Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Noi am mers pe la Chisineu Cris, Ineu si am trecut vama pe la Varsand, Gyula fiind oras de frontiera.Strandul e la max 4 km de vama, aveti semnal pe mobil de Romania.
In strand, adica in complexul imens de acolo care cuprinde multe bazine inclusiv 2 de inot (25 m si 30 m lungime). altele cu apa termala , bazin cu valuri,cu tobogane, jacuzzi, etc se vorbeste mult romaneste,la terase meniurile sunt si un limba noastra, la fel la intrarea in strand deci nu aveti probleme.
Eu recomand din toata inima, e ceva deosebit si la pret rezonabil, poti sa-ti duci ce vrei cu tine inauntru (si e bine sa nu uiti ceva pe la masina pt ca biletul are o singura intrare, daca iesi cumperi din nou bilet care costa cam 30 ron/pers)
Daca mai doriti informatii va stau la dispozitie.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Buna fetelor,

V-am tot citit pe aici de ceva timp.
Revin in forta cu detaliile exacte pt a fi adaugata in lista.
Si eu fac parte din categoria mamicilor de aprilie 2009.
Va salut pe toatele si va doresc sarcina usoara si bbei frumosi si sanatosi!

DN 21.09.1978
UM 23.06.2008
DPN 04.04.2009

Annablue & Adita & Bb2
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna fetelor!

Eu vin cu vesti bune, am fost la control si este totul in regula, bebe a fost masurat si arata frumusel tare, am plecat acasa si cu prima poza !

Am doua analize care nu mi-au iesit insa prea bine, am un herpes pentru care va trebui sa imi mai iau putin sange la Cantacuzino si apoi sa refac lunar analiza + o mica infectie urinara, care nu pare problematica dar trebuie de asemenea urmarita....

Am inteles ca de acum trebuie sa ma ingras, imi voi lua un cantar si ma voi cantari saptamanal, in aceeasi zi a saptamanii ca sa vedem cum iau in greutate.

Emilia, sunt in continuare extrem de incantata de Dr,. Ancar, este extrem de atent, astazi mi-a facut ecografie si la sani deoarece i-am povestit despre un nodul care era destul de problematic, asta fara sa fi avut programare pentru asa ceva. Nu am vorbit inca despre nastere.

PS Mi-au luat azi sange pentru dublu-test (dry test). Am vazut ca mai sunt fete de 28 de ani care il fac. Va tin la curent.

Pupici!

Maine schimbam semnatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

simina sunt prezenta Am fost in week-end la cabana si ne-am intors aseara, tarziu; nu am mai intrat pe forum ca eram rupta de somn.
Tot citesc pe forum ca la f multe gravidute, le este rau, si ma gandesc ce norocoasa sunt ca nu mi rau, nu ma doare nimic, cateodata ma gandesc daca ii bine bebe, ca nu am nici un simptom de sarcina.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara2008 spune:

Buna seara la toate gravidutele......am si eu 2 teste mai slab pozitive ce i drept...si sper sa fie bb !!! Imi poate spune si mie cineva la cate saptamani se poate face prima ecografie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Mara, eu am fost azi la eco, adica la 4 saptamani si doua zile si nu s-a vazut bebe. Cu testele, la fel am patit si eu, am facut 3 si doua au iesit slab pozitive, iar al treilea era clar pozitiv.Mi-a zis dr ca a vazut o sarcina la 4 sapt si 3 zile, insa difera de la caz la caz.Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara2008 spune:

deci sa inteleg ca tr sa mai asteptam...tu cand ai UM Ana Maria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

si eu sunt fericita...nu am decat durere de sani si intepaturile de rigoare in burtica stg-dr..da suportabile

Citat:
citat din mesajul lui Adee

simina sunt prezenta Am fost in week-end la cabana si ne-am intors aseara, tarziu; nu am mai intrat pe forum ca eram rupta de somn.
Tot citesc pe forum ca la f multe gravidute, le este rau, si ma gandesc ce norocoasa sunt ca nu mi rau, nu ma doare nimic, cateodata ma gandesc daca ii bine bebe, ca nu am nici un simptom de sarcina.

9+


11*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Mi-am vazut si eu samburelul. E unde trebuie si ii bate inimioara. Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mara - felicitari
eu am fost la 4 saptamani fara 2 zile si nu prea s-a vazut. era ceva dar nu a putut sa imi confirme 100%.dar la 4 sat si 4 zile s-a vazut clar sacul si celulele embrionale. sacul creste cu un milimetru/zi, daca te gandesti ca limita de rezolutie a unui ecograf bun este de 2mm iti dai seama ca fiecare zi conteaza. la 4 saptamani sa aiba 2 mm si sa nu se vada iar a doua zi sa abia 3mm si sa se vada clar. daca ai macar 3-4 intarziere fugi la eco dar neaparat sa fie un ecograf bun cu sonda transvaginala.

7+

Mergi la inceput