona, stiu ce inseamna branula si mai ales, s-o "killer-easca" la mine in brate si nici sa nu mai poata sa-i puna alta branula (pe motiv de spart toate venele disponibile).
CEFTRIAXONA (CEFORT) nu-i mai face - mi-a zis dr.- poate sa-si fi dezvoltata imunitate la antibioticul ala ; ai avut dreptate LauraD). Deci raman celelalte in discutie.

Vom vedea vineri. Deja ma doare stomacul.

Cate-un si o pentru toate fetele care ne incurajeaza si ne sustin.

LalaD, bravo pt Andrei! Buburuza mea desi nascuta a treia, dintre clopotzei, nu sta nici in picioare si n-are nici dintzi; stiu, ca toata lumea imi spune ca "are ritmulei de crestere" dar incep sa-mi pun intrebari dak e normal ca pana la 8 luni jumatate sa nu stea nici macar sustinuta in picioare.

Eladea, o pt apreciri; da, sunt in aceeasi zi doar ca pe Adela am nascut-o la 6:30 seara.

LauraD, am vazut pozele cu mandra Eleni cu cercei - este o papusica tare dulce. Si, mi-au placut pozele cu amandoi copiii - frumoase.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata

Simion Sebastian (Litlebig), David Steven (Gina M), Albert Aron (Danonique, unde esti?), Alessia Stefania (Andradda), Alexandru (Adrianayo), Natalia Maria (Alexia28)

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput