Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Am luat rezultatele de la CANTACUZINO; are infectie cu "Escheria coli peste 100000 UFC/ml - asa scrie la rezultat"; banuiesc ca asta este e-coli

Maine ma duc la spital sa vedem ce antibiotic intravenos ii baga.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza


Am scris si gresit: ESCHERICHIA COLI scrie p ebuletinul de analize

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui jelimoni

aici poze din retezat!!http://84.232.150.23/gallery2/main.php?g2_itemId=3399 nu sunt toate da mi s-a terminat bateria la aparat

in rest..avem si noi o belea...i s-a umplut gurita de bubite albe..astea sunt aftele???am vb cu doc si mi-a zis ca trebuie sa le vada asa ca azi mergem sa vedem despre ce-i vb...sper sa nu fie ceva grav...


MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!


Saliu!!
Moaaamaaa ce de poze!!!Da le-am vazut pe toate pe toate ca tare mi-au placut.Foarte frumos a fost acolo in retezat.Ati avut de toate munte, apa, padure.Am vazut ce bine s=a simtit si Robert, cum adormea el in marsupiu.I-a prins foarte bine aerul ala.Mi-au placut foarte mult si peisajele, ce n-as da sa fiu acolo in momentul asta.Eu ador muntele, mai mult decat marea.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Hui..a mancat 100g de fructe cu orez. Tot e ceva.

Jelimoni super super pozele!!! Si ce vreme superba ati avut! Asa mi s-a facut un dor sa merg cu cortul. I-am promis lui tati ca dupa ce face Clara 3 ani bagam un cort..first in Delta si apoi la munte.

Ginette imi pare tare rau. Sper sa prinda repede tratamentul si sa se faca Adelutza repede bine. Multi pupici si ganduri bune de la noi!

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Am luat rezultatele de la CANTACUZINO; are infectie cu "Escheria coli peste 100000 UFC/ml - asa scrie la rezultat"; banuiesc ca asta este e-coli

Maine ma duc la spital sa vedem ce antibiotic intravenos ii baga.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza


Da de ce injectii.Razvan a avut exact acelasi lucru in urma cu cateva luni si i-a dat augmentin si i-a trecut foarte usor in 5 zile de tratament..Nu e mare infectia pt a fi tratata cu injectii.

edit:
acuma m-am uitat pt buletinul de analize a lui Razvi si vad ca el a avut chiar mai mare infectia a fost de 1 la a 6 , adica de 1000000.Nu i-a facut antibiograma?Precis trebuie sa fie si un antibiotic neinjectabil pe lista aia.
Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Citat:
Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Am luat rezultatele de la CANTACUZINO; are infectie cu "Escheria coli peste 100000 UFC/ml - asa scrie la rezultat"; banuiesc ca asta este e-coli

Maine ma duc la spital sa vedem ce antibiotic intravenos ii baga.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
Ipostaze de buburuza




Am scris si gresit: ESCHERICHIA COLI scrie p ebuletinul de analize

Roxana si Adela - 09.12.2007 !


Ginette am tras un look pe wikipedia si este intr-adevar E.Coli si tratament va fi un antibiotic.
Tinem pumnii sa treaca repede.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna zuzulici !!!!

V-a fost dor de mine ???
A fost tare bine in mini vacanta pe care am avut-o dar mi-a fost si dor de voi.
Ma mai tinea sora-mea la curent cu stiri despre voi..

Am auzit ca saratzica scumpa a lui simona - gatta a scapat de "cutit" si s-a rezolvat problema!!! Ce ma bucur !!!! Sanatate mnulta ii doresc !!!!

Incerc sa citesc din urma printre picaturi de timp caci sunt pe ultima suta de metrii aici la serviciu. De vineri intru in concediu si vreau sa-mi las toate lucrarile rezolvate!

Monicaa, eu m-am intors aseara de la sinaia. Am stat la o garsoniera de care eu am fost foarte multumita. Daca vrei detalii despre pret, locatie, genul garsonierei. spune-mi si-ti trimit un PM.

Revin !!!





Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Roxana un mare pupic pt Adela bolnaviaora. M-am speriat cand am citit mesajul tau, dar m-am mai incurajat cand am vazut ce ti-a scris Ramona. Face fata tratament cateva zile si atzi scapat Multa sanatate
Moni am vazut toate pozele...ce peisaje, ce familie frumoasa, ce bebe adormit in natura si purtat cu randul in port bebe Foarte frumos, vazand peisajele am simtit parca racoarea de acolo...o nebunie! Felicitari pt asa o vacanta! Asa de mult imi doresc sa merg macar pe Ceahlau, care-i langa noi aproape, dar sotzul meu a castigat muulte kg si si-a pierdut interesul pt miscare


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Am vazut si pozici cu Pupi mancatoru de stechere da care e prieten cu Serbanelu.mumosi mumosi.

Sa va spun ce am facut moi in we.Mi-am lasat pruncu acasa cu sotioru meu drag si scump si am mers la plaja toata ziulica.Am mers cu fratele meu si cu inca vreo 10-15 persoane.Initial era vb sa ma duc doar cu frate-meu si cu iubita lui, da pe cand am ajuns acolo ne-am inmultit.
Sotu a ramas acasa pe motiv ca afara e prea cald pt Razvi si nu am avut cu cine il lasa si pt ca eu am avut nevoie de o gura de aer.Asa ca mi-am luat o zi liber si tare bine m-am simtit.Va recomand cu caldura si voua sa imi urmati exemplul.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Monica, Ramo, LauraI

Problema e ca dr mi-a zis -am vorbit la tel - in prima faza se recomanda intravenos si apoi, pe gura.

Oricum, mi-e groaza.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Citat:
Monicaa, eu m-am intors aseara de la sinaia. Am stat la o garsoniera de care eu am fost foarte multumita. Daca vrei detalii despre pret, locatie, genul garsonierei. spune-mi si-ti trimit un PM.

Revin !!!





Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008


Laura da vreau detaliile. Danke schön Abia astept sa mergem la munte.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi

Mergi la inceput