Cu trenul- vagon de dormit, cuseta, etc

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La cuseta de 4 locuri Timisoara - Constanta biletele (2) au fost 280 lei.Parca la vagon de dormit era 360 lei,nu-s sigura ...
Dianei tare mult ii place mult in trenuri - ca poate circula - mai ales in Intercity care e "deschis" si intra in contact cu multa lume. Ea in masina nici nu sta deloc,e crima sa mergi cu ea si la drum scurt

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

NOE daca veniti cu avionul,atunci treceti si prin Arad,hai ca trag o plimbare cu Diana pana la gara sa va vedem Asta de-ai trece in We,ca din septembrie eu iar la lucru,iar ea la gradinita in premiera ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Noe dar ce cauti in Deva?

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

JANI,pai e din Deva Si tu habar nu aveai
Unde esti,te-ai intors deja?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:


parintii mei locuiesc in Hunedoara
in septembrie sotul e plecat 10 zile din tara asa ca dam o fuga pana la mare, cu maica-mea si Bia, dupa care cateva zile la HD
danke inca o data pentru raspunsuri, inca mai analizez



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Monica, nu mai stiu de era vagon de dormit sau cuseta, insa, ca au fost 2 paturi etajate, de asta sunt sig.:-))) Patul de sus la inceput era "spatarul" de la "canapea" (ca asa arata cind am intrat - ca o canapea). Apoi, am "tras" de spatar si a aparut patul 2:-)) Si am avut si chiuveta:-)) Ne-am incuitat acolo si tare bine a fost. De4-asta mai vrea Bianca sa repetam experienta. Numai ca eu nu dorm bine legata , plus ca de la Viena la Frankfurt mai avem inca 6 ore cu alt tren, chiar daca e el ICE:-(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Andreia,asa este cum spui tu,sau mai exact poate asa o fi pe internatzional(Viena-Bucuresti)!

Cuseta are 2 sau chiar 3 locuri da-mi amintesc bine,si este cu chiuveta iar vagonul de dormit e cu 6 locuri,fara chiuveta ,"paturile"se transforma in obisnuite locuri de calatorie pe timpul zilei!

Tot ce-i posibil sa fie altfel pe intern!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

ah Noe... n-am stiut. Familia din partea mamei e din Dobra, HD. Ce dor mi-e...
Am facut si eu un drum in vagon cu 6 paturi Viena-Bucuresti. Cum am nimerit locurile de sus a fost cam horror... dar eram socata dupa un zbor prin furtuna si cativa ani nu m-a convins nimeni sa ma urc in avion (acum insa ma urc insa... stoned!).

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

NOE hai ca am incurcat-o,stiam ca esti din judetul Hunedoara , dar m-am derutat cu Deva si am uitat ca fix in Hunedoara stau ai tai.

M-am uitat de curioasa pe site CFR si la legenda scrie doar "vagon dormit cl.1" ,"vagon dormit cl.2" si "cuseta 6" ...

Jani apropo de locurile de sus,imi amintesc ca pe la 12 ani am dormit in plasa de bagaje de la compartimentul clasa a doua,mergeam in tabara si profesoara ne-a inghesuit pe vreo 10 in acelasi compartiment sa ne aiba sub ochi.Da' io mi-am gasit urgent loc comod de dormit

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

NOE hai ca am incurcat-o,stiam ca esti din judetul Hunedoara , dar m-am derutat cu Deva si am uitat ca fix in Hunedoara stau ai tai.

M-am uitat de curioasa pe site CFR si la legenda scrie doar "vagon dormit cl.1" ,"vagon dormit cl.2" si "cuseta 6" ...

Jani apropo de locurile de sus,imi amintesc ca pe la 12 ani am dormit in plasa de bagaje de la compartimentul clasa a doua,mergeam in tabara si profesoara ne-a inghesuit pe vreo 10 in acelasi compartiment sa ne aiba sub ochi.Da' io mi-am gasit urgent loc comod de dormit

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">


Eu la varsta aia mergea cu bunicu in locomotiva, sic, sic!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput