Sezatoarea canadiana (100!!!)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Merci pentru pont, Donia!

Olga felicitari pentru sarcina!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Olga felicitari pentru sarcina!

cge mie asa imi place cum vorbesc copiii in romaneste stricat, ca tare greu imi vine sa-i corectez, dar trebuie: Tudor al meu traduce acum din engleza in romana si-i ies tot felul de perle ( 'te misti aici' in loc 'de te muti aici'), plus ca conjuga verbele dupa cum i se pare lui ('am muncat mult azi' in loc de 'am muncit mult azi')

va doresc o saptamana usoara !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

felicitari burticutelor si sanatate multa, totul o sa fie mai mult decat super, veti vedea,

noi inca fara acces internet, cred ca mai am putin si o iau razna;cine are pile la Videotron, please help ?

Dana, daca mai sunt inca locuri disponibile pentru sambata, ne inscriem si noi, saru mana mult.

Cami, scuze ca n-am mai apucat sa vorbim, am reusit sa-l inscriem pe Mihnea si la innot si la patinaj,acum sper sa-i si placa. saru mana pentru info, .

maru, daca era in Montreal, iti luam eu biletul la concert.pe 15 a fost in Montreal dar eu nu am mai gasit bilete.
am inteles ca va avea in feb 2009, din nou aici.

Simona, nu am uitat, promit ca daca ne intalnim sambata, stabilim ce si cum.

o saptamana cat mai buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Mimitete, am fost astazi la "New look" in Cote-des-neiges, e la cativa pasi de mine, mi-au facut programare pe 18 septembrie. Le-am explicat situatia si mi-au zis ca nu-mi trebuie trimitere, acum astept....ideea ca durerile de cap au inceput sa fie din ce in ce mai puternice. Dar asta e , asa imi trebuie pentru ca nu m-am dus mai devreme.
Multumesc de informatii

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Dana, legat de simbata, pe la ce ora sa venim? Deocamdata tine prognoza cu noi, arata f.cald si soare Si putem sa sarbatorim si cele 100 de capitole impreuna
Pe urma ar trebui sa ne organizam cu ce aduce fiecare, acusi acusi este simbata Ne dai ceva instructiuni?

Legat de curatat placa de aragaz, eu folosesc o crema speciala Cerama Bryte cu buretelul de rigoare (tot Bryte) si un mic cutit special (ca o lama de taiat cartonul) si totul se curata super usor. Secretul este sa puneti crema cit placa este f.calda, pe urma dati cu apa si buretelul repectiv si raschetati cu cutitasul, si se curata perfect.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Multumesc de ganduri si urari. Rugati-va si pt noi.
Mi-am vazut si eu samburelul. E unde trebuie si ii bate inimioara. Doamne ajuta-ne!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Salutare

Olga pupilici la samburel...

Pt cursurile lui Steph de calarit platesc 240 pe 8 sedinte, 1 ora calarot + 30-45 min prepararea...periat, pieptanat, pus saua, capastrul, si luat la sfarsit, e tare activa si ii place mult activitatea.....bag seama ca la kichiner sunt mult mai scumpe

Oana cutitasul ala special l--ai luat de unde? eu spal cu cerama brite si cu buretei speciali; deci asta e smecheria sa sa-l pun cand e cald si sa dau cu apa? la mine freaca sotulache....si freaca.....am si eu o pata de la zahar ars....dar vad ca sotulache devine pas pire si a redus-o ca marime

Dragaica eu stiu o clinica cu un doctor roman, cauta Michel Pop pe google, e din brasov....eu m-am conversat de cateva ori cu el, dar eu am -10 la luneti + strabism++++, stiu ca este foarte bun.....si eu as vrea sa merg la el

daca suni la mai multe clinici s-ar putea sa primesti mai repede Rv, eu m-am dus cu ochelarii ruptii in mana, m-au luat rapid, nu prea aveam vreme de pierdut ca eram tare chioara

mai revin ca sotulache vrea calculatoara



Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

oana ai dreptate, trebuie sa ne organizam pt sambata

Julia a trecut pe antibiotic ( cica infectie in gat , dar dupa cum ii aud eu plamanii...sa tot fie si mai jos ) sper sa vedem rezultate in cateva zile si sa nu ratam intalnirea!

pucku, am auzit ca nea Pop asta..a ramas cu numele ..ca ori e nascut aici , ori e venit de mic...se zice ca nu prea are treaba cu romaneasca...oricum la cat de mare e clinica si renumita, cred ca mai degraba te vad doctorii care lucreaza pt el.


vreau sa stiu si eu de cutitasul ala amagic ...
ica, cat de rau imi pare ca nu veniti ...chiar deloc ? macar pt o ora -doua..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

mey personal nu-l cunosc nici eu, mie cel care mi-a facut ochelarii la brasov inainte sa plec din romonia, aveam si de departare si de citit luneti, ca citeam mult.....mi l-a recomandat....daca nu ma insel fusesera colegii, deci nu a venit asa de mic...

oricum cand m-oi decide pt operatie trec si pe la clinica lui ....dar mai am de asteptat, un an cu miopie stabila, care nu stiu cand o sa vinba.....eu pricum asa m-am obisnuit cu ochelarii, m-as simti bizar fara

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Sper sa nu va suparati ca dau buzna si intru direct in subiect,dar am mare nevoie de sfatul vostru intr-o problema care ma framanta si ma intriga in acelasi timp.
Am hotarat sa mergem in vacanta in Dominicana,Punta Cana,am rezervat locuri,totul parea ok,dar m-a speriat pediatra ca trebuie sa facem niste vaccinuri pentru copii si ne-a recomandat un cabinet specializat pentru calatorii.
Medicul de acolo ne-a speriat si mai tare asa ca am ajuns sa platim si pentru noi,adultii,consultatia,el a fost foarte rabdator sa ne scriem si noi fisele in cabinetul lui,a fost dragut cu copiii,a zambit,glumit,etc...Asa ca,in final trebuie sa facem tratament preventiv pentru malaria,plus antitetanos,difteria si polio pentru noi,cei mari,iar pentru copii vaccin antihepatita A si B si tratament pt.malaria.
Bun,am platit peste 300 dolari,dar mai trebuie sa mergem de 2 ori.Total 1000 dolari...Am zis ca e ok atata timp cat trebuie sa facem toate astea pentru sanatatea noastra,dar venind spre casa am inceput sa ne dezmeticim si sa ne intrebam daca nu cumva tipul vrea doar sa faca bani.
Deci,sunt tare nedumerita:oare chiar asa de periculos e sa calatoresti in R.Dominicana?Voi ce stiti,ce masuri trebuie sa luam,sa facem toate vaccinurile/tratamentele recomandate,sa ne inarmam cu de toate pentru tantari(solutii,plase tratate,servetele speciale),sau sa ne ducem linistiti,relaxati,ca intr-o vacanta obisnuita?
Ca m-a cuprins groaza si aproape ca nu mai am chef sa plecam...
Sper ca ma intelegeti si sper sa ma ajutati cu un sfat,mai ales ca majoritatea ati fost in vacante acolo.
Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput