Regasiri (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:





Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Felicitari Dodo, sa ai o sarcina usoara!

mama din 16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Haideti la ca DODO cred ca nu ne mai da cafea dimineata

dodo felicitari sa dea DD sa fie totul bine pana la capat si o sa traim alaturi de tine emotia celor 9 luni sau 7 si un sfert cat au mai ramas

Daria e bine de dumineca seara nu a mai facut febra,da atunci m-a pus pe jar cu 39,8.I-am dat eu de atunci Sumetrolim si s-ar parea ca a fost bine pt ca si dr luni a zis ca daca nu mai face febra sa nu-i dau ceva mai tare
Si eu am, tuns-o pe Daria dar cu siguranta schimbarea nu-i atat de spectaculopasa ca la Octavian,cand am ceva poze cu tunsulica le pun
miro cand gasesti baby einstain il vreau si eu.Daria cand ma vede la calc cere tzene -desene animate.Preferatul ei-A;LBA CA ZAPADA.Pe asta are rabdare sa-l urmareasca aproape cap coada

carla am reusit sa vad pozele cu Alex

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dodo, felicitari mami, bravo!

miro si eu te pup ..as vorbi si cu tine da tu faci nani ....va citesc cu interes cu experienta cu gradinitele...

aseara a fost ziua sotului, am fost la mall, am mancat, baut, ne-am dus la jocuri mecanice si bowling...octavian a rams cu gura cascata, evident, ceva nou pt el...

cumnata mea a fost reprogramata la cezariana pt maine dimineata...

poze cu tunsulica si de la distractia de aseara,aici


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dodo felicitari sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos !
a venit cam de ziua ta, bb2, asa.i ?:)

mirona, dar la cantajuegos alea, zapatero etc, care le.a tradus dbunny se uita? eu le.am tras cu bitorent, apoi le.am pus pe un dvd si se vede destul de bine , macar sa stiu ca.i plac si le cumpar

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor.
N-am disparut, doar m-am dus la servici
Carla, ce mi-a placut de Alex, ce tavaleala si-o fi tras ea de s-a udat si murdarit toata... Si am vazut ca mananca porumb singurica. Bravo voua, Iulia il scuipa daca-i dau, nu ii place textura. Tare frumosi sunteti
Mirona, daca vrei iti pot trimite eu filmele cu BE pe care le avem noi. Trimite-mi adresa ta pe PM si rezolvam problema. Cine stie, poate ca eu va trimit filmulete cu BE pe care Kara nu le-a vazut pana acum si sa vezi ce cuminte sta. Sa stai numai in bucatarie si sa gatesti
Dastefa, valabil si pentru tine, poti sa-mi trimiti adresa ta pe PM si iti trimit cd-urile
Dodo, nici nu sti cat ma bucur de vestea asta. Iti doresc sarcina usoara, bebe sanatos si frumos. Bafta multa
Desiree, mi-ai tuns baiatul? Oooofff, si ce plete frumoase avea. Bine ca or sa creasca la loc. Va pupam Aaaa, si la multi ani sotzului pentru ziua de ieri

Am reusit aseara sa pun poze de la munte. Adica majoritatea sunt de la munte.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Hai ca eu imi aminti de o chestie si imi ramase un cui in cap . Dodo, stiu ca tu facusei un tratament pentru nu stiu ce apa (sau lichid) aveai tu pe-acolo. Spune-mi ca tratamentul nu poate sa faca rau sarcinii. Hai, te rog!!!!


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui angi_m

Hai ca eu imi aminti de o chestie si imi ramase un cui in cap . Dodo, stiu ca tu facusei un tratament pentru nu stiu ce apa (sau lichid) aveai tu pe-acolo. Spune-mi ca tratamentul nu poate sa faca rau sarcinii. Hai, te rog!!!!


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Tratamentul nu a facut rau sarcinii.Eram insarcinata in cca 10zile cand am inceput tratamentul,cel mai rau lucru care se putea intampla era un avort spontan .In primele 3 saptamani de sarcina se aplica "tot sau nimic";ceea ce inseamna ca daca sarcina evolueaza(si evolueaza) totul e ok.Tipul de antibiotic luat se putea "lipi"de articulatii,dar la 3 saptamani nu-i format inca.
Nu stiu daca m-am exprimat pe inteles.
CEL MAI IMPORTAT totul e ok si o sa fim un copil sanatos.

ca-mi sunteti alaturi.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Incet incet imi mai amintesc ce-a mai facut Iulia.
Cand am fost la Tirgu Jiu, in parcul ala unde sunt Poarta Sarutului si Masa Tacerii, au adus trambuline de-alea elastice. Si cum o stiu pe Iulia tzopaita, am dus-o acolo. A tzopait fericita 10 minute si nu se mai dadea dusa. Cu greu am luat-o. I-a placut tare mult, imi pare rau ca nu sunt si in Craiova ca as duce-o in fiecare zi.

Pentru mesele de pranz si de seara este musai sa o intreb ce prefera sa urmareasca la TV, ca daca ii aleg eu un desen, pot avea surpriza sa nu il accepte si nici nu mai mananca

Duminica am fost la supermarket sa umplem frigiderul ca era gol-golut, si am dat o raita si pe la un magazin de incaltaminte sa vedem daca ne pica ceva in mana. Cum intru, probez un papuc cu toc. Se uita Mircea si zice: E mic. Ma mai invart pe-acolo, apoi o dau pe Iulia jos din carucior. Se duce glont la primul raft cu pantofi, ia unul, il pune jos, isi baga piciorusul in el, apoi se uita la mine si zice: E mi (adica "e mic"). Si a continuat asa cu vreo cativa pantofi si eu muream de ras pe langa ea.

De cateva zile, face kk mai ciudat. Adica face cateva gogoloaie tari ca piatra si pe langa ele balta. Nu pot sa spun ca are diaree ca ma deruteaza gogoloaiele alea tari beton. I-am tot dat baby-biotics si n-am vazut nici o imbunatatire. Aseara pe la 11 si ceva (cica dormea) ma cheama la ea sa stau cu ea in pat. Si cat am stat cu ea in pat i-am auzit burtica forfotind. Mi s-a mai plans zilele trecute ca o cam doare burtica. De azi ii dau debridat. Sper sa se mai repare.

Va pup pe toate-toate
Poate mai trec pe la voi azi


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

va pupa Miro pe toate

is la lucru - imediat plec - nu inainte de a va mai pupa o data.

Dodo - sa fie intr-un ceas bun, o sarcina usoara sa ai si ai toata sustinerea nostra. Ce zice Bodo?

Angy - merci fain - dar nu te deranja prea mult. Incerc sa le iau intai de pe la mamica lui Ami ... poate de pe la Dia, Flore - nu vreau sa te mai pun pe drumuri de posta. Merci oricum mult.

Dastefa - daca nu te rezolva Angy intre timp - vedem cum facem.

fetele - va las - fug in sanul familiei si mai vb.
-ici la toate


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput